gebe
  1. meleklerin sultanı

meleklerin sultanı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

maymunlarla borsa arasındaki ilişki ne

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında meleklerin sultanı tarafından paylaşıldı.

Bir zamanlar köyün birinde bir adam gelmiş ve tanesi 10 $'dan maymun alacagini soylemis. Koyde çok maymun oldugu icin koyluler sevincle ormana koşup maymunlari yakalamaya baslamişlar. Adam,binlerce maymunu 10 $' dan satin alinca ortalikta maymunlar azalmıs,yakalamasi zorlasmis. Köylüler tam maymun yakalamaktan vazgececekken adam tanesine 20$ verecegini soylemis.
    Tekrar heveslenen köylüler tekrar maymunları yakalamaya başlamışlar.

Bir sure sonra da fiyati 25$a cıkarmıs.Ancak bırak yakalamayı ,maymuna rastlamak bile cok zorlaşmıs.
    Bunun uzerine adam fiyati 50$ a çıkardığını,ancak kendisinin isi olduğu için sehre gitmesi gerektiğini,yardımcısının onun yerine alım yapacagini soylemis.

O yokken yardımcısı köylülere demiş ki; Şu büyük kafesteki maymunlar var ya ben onların tamamını size tanesi 35$ dan satayım,siz de adam gelince ona 50$ dan satarsınız.
    Köylüler bütün birikimlerini bir araya toplayarak bütün maymunları satın almışlar.
    Sonra ne adamı ne de yardımcısını bir daha gören olmamış.

Şimdi borsanın nasıl çalıştığı hakkında biraz bilgi sahibi olmuşsunuzdur

forum süper meydan

2. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: maymunlarla borsa arasındaki ilişki ne
    Çok ilginç yaa. dolandırmışlar köylüleri. baya akıllıca=)

maymunlarla borsa arasındaki ilişki ne konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Borsa Nedir?

Borsa Nedir?

Sermaye Borsaları (Security Exchanges), değerli evrakların (menkul kıymetlerin) ticaretinin yapıldığı kurumsal piyasalardır. Bir piyasadır, çünkü menkul kıymetlerin ticaretinin yapıldığı yerlerdir. Kurumsaldır, çünkü kendine özgü kuralları ve standartları varır. Borsalar, sadece hisse senetleri için değil, başka tür emtiaların (ticari malların) ve enstrümanların da ticaretinin yapıldığı...
  2. Yaramazlık ve zeka arasındaki ilişki

Yaramazlık ve zeka arasındaki ilişki

işyerinde yaramazlık oyunu işyerinde yaramazlık okulda yapma oyunları evde oyunu evde oyunları Yaramaz çocuğun zekâ yönünden normal çocuktan farkı yoktur. Sadece aşırı hareketlilik sonucu, aile tarafından çocuklara nerede durulması gerektiği öğretilmediğinde ‘şımarıklık’ görülür. Çok hareketli çocukta ‘hiperaktivite bozukluğu’ denen sorun oluşabilir! ZEKİ DEĞİL ŞIMARIK OLURLAR Hareketli çocuk...
  3. Genetik ve Kanser Arasındaki İlişki

Genetik ve Kanser Arasındaki İlişki

İkinci sınıf kanser tipi de çoğalmayı durdurucu görevi yapan genlerdeki mutasyonlar, etkinlikleri az ya da çok değişmiş proteinlerin yapımına neden olur. Genlerdeki bozukluklar, genellikle gen kaybı biçiminde gerçekleşir. Bu durumda protein senaaai durma noktasına gelir. Bu durum da hücrenin komşu veya uzaktaki her bir hücre ile iletişiminin kesilmesi olarak değerlendirilebilir. DNA senaaai...
  4. sigara ve stres arasındaki ilişki

sigara ve stres arasındaki ilişki

Sigara içen melekler bence içmeyi bırakın diyorum.Ben bir süre kullandım ama artık kullanmıyorum.Sigarayı bıraktığımdan beri kendimi daha zinde ve sağlıklı hissediyorum.Ama sterste oluyor ne yalan söyleyeyim:):) Sigarayı bırakanları vücudunda oluşan değişiklikler Sigara bağımlılığı ile başedemeyen kişilerin çoğu stres ile başedemedikleri için bırakamadıklarını söylemektedirler.Bırakıp da...
  5. Sonsuz Maymun Teoremi Nedir?

Sonsuz Maymun Teoremi Nedir?

sonsuz maymun teoremi, nedir, açıklaması, izahatı, anlamı, ile ilgili bilgiler burada melekler Sonsuz maymun teoremi nedir Sonsuz maymun teoremi, bir daktilonun tuşlarına sonsuz bir süre boyunca gelişigüzel basan bir maymunun belirli bir metni (örneğin William Shakespeare'in tüm yapıtlarını) neredeyse kesin olarak yazabileceğini ortaya koyan matematik teoremidir. Bu bağlamda,...

Sayfayı Paylaş