gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Marine Edilmiş Somon Balığı

Konu, 'Uzakdoğu Mutfağı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

gebelikte somon balığı hamilelikte somon balığı hamilelikte yemek Malzemeler
    2 adet el büyüklüğünde somon filetosu (her biri 400 gr.)
    1 tatlı kaşığı toz zencefil (veya bir jeton kalınlığında ve çapında dilimlenmiş taze zencefil)
    2 diş sarmısak
    3 adet taze yeşil soğanın beyaz kısmı
    1 tatlı kaşığı toz şeker
    1 tatlı kaşığı tuz
    1 yemek kaşığı Japon soya sosu veya normal soya sosu
    1 su bardağı sake (pirinç rakısı) veya beyaz şarap

Yapılışı
    Somon filetolarının derilerini çıkarın ve ince 1 cm.lik dilimler halinde dikine olarak kesin. Zencefili rendeleyin. Soğan ve sarmısakları soyarak ince ince kıyın.

Bir kaseye, zencefili, sakeyi, sarmısakları, soğanları, şekeri, tuzu ve soya sosunu koyun. Şeker eriyinceye kadar iyice karıştırın.

Derin ve büyük bir kabın dibine somon dilimlerini tek bir sıra halinde dizin. Üzerine marinad sosunu dökerek, kabı alüminyum kağıtla örtün. Buzdolabında 1 gece dinlenmeye bırakın.

Daha sonra, marine edilmiş somonları bir servis tabağına dizin, zencefil turşusu ve salatalık dilimleri ile süsleyerek buz gibi soğuk servis yapın.

Marine Edilmiş Somon Balığı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. MaRtıLaR...

MaRtıLaR...

Bundan yüzyillar önce deniz aşırı, çok güzel bir ülke varmış. Tabi her masalda oldugu gibi bu masalda da o ülkenin bir kralı ve tabii ki bir de prensesi varmis. Prenses dünyalar güzeli bir kızmış. Kral ona bakılmasını yasaklamış, her gün dolaşmak için saray muhafızları ile sarayın dışına çıkacağı ilan edildiginde halk eğilir ve gözlerini kapatır, ya da evlerine kaçışırmış. Onu görmenin...
  2. Martı

Martı

Rüyada martı gören kimse, uzun zamandır beklediği, mutluluk verecek haberi alacak demektir. Haber olarak yorumlanır.Rüyada marti görmek, zenginlik, göl, cömertlik, iyi bir kisi, bir rivayete göre, zengin ve güzel bir kadin diger bir rivayete göre de her ne suretle olursa olsun, hayir ve nimete delalet eder. Evine bir marti tutup getiren, zengin ve güzel bir kadinla, kadin ise bir erkekle...
  3. Somon Balık Yağı

Somon Balık Yağı

somon balığının faydaları somon balığı yağı balık yağı hamilelikte balığının faydaları Somon Balığı Yağı , Şili ve Norveç'in soğuk ve temiz sularında yetişen somon (som) balıklarından elde edilir. Bu yağ, Omega 3 ailesine ait doymamış yağ asitleri ( polyunsaturated omega-3 fatty acids ) bakımından çok zengindir. Yüksek oranda EPA ( EicosaPentaenoic Acid ), DHA ( DocosaHexaenoic Acid ), DPA,...
  4. Somon Buğulama

Somon Buğulama

Melişlerim omega 3 yağları açısından zengin olan somon buğulama tarifini mutlaka deneyin.:) Malzemeler 500 gr somon fileto 3 adet domates 4 adet sivribiber 5 dal maydonoz 2 yemek kaşığı zeytinyağı Damak tadınıza göre tuz Hazırlanışı Domateslerin kabuklarını soyup orta kalınlıkta halka şeklinde doğrayın. Biberleri halka şeklinde doğrayın. Maydonozu incecik kıyın. Orta büyüklükte bir...
  5. Marine Edilmiş Tavuk

Marine Edilmiş Tavuk

marine edilmiş tavuk tarifi tavuk nasıl marine edilir. daha önce hep marketten aldığım tavuk soslarından kullanıyordum.iyi güzelde sonra düşündüm ki bunu ben niye yapmıyorum.nasıl yapıcağımı bilmeden işe başlasamda tadı çok lezzetli ve yumuşacık oldu.yanına bol salata patates kızartması ve domates kızartması pilav eşlik etti. şimdi tavuğumuzu nasıl marine ettiğimize gelelim...

Sayfayı Paylaş