gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Maydanozun Sağlığımıza Müthiş Faydaları

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Maydanozun Faydaları Nelerdir Maydanozun Faydası Nedir

Sevgili melekler, yemeklerimizde bolca tükettiğimizi, kahvaltılarda peynirin baş dostu yeşilliklerin başında maydanoz gelir :) Bu son derece vitaminli sebze ne yazık ki kimilerince hiç sevilmez. Bu yazımızda maydanozun faydaları nelerdir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız :)

Maydanoz bol bol tüketilmesi gereken yeşilliklerin başında gelir. Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlarken, kanı temizler, kansızlığa, böbrek ve karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir.

Maydanoz bir provitamin A (Beta karoten ) kaynağı olduğu için görme gücüne, kılcal damar sistemine, adrenal bezine ve troid bezine iyi geliyor.

Maydanoz suyundaki yüksek klorofil miktarı, kanı arttırarak oksijeni metabolize ediyor ve böbreklerin, karaciğerin, idrar yollarının temizlenmesine yardım ediyor. Sindirim enzimlerini uyararak sindirim rahatsızlıklarını dindiriyor. Barsak solucanlarının düşürülmesine yardım ediyor. Gazın dışarı atılmasını sağlar.
    Kanı temizliyor,kansızlığa, mesane iltihaplanmasına, karaciğer rahatsızlıklarına, damar sertliğine etkili. Kan şekerini normal seviyede tutuyor.

Tohumlarının idrar ve safra söktürücü, adet kanamalarını kolaylaştırıcı nitelikleri var. Adet sancılarına iyi geliyor.

Maydanozun Sağlığımıza Müthiş Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Maydanoz ve maydanozun faydaları

Maydanoz ve maydanozun faydaları

maydonozun faydaları maydonozun faydası maydanozun faydaları göze faydası göze Yemeklere lezzet veren maydonuz,göze iyi gelen maydanoz ben maydanoz hakkında birtek bunları biliyordum.Ama artık daha çok biliyorum.Buyrun arkadaşlar bakınız maydanozun, o küçük bitkinin nelere faydası varmış... MAYDANOZ: A, C, E ve K vitaminleri ile demir, potasyum, magnezyum, kalsiyum, kükürt ve fosfor...
  2. Kadın Sağlığının Dostu: Maydanoz!

Kadın Sağlığının Dostu: Maydanoz!

Şahsen maydonuzu sevmem ama yerim:DSalatanın, böreğin vs. içinde güzel oluyor:DMaydonuzun gözlere çok iyi geldiğini bilirdim ama kadın sağlığına da iyi geliyormuş:)Meleklerim bol bol maydanoz yiyin.Maydanozdan zarar gelmez:D Kadın Sağlığının Dostu: Maydanoz! Doğanın sunduğu sebze ve meyveler sağlığımız için gerekli vitamin, mineralleri karşılamamıza yardımcı oluyor. Kadın sağlığı için en...
  3. Kadın sağlığının dostu; maydanoz!

Kadın sağlığının dostu; maydanoz!

Doğanın sunduğu sebze ve meyveler sağlığımız için gerekli vitamin mineralleri karşılamamıza yardımcı oluyor. Kadın sağlığı için en faydalı otlardan biri olan maydanozu mercek altına alıyoruz. Salatalarımıza, yemeklerimize, çorbalarımıza eklediğimiz maydanoz tam anlamıyla vitamin ve mineral deposu. Özellikle çiğ olarak tüketildiğinde içeriğindeki faydalı maddelerden maksimum performans...
  4. Maydanoz ve maydanoz suyunun faydaları

Maydanoz ve maydanoz suyunun faydaları

maydanoz suyunun faydaları maydanoz suyu faydaları suyu böbrek taşı Maydanoz (Detroselinum Sativum) Maydanoz bir provitamin A (Beta karoten ) kaynağıdır. Bu özelliği ile görme gücüne, kılcal damar sistemine, adrenal bezine ve troid bezine iyi gelir. Ayrıca potasyum, kükürt, kalsiyum, magnezyum ve klorin yönünden de zengindir. Maydanoz suyundaki yüksek klorofil miktarı kanı arttırarak...
  5. Maydanozun Sağlığımıza Faydaları

Maydanozun Sağlığımıza Faydaları

Maydanoz Faydası Maydanozun yararları Maydanoz neye iyi gelir Mutfağımızda sıklıkla kullandığımız sebzelerin başında gelen maydanozun insan sağlığına faydalarını biliyor musunuz melekler ? Bilmeyenler için işte maydanozun faydaları :tik: Maydanoz; İdrar söktürür. İştah açar. İltihaplı yaraların iyileşmesini sağlar. Aybaşı sancılarını keser. Sürmenajda faydalıdır. Maydanoz yüksek...

Sayfayı Paylaş