gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

masallara dikkat

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

PAMUK PRENSES TEHLİKESİ masallara dikkat . güzel&yakışıklı iyidir. çirkin kötüdür aynı zamanda.

başroller hep güzellerindir&yakışıklıların. çirkinler figürandır. vs. vs.

hayır her güzel iyi olmadığı gibi her çirkin de kötü müdür sorarım size? her kahraman güzeller güzeli yada yakışıklılar yakışıklısı olmak zorundamı? herkes kendi hayatının kahramanı değil mi? şu halde güzellik şart mıdır? yada şöyle söylemeli pamuk prenses, kül kedisi, sinderalla vs. vs. masallarında minicik beyinlere tıkıştırılan aksi imkansız gibi algılattırlan güzellik anlayışı doğru bir yaklaşım mıdır?

minicik bir yavru aynada kendini keşfedecek yaşa geldiğinde ne pamuk prenses vardır aynada ne de yakışıklı prens. daha tam şekillenmemiş bir yüz ve bir sürü sorun görüyordur. hep bekler bir gün yakışıklı prens olmayı yada güzeller güzeli prenses. olmaz. olmayacaktır da.o halde o kendi hayatında bile başrol oynayamayacak mıdır.

keşke aynaya hiç bakmasaydı.

ne kadar da güzeldi hayalleri.

okuduğu tüm masallarda kahramanlar yakşıklı ve güzeldi ve kendi hayatının kahramanı da kendi olduğuna göre o da yakışıklı yada güzel olmalıydı illaki. öyle hissediyordu en azından aynaya bakmak zorunda kalana kadar.

elbetteki bende kahramanım, başrolüm.

yakışıklı& güzel olmasamda.

başrol olmak zorundayım benim hayatımda.

başkası yaşayamaz ki benim hayatımı.

ama yakışıklıyımda güzelimde masalalrdakine benzemesemde.

ayrıca bir çok çirkin tanırımda hiç biri kötü kalpli değil doğrusu. ne yani yaşlanıpda çirkinleşince pamuk prenses de mi cadı olacak.

masallara dikkat.

hayatı sadece şekle güzele indeksleyen.

çirkini ise kötü gösteren.

güzellik ruhtan yansıyandır.

bu ise fizikde görüntüyle değil algı ile mümkündür.

2. melegimeren

melegimeren Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: masallara dikkat
    emeğine sağlık canım paylaşımın için teşekkürler.

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: masallara dikkat

emegine saglik canimm, paylasim icin tskler

masallara dikkat konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Masal

Masal

Çocuğa masal söylediğini görmek onu eğitmeye, görgü ve terbiyesiyle ilgiylenmeye, Büyüklere masal söylemek insanları kandırmaya yahut işi ciddiye almamaya delalet eder.Rüyada masal dinlemek , bazı hayallerin gerçekleşebileceğine işarettir. Masal dinlemek, bazı hayallerin gerçekleşebileceğine yorumlanır. Aslı olmayan haberdir.Rüyada masal dinlemek, bazi hayallerin gerçeklesebilecegine isarettir.
  2. masallardan öğrendiklerimiz

masallardan öğrendiklerimiz

sinderella : hatun kısmısının gece 12den sonra sokakta işi yoktur ... uyuyan guzel: bir kiz kendisini open ilk erkekle evlenir ve onunla sonsuza kadar mutlu yaşar. hansel ile gretel: masal kahramanlarinin sayisi arttikca IQ'lari duşer... Çukulatadan evler yenmemelidir. kırmızı başlıklı hanımkız: sokakta her gördüğün zibidiyle konuşma. çirkin ördek yavrusu: ortaokulda size imalı...
  3. Peri Masalım..

Peri Masalım..

bir beyaz kağıda can sıkıntısından çizilmiş bir çöp adamdım ___ ben _____ o ise masadaki en güzel çiçek duruyordu vazosunda suskun alımlı ve narin ve dalgınca iç çekerek masaldı ya nasıl olduysa göz göze geldik bir şarkının en güzel ortasıydı gülümsedik hani başka zamanlara birikmiş yer altı suları gibi, duru hani baharın ilk gününe uyanan kelebekler gibi o tek gününü...
  4. Yüreğimin Masalısın

Yüreğimin Masalısın

yüreğimden kesintiler Hangimiz şarkılar dinleyip sevgiliye özlem duymadık ki. Hangimiz şiirsel şarkısal sevmediki (: Hepimiz en duygusuzumuz bile aşkı şarkıyla şiirle tarif eder. umarım beğenirsiniz Düslerde sevdim seni söyleyemedim Sessiz öptüm nefesini söyleyemedim Sana ben siirler sözler büyüttüm Düslerde sevdim seni söyleyemedim Sessiz öptüm nefesini söyleyemedim Sana ben siirler sözler...
  5. ...MaSaL...

...MaSaL...

Masal okumayı severdim küçükken büyüdüm masalların yalan, hayatın acı , dünyanın yavan olduğunu anladım...Bunları anlamamla kocadığımı farkettim :D Aşklarda masallarda yaşanır işte ben işte aşk (: Bir masal;seninle başlayan;sensiz biten... Uyutmuyor;uyuyamıyorum bu masalda; Başımı yaslayacağım dizin; Meğer ne devmişim; Senin...

Sayfayı Paylaş