Mayasır nedir

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

 1. mayasir resimleri mayasir nedir mayasır nedir mayasır
  mayasır, nedir, ne demek, tedavisi,  Mayasır, tıpda hemoroid olarak bilinen ve halk arasında basurun bir diğer halk arası ismide mayasırdır Melek'lerim.

  [​IMG]


  Halk arasında mayasıl ya da basur adıyla anılan rahatsızlık, makat çevresindeki toplardamarların (venlerin) uzun süren kabızlık, aşırı ıkınma hareketi veya sürekli oturarak çalışma gibi durumlar sonrasında bollaşıp balonlaşmaları (bir tür "varis" gelişmesi) ile ağrı, kanama ya da kaşıntı yapması durumudur. Bu durum, başlangıçta bazı merhem, fitil, hap tedavileri ve sıcak suya oturma kürleri ile tedavi edilebilir. Ancak tıpta "hemoroid" denen bu durumun ileri dönemlerinde müdahale gerekebilir. Bu müdahaleler iğne tedavisi (skleroterapi), lazer ya da bant tedavileri, hatta cerrahi yöntemlerle yapılabilir. Hangi tedavi yönteminin sizin için uygun olduğuna, ayrıca sizde hemoroidle karışması muhtemel başka bir rahatsızlık olup olmadığına karar verebilmesi için bir Genel Cerrahi ya da Aile Hekimliği Uzmanı’na başvurmanız yeterli olacaktır. Bu arada bol sıvı tüketmeniz, posalı gıdalar tüketerek kabız kalmamaya çalışmanız, baharatlı gıdalardan uzak durmanız ve tuvalet sonrasında dayanabileceğiniz sıcaklıkta su doldurulmuş leğende 10-15 dk süre ile oturma banyosu yapmanız sizi bir miktar rahatlatabilir.
  Sağlıklı günler dilerim.
  Uz.Dr.İsmet Tamer
 2. merhabalar. ben Sivasın ücra köşesin de bir öğretmenim. ve sanırım bende mayasır başladı. gecen hafta ishal olmuştum ardından kabız. burada gidebileceğim bir doktor yok en yakın yerde Erzincan ve 2 saat ve vasıta yok. en kısa ne yapmamı önerirsiniz. lütfen ail cevap...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. mayasır

  ,
 2. mayasır nedir

  ,
 3. mayasır ne demek

  ,
 4. mayasir nedemek