gebe
  1. EspanOL

EspanOL Forum Okuru

Mars'a seyahat provası için gönüllüler aranıyor!

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında EspanOL tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Mars'a yapılacak "seyahat provası" için gönüllüler arayan Avrupa Uzay Kurumu (ESA), seyahatin yeryüzünde yapılacak bu provasında gönüllülerin 2 yıl çalışacağını açıkladı.

ESA'dan yapılan açıklamaya göre, günün birinde kızıl gezegene yapılacak seyahatin yeryüzünde yapılacak bu provasında gönüllüler 2 yıl çalışacak.

ESA ile Rusya Biyomedikal Problemler Enstitüsü�nün, kızıl gezegenin koşullarıyla insanların nasıl baş edebileceğini anlamak için, Mars�a yapılacak 520 günlük sanal seyahatte 6 kişilik mürettebat görevlendirmeye karar verdikleri bildirildi.

Açıklamada, seyahatin birebir taklit edileceği, mürettebatın uzay için özel hazırlanmış yemeklerden yiyeceği belirtilerek, "Mürettebat tecrit halinde bulunacak, Dünya�yı gözden kaybedecek, radyo bağlantısının bize ulaşması ve tekrar uzay kaşiflerine dönmesi 40 dakika alacak" denildi.

Projenin gelecek yıl, 105 günlük bir veya iki defa yapılacak kısa seyahat çalışmasıyla başlayacağı, bunu 2008 sonu veya 2009 başında yapılacak 520 günlük tam seyahatin takip edeceği bildirildi.

Çeşitli testler için toplam 12 gönüllünün alınacağı projede, gönüllüler arasında yapılacak seçim de aynen ESA�nın astronot seçim süreci gibi olacak.

Seyahat için başvuru formları http://www.spaceflight.esa.int/callforcandidates adresinden elde edilebilecek.

Mars'a seyahat provası için gönüllüler aranıyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. seyahatim!

seyahatim!

Bir dost bizi etti, bağına davet, Bu güzel teklife denmez mi “evet”. Dedi: “Kimi istersen onu da al! Eğer arzu edersen gece de kal!” Alıp üç oğlumu, dördüncüsü ol, Gece seher vakti çıkıp tuttuk yol. Üçü canım, biri c*****m idi, Gönül sarayında sultanım idi. Bunlar idi benim tek iftihârım, Önümce rehber idi bu dört yârim. Teselli bulurdum, böyle bir sözle Muhammed bakardı neşeli gözle....
  2. Mars'a Yolculuk

Mars'a Yolculuk

Ayrıntıları Houston kentinde düzenlenen bir toplantıda belirlenen Mars yolculuğuyla ilgili bir rapor hazırlayan NASA, 400 ton ağırlığında bir uzay gemisiyle yapılacak ve gidiş-dönüş 30 ay sürecek yolculukla Kızıl Gezegen’e göndereceği mürettebatın sayısını en azda tutmayı planlıyor. Mars uzay gemisinin montajını, yeni geliştirdiği ağır yük fırlatma aracı “Ares V”lerden 3 veya 4 adet...
  3. Görme engelliler için projeye gönüllü desteği aranıyor

Görme engelliler için projeye gönüllü desteği aranıyor

belkıs öztürk engelliler ile ilgili projeler Değerli arkadaşlar bir proje kapsamında görme engelliler için sesli kütüphane olusturuluyor. Düzgün diksiyonlu gönüllülerin seçilmis kitapları seslendirmeleri ve bu kayıtların düzenli kitap cd leri haline getirilmeleri ile proje tamamlanmıs olacak. Görme engelli dostlarımızın bu kitaplardan faydalanmalarına katkıda bulunmak isteyen gönüllülere...
  4. KanamaLı Bir Aşk İçin Bayat Kan Aranıyor

KanamaLı Bir Aşk İçin Bayat Kan Aranıyor

Kötü bir oyun bu... Beni hep çıkmazlara sürüklüyorsun... Ruhumdan uzak tut hınzır oyunları... Hiçbir şey gerçek değil... Hiçbir şey olması gerektiği gibi, hiçbir şey olması gerektiği yerde değil... Ben de, sen de... Biliyorsun bunu... O tepenin üzerinde oturuyor ve kaygısız düşler kuruyorum, yaşam yalnızca kaygısız düşlerimi solduran realizm taraftarı atık parçacığı... Onlar sihri...
  5. doğum fotoğrafını ücretsiz çekebileceğim gönüllü anne aranıyor

doğum fotoğrafını ücretsiz çekebileceğim gönüllü anne aranıyor

merhaba arkadaşlar portfoy oluşturmak amaçlı bir kaç annenin bebeğiyle tanışma anını ölümsüzleştirmek istiyorum.varsa gönüllüler istanbul anadolu yakasındayım mail atabilirler.teşekkürler

Sayfayı Paylaş