gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Matematikçilere "Bilimsel Geyik"

Konu, 'Okul ve Öğretmenler' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

[​IMG]MATEMATİKÇİLER Matematikçiler Fil Avlamak İçin Afrika'ya Giderler.

Fil Olmayan Her Şeyi Dışarı Atıp Geri Ne Kalırsa,
    Onu Avlarlar.

[​IMG]DENEYİMLİ MATEMATİKÇİLER

Bir Önceki Adımdaki İşlemi Yapmadan Önce,
    En Az Bir Filin Bulunduğunu İspat Ederler.

[​IMG]MATEMATİK PROFESÖRLERİ

En Az Bir Filin Bulunduğunu İspat Ederler ve
    Onun Bulunup Yakalanma İşini Yüksek Lisans
    Öğrencilerine Ödev Olarak Verirler.

[​IMG]İSTATİSTİKÇİLER

Peşpeşe N Kez Rastladıkları Hayvana "Fil" Adını Verip,
    Onu Avlarlar

Not: Bunu matematik öğretmeni olan bir arkadaşım sınıfının panosuna asmıştı, enfes bir geyik olmuş gerçekten, hem bilimsel hem eğlenceli.

Matematikçilere "Bilimsel Geyik" konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tarihte büyük kadın matematikçi

Tarihte büyük kadın matematikçi

türk kadın matematikçiler ünlü kadın matematikçiler ünlü türk tarihteki önemli ve matematiğe katkıları Tarihte büyük kadın matematikçiler de vardır. Gericiler tarafından katledilen Hypatia, parlak bilim merkezi İskenderiye'nin son ışığı sayılır. Sonraki dönemlerde Sonja Kowalewsky, Sophie Germain, Emmy Noether genç hanımlara örnek oluşturacak ünlü matematikçilerden bazılarıdır. Sonja...
  2. matematikçilerin araba arkası yazıları...

matematikçilerin araba arkası yazıları...

-Pi`yi 3 alacaksan güzelim, ben seni böyle de severim -Hatalıysam hesap et: 2x-2y=21 / x+y=5 / x=? y=? -3 bilinmeyenli denklem çözerim, geçme beni çok pis ezerim -Küsüratım bile olamazsın -Gülü soluncaya, seni lim x -0+ 1/x`e kadar seveceğim -En son sollayanı çarpanlarına ayırdım -Sağlama bizim işimiz, sen soldan geç -O şimdi iki bilinmeyenli denklem -Hızlıysam , limitini bul !...
  3. Matematikçilerin araba arkası yazıları..

Matematikçilerin araba arkası yazıları..

-Pi`yi 3 alacaksan güzelim, ben seni böyle de severim -Hatalıysam hesap et: 2x-2y=21 / x+y=5 / x=? y=? -3 bilinmeyenli denklem çözerim, geçme beni çok pis ezerim -Küsüratım bile olamazsın -Gülü soluncaya, seni lim x -0+ 1/x`e kadar seveceğim -En son sollayanı çarpanlarına ayırdım -Sağlama bizim işimiz, sen soldan geç -O şimdi iki bilinmeyenli denklem -Hızlıysam , limitini bul !...
  4. Matematikçi Severse

Matematikçi Severse

Seni gördüğüm anda çarpanlara ayrıldım, Parabol yüzüne ,elips gözlerine bayıldım, İşte dedim benim aradığım, İlk fırsatta aşkımı tüme-varımla ispatladım. n-bilinmeyenli denklemim derdim sana, Hep sevgimizi ispatlardık gelince bir araya, Koni şeklinde, üçgen şeklinde yuvamızda, Dizi dizi,seri seri çocuklarımızla. Tam sunacakken sana evlilik önerimi, Analitiğimiz uymuyor diyerek terk ettin...
  5. Dahi Fransız Matematikçi

Dahi Fransız Matematikçi

dahi matematikçi, fransız, matematik dahisi, kimdir, nerede yaşar, ne yapmış, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili Melekler, Okul yıllarımızın kabusu gibidir matematik.Hep o dersten sınıfta kalmışız,hep o dersten dolayı okuldan paçayı sıyıramamışızdır.Her sınıfta mutlaka bir dahimiz olmuştur.Matematik dersinde gözler hep onda olmuş,öğretmenin her sorusunda...

Sayfayı Paylaş