gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

mavi kantaronun ne gibi faydaları var

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selamlar.Bitkisel tedaviler çok ilgimi çekiyor.Her hastalığın şifasının mutlaka doğada var olduğuna inanıyorum ve şu sıralar mavi kantaronu inceliyorum.Bana mavi kantaronla ilgili olarak verebileceğiniz bilgiler neler ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Peygamberçiçegi veya mavi kantoron : Bilesikgiller familyasindan; özellikle ilik bölgelerdeki tahil tarlalarinda yetisen bir bitkidir. Çiçekleri mavi veya menekse rengindedir.Faydaları : Istah açar. Idrar söktürür. Nikris hastaliginda faydalidir. Böbreklerdeki kumun dökülmesine yardimci olur. Bazi göz hastaliklarinda kullanilir. Agrilari keser. Vücutta biriken zehirli maddelerin atilmasini saglar. Fazla miktarda kullanildigi zaman kalbe zarar verir.

mavi kantaronun ne gibi faydaları var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kantaronun Faydaları

Kantaronun Faydaları

Kantaron nedir Kantaronun Faydalar Kantaron yararları Alternatif tıp tedavilerine kullanılan şifalı bitkilerden kantaron. özellikleri ve kullanımı ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :) Ilıman iklimlerde yetişen ve farklı renklerde çiçek açan bir bitki olan Kantaron Otu Bitkisi, A ve C vitaminleri ile çeşitli mineraller içerir. Sarı Kantaron ve Kırmızı Kantaron olarak ikiye ayrılır....
  2. zeytin çekirdeğinin ne gibi faydaları var ?

zeytin çekirdeğinin ne gibi faydaları var ?

Eşim her kahvaltıda birkaç tane zeytin çekirdeği yutuyor ve bunun bağırsaklara çok iyi geldiğini söylüyor. Bu doğru mu ? Zeytin çekirdeği faydalı mı ?
  3. türk kahvesi faydalımı faydalıysa ne gibi faydaları var

türk kahvesi faydalımı faydalıysa ne gibi faydaları var

Selam herkese türk kahvesi içmek faydalı mı , ne faydası var,, içmek gerekir mi ?
  4. Arı sütünün ne gibi faydaları var

Arı sütünün ne gibi faydaları var

Arı sütü çok faydalı diye zaman zaman duyuyorum ama nelere faydalı tam olarak bilemiyorum.Yazabilir misiniz lütfen..Teşekkürler..
  5. çamterebentinin saça ne gibi faydaları var biliyormusunuz ?

çamterebentinin saça ne gibi faydaları var biliyormusunuz ?

Saçlarım çok cansız görünüyor.Bir arkadaşım çamterebentinin iyi gelebileceğini söyledi ama ben cesaret edemedim tabi. Acaba çamterebentinin saçlara nasıl faydası oluyor, yazarmısınız..

Sayfayı Paylaş