gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Matruşka bebeklerinin hikayesi

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

matruşka bebeklerinin hikayesi matruşkanın hikayesi matruşkanın tarihi matruşkanın anlamı matruşka hikayesi burada arkadaşlar. Az önce sizlere Matruşka bebek fotoları sunmuş ve matruşka ne demek diyenler içinde bilgiler aktarmıştık Melek'ler. Şimdi ise matruşka bebeklerinin hikayesi konusuna değiniyoruz ve matruşkanın hikayesi nedir diyenler için matruşkanın tarihi hakkında bilgiler sunuyoruz. Buyrun Melek'ler, matruşka hikayesi sizler için gelsin.

Matruşka, (Rusça: Матрёшка, telaffuz: [matröşka]) Rus yapımı bir oyuncak bebek türüdür. Ahşap el yapımı olan bebekler ortasından açıldığında başka bir bebek çıkar, onu açtığınızda yine başka bir bebek çıkar. Tek anne figürünün içerisinde iç içe yerleştirilmiş beş veya yedi bebekten oluşur.

Matruşka bebeklerin 1890 yılında Moskova yakınlarında bulunan Abrentsevo Malikanesi'ne ait Çocuk Eğitim Atelyesinde doğduğu iddia edilmektedir. Birçok meşhur ve yetenekli Rus sanatçı, yerel oymacılar ile birlikte Abrentsevo Malikanesi'nin sahibi Mamontov’un atölyesinde çalışmaya başlarlar. İsmini çok beğenilen bir bayan olan Matrioska'dan aldığı söylenir.

Matruşka hem oymacılık hem de resim açısından Rusya’nın imajı ve ruhudur.

Matruşkalar genelde geleneksel Rus kıyafeti olan sarafan giymiş bebekler şeklinde boyanır. Ancak bazen Sovyetler Birliği liderleri olarak çizilmiş olanları da vardır.
    kaynak: Vikipedia

Matruşka bebeklerinin hikayesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebek türküsünün hikayesi

bebek türküsünün hikayesi

Elmalı'dan çıktım yayan Dayan hey dizlerim dayan Emmim atlı, dayım yayan Bebek beni del eyledi Yaktı yaktı kül eyledi Vakit sabahın seheri. Köyün köpekleri acı acı havlıyor. Düşmana saldırır gibi havlıyor köpekler. Biraz sonra köyde ışıklar yanmaya başlıyor. Köylüler çıralar yakıp, fırlıyorlar dışarı. İlkin ağıllara koşuyorlar. Hırsızlar mı bastı köyü, yoksa kurtlar mı indi dağdan......
  2. "Bebek" hikayesi

"Bebek" hikayesi

Genç kadın*bebeği güzelliği karşısında büyünlenmiş gibiydi.Kıvırcık sarı saçları*iri mavi gözleri*kalkık bir burun ve küçücük kırmızı bir dudaklarıyla bir kartpostalı andıran bir bebek*kadının şimdiye kadar gördüğü en cana yakın kız cocuğuydu. Onun ipek yanaklarını doya doya öpmek ve cennet kokusunu içine çekmek için eğildiğinde*"Beni..."diye bir ses duydu. -Beni okşamaya hakkın...
  3. Matruşka

Matruşka

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Matruşka bebekler size özel melekler

Matruşka bebekler size özel melekler

matruşka bebek matruşka bebekler burada arkadaşlar. Matruşka ne demektir diye merak edenler için dün bilgiler aktarmıştık. Şimdi ise sizlere çok güzel matruşka bebek hediye ediyoruz, hediye dediğimize bakmayın resimlerini sunuyoruz belki hoşunuza giderde matruşka bebek satın al dersiniz eşinize ya da sevdiğinize, olmadı gider kendiniz satın alırsınız :)
  5. Bir Bebeğin Hikayesi

Bir Bebeğin Hikayesi

Bir Bebeğin Hikayesi Genç kadın, bebeğin güzelliği karşısında büyülenmiş gibiydi. Kıvırcık sarı saçları, iri mavi gözleri, kalkık bir burun ve küçük kırmızı dudaklarıyla bir kartpostalı andıran bebek, kadının şimdiye kadar gördüğü en cana yakın kız çocuğuydu. Onun ipek yanaklarını doya doya öpmek ve cennet kokusunu içine çekmek için eğildiğinde: "Dokunma bana ..." diye bir ses...

Sayfayı Paylaş