gebe
  1. ρємвє_мєℓєк

ρємвє_мєℓєк Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Masallardan Neler Öğrendik? :)

Konu, 'Çöplük' kısmında ρємвє_мєℓєк tarafından paylaşıldı.

Sinderella
    Hatun kısmısının gece 12 den sonra sokakta işi yoktur.
    Küçük ayak hem seri sonu indirimlerde hem de prens bulmakta avantaj sağlar!
    Kendini kaptırma, neyin ne zaman balkabağına dönüşeceği belli olmaz.

Pamuk Prenses
    Kadınlar kadınları kıskanır.
    Aynalar yalan söylemez.
    Durduk yere ormana gitmemelidir.
    Her beleşe gelen elma yenmemelidir.
    İlkyardım bilmek iyidir.
    Hayatınızı kurtaran küçük sandığınız insanları, önünüze ilk gelen prense takılıp terketmek ayıptır.
    Nasibin seni nerede olsa bulur...

Uyuyan Güzel
    Çirkin cadılar her partiye, toplantıya, güne davet edilmelidir, kesinlikle atlanmamalıdır.
    Kızlar uyurken yaşlanmazlar.
    Güzellik uykusu gerçektir. Uyku güzelleştirir, hücreleri yeniler, 100 yıl uyuyunca ipek gibi teniniz olur.
    Tüm dünya "Dur bi bakayım şu sarayda ne var" merakıyla yanıp tutuşan yakışıklı prenslerle doludur. Dolayısıyla evde oturup kısmet beklenmelidir.

Rapunzel
    Uzun saçların bakımı zordur lakin bir gün gerekli olabilir.
    Kadınların en çekilmez yerleri saçlarıdır.
    Saç, kadının süsüdür. Süs dışı işlevler için kullanırsan kopar!
    Seni kurtarmak için bile olsa, saçını çeken prensten insana hayır gelmez.

Kırmızı Başlıklı Kız
    Sokakta her gördüğün zibidiyle konuşulmaz.
    Etraf evcil olmayan hayvanlarla dolu, dikkatli olmalıdır.
    Bugün ninesini tanımayan, yarın kendini de tanımaz.

Çizmeli Kedi
    Kedinizin bir bildiği vardır.

Çirkin Ördek Yavrusu
    Güzelim deme bir sivilce yeter, çirkinim deme büyüyünce geçer.

Alice Harikalar Diyarında
    Her tavşanın lafına kanma, her gördüğünün peşine takılma

Ali Baba ve Kırk Haramiler
    Şifreler iyi saklanmalı, onun bunun yanında bağırarak söylenmemeli, bankamatik kuyruğunda yabancılardan yardım alınmamalıdır.

Hansel ile Gretel

Çocuklar evden kaçtıklarında geri dönüş yolunu bulmak için serpeledikleri materyalin yenmez, çürümez, paslanmaz alaşımdan yapılmış olmasına özen göstermelidir.
    Çikolatadan evler yenmemelidir. Can boğazdan gelir, boğazdan da gider.
    Her yaşlı kadın nene değildir. Tüme varım olaraktan da her sakallı deden değildir.
    Kötüler eninde sonunda yanacaklar...

Masallardan Neler Öğrendik? :) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. annemizden ne öğrendik

annemizden ne öğrendik

ANNE'LERIMIZDEN NELER ÖGRENDIK...¿ SABIRLI OLMAYI; "Baban eve gelsin, sen görürsün" HAKKIMIZI ALACAGIMIZI; "Eve vardigimizda ben bilirim sana yapacagimi" DIYALOG KURMAYI; "Sana bir sey sordugumda cevap ver...!!" "Ne söyliyeyim anne?" "Sus!! Bana cavap verme!!!" TIP BILGILERINI; "Gözlerini sasi yaparken bir gün öyle kalivericeksin,...
  2. masallardan neler ogrendık

masallardan neler ogrendık

Sinderella: Hatun kısmının gece 12'den sonra sokakta işi yoktur. Pamuk Prenses: Her beleşe gelen elma yenmemelidir, kadınlar kadınları kıskanır, aynalar yalan söylemez. Uyuyan Güzel: Kızlar uyurken yaşlanmazlar. Çirkin cadılar her partiye, güne davet edilmelidir, asla atlanmamalıdır. Kırmızı başlıklı kız: Sokakta her gördüğün z.... konuşulmaz. Etraf evcil olmayan hayvanlarla dolu dikkatli...
  3. Nilüfer - Ne Masal Ne Rüya

Nilüfer - Ne Masal Ne Rüya

Bir nokta büyüyor dünyada Bir hayat sönüyor bir anda Bu kavgalar neden Bu ümitsiz yarınlar bizim değil sakın korkma Bir hayal kur pembe olsun Renkli tüller, kağıt güller, çalsın ziller Bir sevda bulutu yürekler dolusu bizim olsun Bir hayal kur pencerenden Senin olsun gökyüzü bütün yıldızlar Bir sevda getir bana yık engelleri gir dünyama Nerde olursan Gece gündüz deme Sen...
  4. Bugün ne öğrendiniz?

Bugün ne öğrendiniz?

Ablaların bugun ne öğrendiniz? Örneğin bugun ben camın kumdan yapıldığını öğrendim
  5. Annelerimizden neler öğrendik?

Annelerimizden neler öğrendik?

İyi Yapılmış Bir İşi Takdir Etmeyi; "Bana bakın, çıkın birbirinizi dışarıda gebertin, evi daha yeni temizledim...!!!" Duaların Gücünü; "Yat kalk dua et ki baban müzik setinin bozulduğunu fark etmedi..." Zamana Karşı Yarışmayı; "O oyuncaklarını topla yoksa bir tekme attığım gibi hepsini karşı sahilden toplarsın.." Mantıklı Düşünmeyi; "Ben öyle diyorsam...

Sayfayı Paylaş