gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Mavi-yeşil parlak ışıklar şaşırttı!

Konu, 'Doğa bilimleri' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

.
    Satürn'de gizemli ışıklar Mavi-yeşil parlak ışıklar şaşırttı!

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesine (NASA) ait Cassini uzay aracının, Satürn gezegeninin etrafında tespit ettiği parlak mavi-yeşil parlak ışıklar bilim adamlarını şaşırttı.

NASA'nın Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve İtalyan uzay kurumuyla ortaklaşa yürüttüğü Cassini-Huygens projesiyle Satürn'ün kuzey kutup bölgesinde tespit edilen ışıkların Dünya'nın kuzeyindeki ışıklara benzediği belirtildi.

Projede görevli İngiliz Leicester Üniversitesinden Tom Sallard, Cassini'nin kızıl ötesi cihazlarıyla tespit ettiği aurora'yı daha önce görmediklerini belirterek, "Bu aurora, kutup bölgesinde anormal büyük bir alanı kaplıyor. Satürn'ün bu bölgesinin boş olduğunu düşünüyorduk, böyle bir bulgu fantastik bir sürpriz oldu" diye konuştu.

Bu tip parlak ışıklara, yüklü parçacıkların gezegenin atmosferindeki manyetik alanlar boyunca hareketi neden oluyor. Güneş'ten gelen parçacıklar da Dünya'nın aurorasını oluşturuyor.

AA

Mavi-yeşil parlak ışıklar şaşırttı! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yıldızlar infilak etmeden parlak ışık yayıyor

Yıldızlar infilak etmeden parlak ışık yayıyor

Lynx (vaşak) galaksisinde yer alan bir yıldızın 2006'da infilak ederek parçalanmasından iki yıl önce kısa bir süre çok parlak ışık yaydığı tespit edildi. Avrupalı, Japon ve Çinli astrofizikçilerden oluşan ekibin gözleminde, yaşamının sonuna gelen bir yıldızın infilak edeceğini önceden işaret etmesi ilk kez belirlendi. Süpernova haline gelen bu yıldızlar, kısa bir süre gökyüzünün en parlak...
  2. Yazıdan parlak ışık geçirme resimli anlatım[ Photoshop

Yazıdan parlak ışık geçirme resimli anlatım[ Photoshop

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Mavi YeşiL Karışımı...

Mavi YeşiL Karışımı...

yeşil mavi karışımı mavi ile yeşil karışımı ve mavinin ile yeşilin Mavi YeşiL Karışımı... Bu Gece Bir Ben daha ÖLDÜ içimde SEN Yaşayabilesin diye Kurşuna dizdim Tüm yalanları Eğilip dudağından ÖPTÜM sessizce Yüreğime gömdüm Bende Kalanları Biraz daha Eksildin hayatımdan Gülen gözlerinin yerini GÖZYAŞI aldı Hüzün biçtin Nadasa bıraktıgın akşamlarda Hasat mevsiminde AŞK...
  4. Hande'den Eurovisiona yeşil ışık

Hande'den Eurovisiona yeşil ışık

artık kendisini tanıyamadığımız sarkıcı Hande Yener çok değişmişti gerek görünüm gerek müzik tarzı ilede derken birde sivri dilli olarak ekranlarda boy göstermeye devam ederken şimdide eurovision şarkı yarışması ile ilgili açıklamalarda bulundu..... EUROVİSİON'A GÖZ KIRPTI 'DÜNYAYI ÇOK ETKİLEYECEK BİRŞEY YAPABİLECEĞİME İNANIYORUM' Beyazıt Öztürk ile Meral Okay'ın birlikte sundukları 'Nası...
  5. Ölürken Parlak Işık Görülür mü?

Ölürken Parlak Işık Görülür mü?

ölürken allah diyen bebek melekler görünür mü melekler görünürmü gözükürmü gözle görülür mü Bilmem içinizde varmı ama ben bu tür olaylara fazla meraklı olduğumdan zaman zaman böyle konuların içerdiği kitapları yada belgeselleri fazla seyrederim. En ilgimi çeken olaylardan biride ölüm anı ve bazı kişilerin o an yaşadığı tecrübeler çoğu kişinin ortak ifade ettikleri bir olay var oda ölüm anında...

Sayfayı Paylaş