gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Masaldan Düştü(m)

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

Nicedir ellerim ısınmıyor sokağımda. Yalnızlığın kaldırım taşları soğuk olur bilirsin.
    Şayet,
    günün birinde,
    çıkarsa yolun o geceye;
    kadınlığımı sakla dudaklarında.
    Çünkü benden sana kalan
    Tek kapı aralığı o.
    Asıl yolculuk bundan sonra başlıyor.
    Sevgimle kal.

Aralıksız batan sözcüklerinin, an be an yüzünü ölüme çevirdiği yerden yazıyorum Sana.
    Dinleme.
    Ne bundan önce söylediklerimi ne de bundan sonra söyleyeceklerimi,
    bu defa dinleme!
    Attığım her adımda bir parça daha yıkılan duvarların altında kalmaktan, ayıramadığın dakikaların geceler boyunca sinirini taşımaktan yoruldu ruhum. Ben çabuk yoruldum. Hiç bir masalın kahramanı olamayacak kadar uykum var. Sesinden esirgediğin yüreğin gibisin. Varlığının bir anlamı olsun derken, sen en çok da anlamsızlığa yakıştın nedense. Oysa bu değildi sana dair başlattığım yolculuğun sonu. Böyle olmamalıydı.
    Şimdi sen kendi acılarında büyütürken, öğütürken geceyi; ben çoktan bir masalın sonunda gözlerimi sabaha açmış olacağım. Üzülme demeyi isterdim; ama buna gücüm yok. Senin de yeni; fakat tanıdık bir duygu travmasına ihtiyacın yok. İster taşı, ister at bir kenara. Fark eden “sadece” yokluğum olacak, senin fark etmeyeceğin.
    Adresimi de sil adımlarından;sanırım bundan böyle evde olmayacağım.
    Öfkem sıcak; hala canımı yakıyor umursamazlığın. Bir yol boyu içimdekileri kustum, geride bıraktığım her ağaç dibine. Tenimde acı bir tat, teninden kalma. Başımı koyduğum yerde büyük bir boşluk, yokluğundan olma. Ne yazmak, ne konuşmak ne de kalmak istiyorum. Yalnızca ölüm kadar sessiz bir uykuya yatmak ve toprağın kokusuna bırakmak istiyorum tüm bedenimi.
    Nefesimle çoğalacakken, nefesimi tıkadın sen! Geçen her günde, soyunurken tüm kelimelerim yavaş yavaş sana, sen, durdurak tanımadan yeni bir kıyafetle çıktın karşıma.
    (Ç)atıştık seninle!
    (S)arınmadan ayrıldık!
    Parmak uçlarımda kaybediyorum sıcaklığını. Yazdıkça uzaklaşıyorum sesinden, teninden ve bakışlarından.

Uzaklar çeker dizelerimi
    dizlerime batarken yokluğunun acısı.
    Oysa ne zordur eyleme bürünmüş sevdaların,
    kor alevinde titremek!
    Yitip giden her sigaramda
    sana duyduğum düşkünlüğü anımsamak!
    Senin için attığım zarlarda
    hep kapı arkasında bırakılmak,
    bilsen nasıl zordur.
    (D)üşüyorum, düşünden bir gece vakti.
    Masalım olursun sanmıştım.
    Uykusuz gözlerime uyku.
    Olmadın, olmadı, olamadık.

Şarkı sona yaklaşıyor sevgilim.
    Bir daha asla üşümem kollarında.

Son düzenleme: 21 Nisan 2008
  2. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Masaldan Düştü(m)
    cok guzel emegine saglik

3. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Masaldan Düştü(m)

okuyan gözlere yüreklere sağlık teşekkürler şekercik

4. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
Masaldan Düştü(m) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Düş Sokağı Sakinleri - Zindan Masalları

Düş Sokağı Sakinleri - Zindan Masalları

Bir mavi türkü kabarırken göğsümde Vurur dudaklarıma masallar Tütsülenmiştir artık bölüştüğümüz akşamlar O mavi türkünün içinde bir kuyu Dibinde bir adam gizlenir O saklanır ben gizleyemem Sızar dudaklarımdan zindan masalları Bir gün olsun içimde kalsın yüzün O sonsuz kuyular rehberin olsun Acılardan ben çoktan vazgeçtim Nasıl olsa hiç paylaşılmıyor Küçük bir sevince bile orta karar oldum Bir...
  2. Düş Sokağı Sakinleri - Masallarım Biter

Düş Sokağı Sakinleri - Masallarım Biter

Yelkenler geçer ak denizlerden Maviler büyür Derin düşlerimde, yerin diplerinde Bir kuş uçar yele Masallarım biter Titretir tenimi gecenin ayazı Şarkımın melekleri Korurlar yatağımı, öper yanağımı Bir kuş konar yele Masallarım biter Ölümdür var eden gözü yaşlı aşıkları Yıkanır dualar Tanrı verir oyunları Gülerek bakarlar başım döner ağlarlar Oyuncular Hikayem karadır saçlarından düşer Düşlerin...
  3. aşk masala vurdu biz düştük

aşk masala vurdu biz düştük

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. ...MaSaL...

...MaSaL...

Masal okumayı severdim küçükken büyüdüm masalların yalan, hayatın acı , dünyanın yavan olduğunu anladım...Bunları anlamamla kocadığımı farkettim :D Aşklarda masallarda yaşanır işte ben işte aşk (: Bir masal;seninle başlayan;sensiz biten... Uyutmuyor;uyuyamıyorum bu masalda; Başımı yaslayacağım dizin; Meğer ne devmişim; Senin...
  5. Yıldız Masalı dizisine nazar  Gökhan Özen merdivenlerden düştü

Yıldız Masalı dizisine nazar Gökhan Özen merdivenlerden düştü

yıldız masalı dizisi gökhan özen merdivenlerden düştü ayağını kırdı sağlık durumu haberleri burada arkadaşlarım. Fox Tv ekranlarında yer alacak olan ve şu günlerde sıklıkla fragmanları dönen Yıldız Masalı dizisi başrol oyuncusu olan Gökhan Özen'e nazar değdi Melek'lerim. Yakışıklı şarkıcı Gökhan Özen merdivenlerden düştü, Yıldız Masalı dizisi öncesi yaşana bu olayda Gökhan Özen'in ayağı...

Sayfayı Paylaş