MaviGöl-Ankara'nın Doğu bölgesinin en büyük piknik alanı- Kendi fotograflarım !!!

AuSSie-AnGeL

Daimi Üye
Üye
MaviGöl-Ankara'nın Doğu bölgesinin en büyük piknik alanı- Kendi fotograflarım !!!
mavi göl ankara mavigöl ankara mavi göl resimleri piknik alanı
Meleklerim ben ANGARALIYIM... Ankarayı da çok seviyorum... Son zamanlarda bazı sıkıntılarımız olsada Ankaralı olarak .... Çok güzel ve huzurlu bulduğumuz mekanlarda var... Çevre düzenlemesi ve bahçelerin gelişimii meşhurdur Ankaranın.. Bir çok piknik alanı yapılmıştır... Fakat bu yapılanlar genelde Ankaranın batı kısmnaydı; yerleşimin yenii merkezine yanii...
Bu geleneğe son verilerek Ankaranın doğusuna düşen Bayındır Barajı. Uzun bir süre Ankara'nın içme suyu ihtiyacını karşılamış olup, zaman içerisinde bu ihtiyacı karşılayamaz hale gelen Bayındır barajını piknik alanına çevrildi... Mavi Göl, hem sahip olduğu doğal güzelliği hem de yapılan çevre düzenlemeleriyle eşsiz bir görünürne sahip oldu... Bizlerde yaz boyunca bu güzelliklerden faydalandık...
Umarım bir gun yolunuz Ankara ya düşer ve sizlerde bugüzel mekanla tanışma şansınız olur...

Piknik Alanları
At Maneji,
Çocuk Oyun Alanları,
Spor Alanları,
Marina ve İskeleler
Araç ve Yaya yolları,
Çay bahçeleri, WC 'ler bulunmaktadır.
Kendi karelerimden MAVİGÖL...

05072009520-1289.jpg
[/COLOR][/SIZE][/URL]​

Çevre yoluna bağlntısı bulunan Mavi göle ulaşımda bir okadar kolay...

Yeşil alanı hariç çocuklara oyun alanı

Bu da bizim küçük mangal... :D

Çok güzel görünüyor kuşum paylaştığım için teşekkür ederim :):asskim:

Yorumlar için ayrı ayrı teşekkürler melekler...
İnşallah bir gün yolunuz Ankara düşer (samsunyolu üzerinde) ve sizlerde bu güzel karelere canlı şahit olursunuz..
Benim en cok hosuma giden ankaranın batısına değilde doğusunada yeni yerler kazandırılmış olması. Batıda gerçektenguzel yerler var meselaa göksu hariklar diyarı vs vs vs ... Ama dogu bolgemizde yoktu ve bir ilk olarakta çok güzel 1 piknik alanı.. Bu yıl daha sezonu acamadık ama inşaşah açacagız..

Geri