gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Maymun Kızın Hikayesi

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

maymun kızın öyküsü maymun olan kızın hikayesi kız hayatı resmi Birazdan sizlere maymun kızın gerçeği, maymun kızın hayat hikayesinden bahsedeceğiz. Daha öncedende duymuşsunuzdur ama, haber sitelerine düştüğü şekli ile ele almak istiyoruz. [​IMG]
    Kendisine "kurt kız" ve "maymun surat" gibi takma isimler takılsa da, Tayland'da yaşayan 11 yaşındaki Supatra Sasuphan, Guiness Rekorlar Kitabı'na girmesinin çok popüler olmasını sağladığını söylüyor.

Supatra, okulda çok acımasızca davranıldığını, ama rekorlar kitabına girdikten sonra durumun değiştiğini savunuyor. Supatra, "Guinness Rekorlar Kitabı'na girdiğim için çok mutluyum. Çok sayıda insan bu kitaba girebilmek için bir sürü şey yapıyor. Benim tek yaptığım birkaç soruya cevap vermek oldu ve sonra bana bu unvanı verdiler" diyor.

Supatra, kusurlu bir kromozomun yol açtığı Ambras Sendromuna yakalanan sadece 50 kişiden biri. Bu hastalığa Ortaçağlardan beri rastlandığı, hastalık tanımlanmadan önce hastaların kurt adam diye tanımlandıkları belirtiliyor.

SUPATRA TECRİTTE YAŞAMIYOR

Supatra'nın yüzü, kolları, kulakları, bacakları ve sırtı kıllarla dolu. Lazer tedavisi bile kılların uzamasını engelleyememiş. Hastaların çoğu tecrit halinde yaşamak zorunda kalırken, Supatra büyük bir cesaret örneği göstererek giderek daha fazla toplum içine giriyor ve insanlarla bir arada olmayı seviyor.

'MAYMUN SURAT' DİYORLAR

Supatra, "Bana maymun surat diyerek sataşan birkaç kişi vardı, ama artık yapmıyorlar. Bu duruma çok alıştım. Artık kılları hissetmiyorum. Uzadığında görmek bazen zor oluyor. Umarım bir gün bunun tedavisi bulunur" diyor.

BUGS BUNNY HAYRANI

Diğer yönlerden yaşıtlarından hiçbir eksiği bulunmayan Supatra, yüzmeyi, dans etmeyi ve arkadaşlarıyla oynamayı çok seviyor. Ama herşeyden çok ailesinin tek odalı evinde televizyonun karşısına geçip çizgi film izlemeyi seviyor:

"Televizyonda ne olursa olsun izlemeyi seviyorum. Bugs Bunny'yi izlemek istiyorum. Matematik çalışmayı seviyorum, böylece iyice öğrenip daha küçük çocuklara da öğretebiliyorum.

Doktor olmak ve yaralandıklarında hastalara yardım etmek istiyorum. Zarar gören insanlara yardım etmek ve tedavilerine yardımcı olmak istiyorum."

İki yaşına geldiğinde bir ameliyat daha geçiren Supatra artık normal bir şekilde nefes alabiliyor. Ama Sammrueng ve eşi Somphon, Supatra'yı eve getirdiklerinde sorunlar yaşamaya başlamışlar. Şimdi 15 yaşında olan Sukanya adında bir kızları daha olan çift, komşularından bile tepki görmüş.

Supatra'nın babası, "Komşular onu ilk kez gördüğünde nasıl bir günah işlediğimi sordular" diyor. Doktorlar iki yaşındayken lazer tedavisi denemiş, ama her seferinde kıllar daha kalın çıkmış. Bebek şampuanı ile yıkanması gerekiyor, çünkü güçlü şampuanlara alerjik reaksiyon gösteriyor. Baba Sammrueng, "Bir gün iyileşmesini umuyorum. Ona yardımcı olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız" diyor.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

ALLAH yardımcısı olsun ve şifa versin. Yer yüzünde henüz duymadığımız "ay bu ne biçim bir hastalık" dediğimiz, o kadar ilginç hastalıklar var ki.
    Rab bizlerden şifasını ve merhametini esirgemesin... Hamd olsun Rabbim sana...

