gebe
  1. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113

Marshmallow ile Şeker Hamuru

Konu, 'Tatlılar' kısmında karakuzu tarafından paylaşıldı.

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

Merhaba arkadaslar.Seker hamurundan yapilan süslemeli pastalar harika görünüyor tadi da harika.Seker hamuru yapmaya calistim ama hic bir zaman istedigim gibi olmadi.En sonunda marshmallov ile denemeye karar vedim.Birisinden duymustum ama elimde net bi tarif yoktu.Kendi kendime denedim ve cok güzel oldu.Sizlerle paylasmak istedim.Marshmallow her markette bulunan birseydir zaten.Resimdeki gibi 10 - 12 adet marshmallow pastanizi kaplamaya ve süslemeye yeterli olcaktir.daha fazla süs arzu ederseniz adeti fazlalastirabilirsiniz.

Malzemeler

10 -12 adet marshmallow
    Pudra sekeri
    Gida boyasi
    2-3 damla limon suyu
    1 cay kasigi su

Yapilisi

Marshmallowlari derin bir kaba alin mikrodalga firininiz varsa orda eger yoksa ocakta benmari usulü eritin.Cok eritmeye gerek yok zaten yumusak oldugundan hemen yapiskan bi kivam aliyor.Bu karisimdan baska bir kabada ayirin pastanin üstünü süslemek icin lazim olcak.Iki kabada istediginiz iki farkli renk gida boyasinida ekleyip iyice karistirin.Karistirmak cok zor cünkü cok yapiskan.Catalla karistirmistim ben.Su ve limon suyunuda ekleyip karistirin.Daha sonrada pudra sekeri ekleyin.Pudra sekerlerini iyice elekten gecirin pürüzsüz hale gelsin icinde topaklar kalmasin.Bir süre catalla karistirmaya devam edin.Elle yogurma kivamina gelince ellerinizle yogurun.Kulak memesi kivamina gelene kadar yogurmak lazim.Pudra sekerinin miktarini söylemek istemiyorum cünkü marshmallowlarin sekline büyüklüklerine göre degisiyor.Kulak memesi kivami alinca merdane yardimi ile hamuru pastanizi kaplayacak kadar acin.2 mm kadar olmali inceligi.Actiginiz hamuru Pastanizin üzerine yirtmadan dikkatlice koyun.Elinizle hafiften bastirin kenarlarina dogru.Kenarlarinda fazla olan kisimi bicak ile kesin.Daha sonra ikinci kaptaki farkli renkteki karisimada ayni islemleri yapin.onuda 2mm incelikte merdane ile acin.Resimdeki gibi kurabiye kaliplari ile sekiller verin cikarin.Bu sekilleri pastanin üstündeki hamura yapistirmak icin cok az su kullanabilirsiniz.Pastaniz hazir.Afiyet olsun...

CeMoŞ bunu beğendi.
  2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Arkadaslar tarif zor degil ama ben detaylarina kadar anlattim onun icin bu kadar uzun oldu.Basit bir tarif deneyin derim:tik:

3. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    wayy süper kuzum ellerine sağlıkkk bunu mutlaka denerimm :D:D

4. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    rica ederim cemosum... :)

5. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Marshmallowla şeker hamuru yapıldığını biliyordum ama hiç denemedim. Çok hoş bir görüntü, ellerine sağlık kuzu :D:D

6. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Bugün yaptim aklima geldi hemen ekleyim dedim ;););)
    20140522_114622.jpg 20140522_114714-1.jpg 20140522_114622.jpg 20140522_114714-1.jpg 20140522_114622.jpg 20140522_114714-1.jpg

TİTAN bunu beğendi.
  7. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Harika görünüyor kuzum :kiss:

karakuzu bunu beğendi.
  8. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Tadi da harikaydi :hihi: :p

Marshmallow ile Şeker Hamuru konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. oyuncak hamuru ile pasta

oyuncak hamuru ile pasta

oyun hamuru şekilleri hamur şekilleri oyuncak hamur oyunları oyuncak hamurdan şekiller oyun hamuru nasıl yapılır
  2. Marshmallow ile şeker hamuru yapımı

Marshmallow ile şeker hamuru yapımı

marshmallow yapımı marshmallow şeker hamuru şeker hamuru yapımı video Malzemeleri 450 gr (üç paket) marshmallow şeker 4 yemek kaşığı su 500 gr pudra şekeri Bir tutam tuz Yapılışı Şekerleri bir kaseye koyun ve kaseyi su dolu bir tencerenin içinde benmari usulü ısıtmaya başlayın. Tencereyi orta ateşte tutun, şekerleri erirken karıştırmayı unutmayın. Şekerin çok fazla erimemesi ve içine...
  3. Şeker hamuru tarifi

Şeker hamuru tarifi

şeker hamuru nasıl yapılır şeker hamuru tarifi şeker hamuru kurabiye Kurabiye ve pasta yaparken şeker hamuru nasıl yapılır diyenler için, bu sayfamızda pratik şeker hamuru tarifi sunuyoruz. Pasta ve kurabiye yapmaya meraklı Melek'lerimiz ve ben gibi mutfakta acemi olan arkadaşlarımız için şeker hamuru tarifi burada! Malzemeler 900 g pudra şekeri 60ml su 3 tatlı kaşığı toz jelatin 170g...
  4. Şeker Hamuru Malzemeleri ve Hazırlanışı

Şeker Hamuru Malzemeleri ve Hazırlanışı

şeker hamuru nasıl yapılır, şeker hamuru malzemeleri, şeker hamuru nedir Pastaların üzerin de farklı şekiller görürüz ve özellikle çocukların ilgisini çeken bu renkli hamurdanb yapılan şekillerin nasıl yapıldığını merak ederiz. Bu yazımız da sizlere yaptığınız pastaların üstünü süslemeniz de kullanabileceğiniz şeker hamurunun yapılışını, malzemelerini paylaşıyoruz. Siz de artık bu tariflerle...
  5. Evde şeker hamuru nasıl yapılır?

Evde şeker hamuru nasıl yapılır?

Tamamı evde bulunan malzemeler ile kolayca hazırlayabileceğiniz bir şeker hamuru tarifimiz var.Şimdi size evde yapabileceğiniz birkaç şeker hamuru tarifi vereceğiz. İlk tarifimiz marsmallow ile yapılan şeker hamuru diğer iki tarifimiz ise normal sadece nişasta ile yapılabilen, siz kendiniz bu tariflerden herhangi birini seçebilirsiniz. Haydi, sizi daha fazla bekletmeden hemen tarifleri...

Sayfayı Paylaş