gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Matematik Dersine Çalışırken Nelere Dikkat Etmeli

Konu, 'Egitim' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

Matematik Dersinin İçeriği Matematik şekil, sayı ve çoklukların yapılarını, özelliklerini ve aralarındaki bağıntıları, düşünce yoluyla inceleyen bir bilimdir. Matematik öğreniminde temel amaç insanlarda doğuştan var olan düşünebilme kabiliyetini geliştirmektir. Matematik, karşılaşacağımız olayları ve problemleri inceleyen, araştırma ve karşılaştırma yaparak her konuda mantıklı düşünmeyi ve doğruyu bulmamızı sağlayan bir bilim dalıdır.

Matematik Dersine Çalışma

Derste
    Derslere mutlaka ön hazırlık yapmış olarak gelmek gerekir. Derslerde öğretmenin konu anlatımı ve verdiği örnekler dikkatle izlenmeli, anlaşılmayan ve eksik kalan noktalar hemen sorulmalıdır. Öğretmenin soru çözmede kullandığı kısa yollar birimler, formüller ezberlemek yerine sebep-sonuç ilişkisi kurarak öğrenilmelidir.

Bireysel Çalışmalarda
    Matematik dersindeki konular derste iyi öğrenilmiş olsa bile, düzenli test çözülmezse çok çabuk unutulur. Bu derste başarılı olabilmek için ön yargısız, sabırlı ve programlı olmak şarttır. Konu konu ve günü gününe çalışmak zorunludur. Bu çalışmalarda çözülemeyen soruların vakit kaybetmeden doğru çözümleri öğrenilmelidir. Mümkün olduğunca çalışmalar çok sayıda ve farklı tarzda sorular ile zenginleştirilmelidir.
    Matematik dersindeki başarısızlığın temeli, kişinin yapması gereken çalışmaları zamanın da ve yeteri kadar yapmamasıdır. Düzenli çalışılıp, gerekli altyapı oluşturulduğunda matematiğin eğlenceli yönü fark edilecektir.

Matematik Dersine Çalışırken Nelere Dikkat Etmeli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamilelikte nelere dikkat etmeliyiz ?

hamilelikte nelere dikkat etmeliyiz ?

Hamilelikte dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, neler yenilip içilmeli ? ARkadaşlarım 5 sene sonunda çok şükür hamile kalabilmeyi başardım. Aslında sorunda yoktu ama bir türlü kalamıyordum şu anda 20 günlük hamişim. Allahıma binlerce şükürler olsun. Şimdi sizlere şunu sormak istiyorum. Ben gebelik hususunda çok tecrübesizim. Sizlerden hamilelikte nelere dikkat etmem gerekli konusunda yardım...
  2. Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bu konu; Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, alışverişe çıktığınızda vitrinlerde gördüğünüz ayakkabılar karşısında kendinizi kaybetmeniz gayet doğal, çünkü kadınların pek çoğu böyle. Ayakkabı ve çanta tutkusu kadınların vazgeçilmezi. Hal böyle olunca da gardroplar tıka basa doluyor, eskiler giyilmeden yenilere yer açılıyor. Her...
  3. Dövme Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Dövme Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

dövme yaptırırken dövme yaptırmak dövme yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler Sevgili melekler, pek çok kişi sevmese de dövme yapmak gerçekten bir sanat. Özellikle bu işin ustalarınca yapılan bazı dövmeler, şapka çıkarttıracak nitelikte gerçekten. Eğer siz de dövme yaptıracaksanız işinin ehli ve hijyen kurallarına uyulan bir yerde yaptırın. Bunun dışında dövme yaptırırken nelere dikkat...
  4. İkizlere Gebeyim Nelere Dikkat Etmeliyim?

İkizlere Gebeyim Nelere Dikkat Etmeliyim?

ikiz gebelikte nelere dikkat etmeli,çoğul gebelikte nelere dikkat etmeli,ikiz gebelikte doğumda ne gibi sorunlar yaşanır,ikiz gebeliği hakkında bilgiler İkiz gebelikte beslenme ile birlikte en önemli konu istirahat konusudur. Bu istirahata ikiz ve çoğul gebelik yaşayan anne adaylarının çok dikkat etmesi gerekmektedir. Aşırı fiziksel aktivite çoğul gebelikte erken doğuma sebebiyet...
  5. Lohusalıkta nelere dikkat etmeliyim?

Lohusalıkta nelere dikkat etmeliyim?

Lohusalık dönemi doğumdan sonraki 6 haftayı kapsar. Bebeğin anneden doğduğu andan itibaren başlar ve 6 haftanın sonunda lohusalık dönemi sona erer. Bu dönem aslında kontinü devam eden ve gebelik etkisiyle oluşan değişimlerin tekrar eski gebelik öncesi haline döndüğü dönemdir. Hafta hafta ayırmak pratik olabilir fakat haftadan haftaya geçişler keskin sınırlarla belli olmayabilir. Lohusalığın...

Sayfayı Paylaş