gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

Marmaris de hamile turizmi başlamış :)

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

tatil mekanları tatil köyleri

merhabalar
    okuduğum bir haberde biraz şaşırdım neler yapıyorlar yahu
    hem tatil hem hamilelere destek
    gitmek isteyen varsa buyursun :dp8:

Ametist Hamile Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen ilk kursa katılan 5 çift, İçmeler beldesinde bulunan beş yıldızlı bir otelin lüks villalarında tatil yaparken, bir taraftan da sağlıklı doğum konusunda eğitim alıyor. Kurslar hakkında bilgi veren eğitim merkezinin sahibi Dr. Hakan Çoker,
    Marmaris’i "hamile turizmi"nin merkezi yapmayı hedeflediklerini, kursların sayısını ilerleyen günlerde arttıracaklarını söyledi. Çoker, "Bebek bekleyen çiftler Marmaris’e gelerek hem tatil yapsın, hem de iş stresinden uzakta doğuma hazırlansınlar istiyoruz. Bu kursların devamı gelecek. Hamile eğitim kurslarımız, hem tatil hem eğitim amaçlı devam edecek" dedi.

Daha çok doğuma hazırlık eğitimi verdiklerini ifade eden Hakan Çoker, şöyle konuştu: "Eğitime katılanlar, öğrendikleri nefes çalışmaları ve gevşeme teknikleri sayesinde doğuma daha rahat ve huzurlu adım atıyorlar. İleride bu kursları arttırarak yoga ve emzirme tekniklerini de ekleyip kapsamlı eğitimler vermeyi planlıyoruz. Bu kurslara anne adaylarının, genellikle gebeliğin 5. ayından itibaren katılmaları daha sağlıklı oluyor. Ancak gebeliğin her hangi bir aşamasında da katılabilirler. Kursumuza hamile olmayıp, şimdiden bu konular hakkında bilgi almak isteyen bir çiftimiz de katılıyor." Çoker, isteyen anne adaylarına, suda doğum konusunda da eğitim verdiklerini açıkladı.

KURSLARLA KORKULARINI YENİYORLAR

Kurslara katılan çiftlerden Pınar-Ömer Bilget, eğitimlerin çok faydalı olduğunu belirterek, kursların yaygınlaştırılması gerektiğine dikkat çekti. Anne adayı Pınar Bilget, "İlk gebeliğim ve 8. ayın içindeyiz. Kurlara biraz da korkularım üzerine katıldık, çok gergindik ve korkuyorduk. Kurslar sayesinde korkularımızın yüzde 90’ı gitti diyebilirim. Eşimle birlikte doğal doğum yapmama karar verdik" dedi. Hamilelik konusunda yeni şeyler öğrendiklerini kaydeden Ömer Bilget ise "Bu tür eğitimlerin kurumsallaşması gerekiyor. Doğal doğumların tüm Türkiye’de yaygınlaştırılması sadece bizim için değil, geleceğimiz için de önemli. Hamilelik eğitimleri konusunda yasal düzenlemeler yapılmalı" diye konuştu. Sağlıkçı Burcu Yalçın ise Türkiye’de normal doğumun genelde arka plana itilerek, medikal ve sezaryen ağırlıklı doğum tercih edildiğini, bunun önüne geçilmesi için bu tür kursların arttırılması gerektiğini kaydetti.

Marmaris de hamile turizmi başlamış :) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. marmaris

marmaris

çubucak koyu marmaris çadır kampları çadır kampı kamp alanları kent Ege denizi, içine uzanan yarımadalar, birbirleriyle güzellik yarışına girmiş gizemli koylar ve adalar saklıyor. Kimi yüzünü Ege'ye, kimi de Akdeniz'e çevirmiş. Biri dalgalı olsa, diğeri durgun deniziyle cezbediyor... Muğla, en uzun sahil şeridine sahip illerimizden biri. Mevsime uygun devam eden gezimizde, Marmaris'ten...
  2. Marmaris

Marmaris

marmaris semtleri marmarisin semtleri Marmaris çam ağaçlarına sırtını dayamış doğal limanıyla, palmiye ağaçlarıyla süslenmiş kıyı şeridinin ucundaki mimarisi, eşsiz plajları ve kristal görünümündeki denizi, yüzme ve her türlü su sporu ile yatçılık için ideal bir tatil beldesidir. Marmaris Ege Bölgesinin en güzel turistik beldelerinden ve önde gelen yatçılık merkezlerinden birisidir. Sahip...
  3. Susuzluk turizmi de vuracak

Susuzluk turizmi de vuracak

Turizmin göz bebeği Bodrum'un temel su kaynağı Mumcular Barajı'nda doluluk yüzde 25'e indi. Turistik otellerin kaçak kuyulardan su çektiği ilçede çözüm projesi 8 yıldır beklemede. Son çare ise deniz suyunu arıtmak. Oysa suyun yüzde 40'ı eskiyen şebekede kayboluyor.. Türkiye'nin tatil cenneti Bodrum yarımadasında turistik tesisler kuraklık nedeniyle her geçen gün su bulmakta biraz daha...
  4. Hamileyim denize girebilir miyim ?

Hamileyim denize girebilir miyim ?

Kızlar ben acayip şekilde evhamlıyım yaklaşık 6 aylık hamileyim ve denize girmek istiyorum. Benim durumumda olan var mı ? Denize girmek sakıncalı değil dimi kızlar ? Lütfen bana yorum yazın yaa :S
  5. Hamileyken de Güzel Olabilirsiniz

Hamileyken de Güzel Olabilirsiniz

hamilelikte güzellik hamilelikte güzellk sırları Her kadın hayatının her döneminde güzel olmayı becerebilir melekler :) Yeter ki kendini salmasın ve kişisel bakım konusunda özenli olsun. Hamilelik dönemi de bu zamanlardan biridir. Genelde alınan kilolar ve ağrılar sebebiyle kişi kendine bakmayı bırakmış olabilir ancak bu hem fiziksel hem de psikolojik açıdan doğru değildir. Bu yazımızda siz...

Sayfayı Paylaş