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

one

böyle bi hastalıkta mı varmış. şok oldum resmen maymun gibi tövbe yarabbi :S neler varmış neler de biz aykata uyuyormuşuz :S paylaşımın için tşkler meleklermekani.:)

ßeLeN bunu beğendi.
  4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çok şaşırdım allah yardımcısı olsun

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

oh iyi olmuş not.. sen kuranı alda yere fırlat.

6. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Yazık ya Allah yardımcısı olsun.

7. rana yılmaz

rana yılmaz Forum Okuru

yanlış yapan kız
    üzüldüm ama sen üzülme allah yardımcın olsun kendini kaybetme yaptığın yanlış olsa da birdaha yapma

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kuranı yere fırlatıp üstünü çiğnerse ALLAH ta böle çarpar işte ama yinede ALLAH şifa versn

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

allah yardımcın olsun ama genede hakettin o kuranı nasıl yırtarsın sen

Maymun Kızın Hikayesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Maymun

Maymun

Mağlup düşmana, hilekar ve sihirbaza, her türlü ayıbı bulunan adama, zulme ve haddi aşmaya, isyan ve bununla birlikte gelecek gazaba, büyük günah işleyerek elindeki nimetleri yitirmiş adama; Maymun bazen yahudiye yahut yahudi tıynetinde olan kimseye; Mayymun eti yemek yoksulluk ve ihtiyaca yahut yeni bir elbise edinmeye, Maymunla kavga etmek hastalanmaya, ona galip gelmek hastalıktan...
  2. Gökkuşağı hikayesi kızlar

Gökkuşağı hikayesi kızlar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Annesini kaybeten kızın hikayesi

Annesini kaybeten kızın hikayesi

annesini ebediyen kaybetmiş bir kızın hikayesi bu... anne nasıl bir varlık? yavrusuyla, etle tırnak gibi. cennetin ayaklarına serildiği o güzel varlıklar. 4 kişilik yaşayan mutlu, sıcak, güzel bi aile varmış. beraber eğlenirler,beraber gezerler, beraber sevinip beraber ağlarlarmış. bu ailenin 2 kızı varmış. 2 küçük kızlarıyla çok mutlularmış. dünya sanki onların etrafında dönüyormuş. ama...
  4. Mevlana'nın üvey kızının hikayesi

Mevlana'nın üvey kızının hikayesi

mevlananın kızı kimya mevlana nın kızı kimya mevlana hatunun hayatı hatun kimdir Kocasının ölümünden sonra Mevlana Celaleddin-i Rumi ile evlenen Kerra Hatun, yeni kocasının haremine yerleşir. Tabii sevgili kızı Kimya da onunladır. Kimya Hatun içine düştüğü bu yeni dünyada bir yandan kendini bulmaya çalışırken, diğer yandan da Mevlana'nın özel yaşamına şaşkınlıkla şahit olmaktadır. İrfan ve...
  5. genç kızın aşk hikayesi!

genç kızın aşk hikayesi!

aşk resimleri aşk hikayeleri,aşk hikayeleri oku,kısa aşk hikayeleri,en güzel aşk hikayeleri,aşk hikayesi filmi Daha 16 yaşındaydı. Herşey tozpembe görünüyordu gözüne. Okulun en gözde kızıydı. Saçları belini aşmış dalgalı esmer bir kızdı. Aslında tüm erkekler saçlarına vurgundu. Sırma saçlım diye severdi herkez. Birgün okula yeni bi öğrenci geldi. Tüm lise gençleri ona hayranken o sadece o...

Sayfayı Paylaş