gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Matematik mantığı yabancı dili de kolay öğretiyor

Konu, 'Egitim' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

Yeni Zelanda Otago Üniversitesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. John Clark, matematiksel düşünce sistemini geliştirebilenlerin yabancı dili rahat öğrendiklerini ifade ederek, ''Diller, kurallar çerçevesinde öğrenilir ve bu da zaten matematik demek'' dedi. Hacettepe ve Louisiana Üniversitelerinin ortaklaşa düzenlediği ''Uluslar arası Halka ve Modül Teori Konferansı'' için Türkiye'ye gelen Prof. Dr. John Clark, matematiksel düşüncenin, insanların günlük yaşamlarında karşılaştıkları olaylara sistematik, doğru ve çabuk yaklaşmalarında büyük yararlar sağladığını, bu düşünce sisteminin gelişmesinde, aile, çevre ve ekonomik koşulların etkili olduğunu söyledi.

Clark, sistematik düşünce yapısı da denilebilecek matematiksel düşüncenin çoğu kez kesin sonuçlar vermesine karşın, bazen de olayların doğru anlatılması, algılanması ve yorumlanmasında kullanıldığını kaydetti.

Matematiğin ekonomide ve mühendislik alanlarında yaygın kullanımının bilindiğini vurgulayan Clark, günlük yaşamdaki matematiksel düşünmenin de pek çok yararı bulunduğunu söyledi.

Matematiksel düşünce sistemini geliştirebilenlerin ve matematikçilerin yabancı dili kolay öğrenebildiklerine işaret eden Clark, ''Yabancı diller kurallar çerçevesinde öğrenilir ve bu da zaten matematik demek. Matematikçiler, olaylara mantıksal çerçevede yaklaştıkları için, anadil ve yabancı dilin kendi yapısı arasındaki bağlantıları kolay şekilde çözümleyebilirler'' diye konuştu. 5 dil bildiğini söyleyen Clark, genelde yakın çevresindeki matematikçilerin ya da matematiksel düşünce sistemini geliştirebilenlerin yabancı dili rahat öğrendiklerini ifade etti.

Matematik mantığı yabancı dili de kolay öğretiyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yabancı Dil Kursları

Yabancı Dil Kursları

ingilizce yaz kursları ankara tömer ingilizce kursu macarca dil kursu macarca ÖSS, KET, PET - FCE ile TOEFL sınavlarına hazırlık kursları, 4,5,6,7,8. sınıf öğrencilerine, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik kurslar, mesleklere yönelik teknik yabancı dil destek kursları gibi konularda eğitim veren kursların iletişim bilgileri ve web adresleri bulunmaktadır. AÜ Dil Öğretim Merkezi Ankara...
  2. Yabancı Dil Öğretmenliği

Yabancı Dil Öğretmenliği

yabancı dil öğretmenliği yabancı dil öğretmeni öğretmenliği hakkında bilgi puanları fransızca iş imkanları Çalıştığı eğitim kurum ya da kuruluşunda; öğrencilere ya da yetişkinlere, İngilizce, Fransızca, Almanca, Japonca dillerinden birinde eğitim veren kişidir. GÖREVLER Yabancı dil ile ilgili hangi bilgi, beceri, tutum ve davranışların, hangi yaş düzeylerindeki öğrenci gruplarına, hangi...
  3. Deniz Zeki - Dile kolay

Deniz Zeki - Dile kolay

deniz zeki denizzeki denis zeki aşık mısın derdin mi var Ağlıyorsun derdin mi var Aşık mısın benim kadar Çaresini kimler arar Bu aşk neler neler yapar Delisin mecnun misali Ecel dinlemez bu mani Yalandır bu herşey sahi Yaradan bilir bu hali Bile bile düştünse sen O dinlemez canım dersen Peşindedir kaçıp gitsen Bırakmaz ki öldürmeden Sonu yok bu sevgi böyle Kırılır bir tek sözünle Yaş olur...
  4. Deniz Seki - Dile Kolay

Deniz Seki - Dile Kolay

Ağlıyorsun derdin mi var Aşık mısın benim kadar Çaresini kimler arar Bu aşk neler neler yapar Delisin mecnun misali Ecel dinlemez bu mani Yalandır bu herşey sahi Yaradan bilir bu hali Bile bile düştünse sen O dinlemez canım dersen Peşindedir kaçıp gitsen Bırakmaz ki öldürmeden Sonu yok bu sevgi böyle Kırılır bir tek sözünle Yaş olur akar gözünde Yaradır kanar gönülde Unut demek dile kolay...
  5. Matematik | Kolay Problem Çözmek |

Matematik | Kolay Problem Çözmek |

kolay problem çözme basit yaş problemleri rüyada matematik sorusu çözmek basit matematik problemleri problemler PROBLEM ÇÖZME STRATEJİSİ Bir soruyu çözmek için verilen zamanın % 75 ini soruyu anlamaya, % 17 sini çözme yolunu oluşturmaya % 8 ini de soruyu çözmeye ayırmalısınız. Buna göre, soruları çözerken; 1) Soru, verilenler ve istenen anlaşılana kadar okunur. 2) Verilenler matematik...

Sayfayı Paylaş