gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Marmelatlı Rüzgar Gülü Kurabiyesi Resimli Tarifi

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Marmelatlı Rüzgar Gülü Tarifi Resimli Marmelatlı Rüzgar Gülü Tarifi Resimli

Sevgili melekler, rüzgar gülü çocukluğumuzda oynadığımız küçük tahta çubuklara takılmış plastikten yapılan ve rüzgarla birlikte dönen bir oyuncaktı hatırlarsınız. Hala tek tük de olsa çocukların elinde gördüğüm rüzgar gülü şeklinde bir kurabiye ile karşınızdayız. İşte marmelatlı rüzgar gülü tarifi, deneyin pişman olmayacaksınız :)

Rüzgar Gülü Tarifi

Malzemeler

6 yaprak milföy hamuru
    marmelat
    pudra şekeri
    1 yumurta akı

Yapılışı

Fırın tepsisini yağlayın üzerine milföy hamurlarını dizin. Milföy hamurlarını dört köşesinden kesin. 3 çorba kaşığı toz badem ile marmeladı karıştırın. Milföylerin ortasına ilave edin.Köşelerin kenarlarını yumurta akı sürerek kaptıp rüzgar gülü şeklini verin. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişirin. Fırından çıkartıktan sonra üzerine pudra şekeri serpin.

Marmelatlı Rüzgar Gülü Kurabiyesi Resimli Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yılbaşı kurabiyesi tarifi resimli

yılbaşı kurabiyesi tarifi resimli

Kızlar günaydın, yılbaşı kurabiyesi tarifi resimli olarak istiyorum verebilirmisiniz ?
  2. Marmelatlı Örgü Tatlı Tarifi Resimli

Marmelatlı Örgü Tatlı Tarifi Resimli

Marmelatlı Örgü Tatlı Tarifi Resimli Selam kızlar sizden Marmelatlı Örgü Tatlı Tarifini yazmanızı rica ediyorum ve bilmeyenlerede verilecek olan o tariften Marmelatlı Örgü Tatlısını denemelerini tavsiye ediyorum.
  3. Muz Marmelatlı Saray Revani Tarifi Resimli

Muz Marmelatlı Saray Revani Tarifi Resimli

Muz Marmelatlı Saray Revani Tarifi Resimli Selam kızlar sizden Muz Marmelatlı Saray Revani Tarifini yazmanızı istiyorum mükünse:)
  4. Kayısı Marmelatlı Tart Tarifi Resimli

Kayısı Marmelatlı Tart Tarifi Resimli

Kayısı Marmelatlı Tart Tarifi Resimli tarifini detaylarıyla ve açıklamalı bir şekilde yazmanız için rica ediyorum hanımlar.
  5. Marmelatlı Rüzgar Gülü Tarifi Resimli yapılışı

Marmelatlı Rüzgar Gülü Tarifi Resimli yapılışı

Merhaba arkadaşlar ben geçenlerde bir arkadaşımın arkadaşında yediğim Marmelatlı Rüzgar Gülü Tarifini sizden biliyorsanız benimle paylaşmanızı rica ediyorum. Marmelatlı Rüzgar Gülü Tarifi için şimdiden çok tşk ederim.

Sayfayı Paylaş