gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

mayonez salatalı nefis dolma tarifi!

Konu, 'Dolmalar' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

mayonez tarifi nefis salata tarifleri mayonez yapımı video nefis salatalar salatala Nefis mi nefis, hafif mi hafif, yapımı çok kolay bir salata tarifi almaya ne dersiniz? İşte, beylerinizin kalbinin kapılarını, midelerini doldurarak açabilmeniz için nefis bir tarif...

Mayonez Salatalı Domates Dolması
    malzemeler:
    • 3 çorba kaşığı yoğurt (varsa süzme)
    • 3 adet patates
    • 1 adet havuç
    • 2 adet salatalık
    • 3 çorba kaşığı mayonez
    • 4 diş sarımsak
    • tuz
    • 15-20 domates
    hazırlanması:
    1. süzme yoğurdunuz yoksa bir gece önceden içerisine kağıt havlu serilmiş bir tel süzgece 3 çorba kaşığı yoğurdu koyun. süzgeci boş bir yoğurt kabına veya kaseye oturtun ve bu halde buzdolabında bekletin.
    2. havucu ve patatesi haşlayın. minik küpler şeklinde doğrayın.
    3. salatalığın kabuklarını soyun. bunları da küp küp doğrayın.
    4. yoğurdun içine dövülmüş sarımsak, mayonez, doğranmış salatalık, havuç, patates ve tuz ekleyip karıştırın.
    5. domateslerin tepelerini hafifçe kesin ve içlerini oyun. içlerine salatayı doldurun. madanozlarla süsleyerek servis yapın

Afiyet olsunnn

2. bistmein

bistmein Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    değişik bir tat dır bence farklı tatları denemek lazım

mayonez salatalı nefis dolma tarifi! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Midye Dolma Tarifi

Midye Dolma Tarifi

midye dolma nasıl yapılır video midye dolma tarifi video nasıl yapılır tarifi Midye Dolma Tarifi Dışarıda yediğiniz midye dolmayı kendi mutfağınızda temizliğinden ve lezzetinden şüphe duymadan yapmak istiyorsanız tarifimize göz atın! Midye Dolma Tarifi Malzemeler, 1 kilo midye 1 litre su Yarım yemek kaşığı tuz İç Malzemeleri, 1 su bardağı pirinç 1 su bardağı midyenin haşlama suyu 1 adet...
  2. Nefis Portakallı Pazule Tarifi

Nefis Portakallı Pazule Tarifi

Portakallı Pazule Nasıl Yapılır Portakallı Pazule Yapılışı Portakalın sonm demlerini yaşadığı şu günlerde sizlerle nefis bir portakallı tatlı tarifi paylaşıyoruz melekler :) Portakallı Pazule Malzemeler 6 adet portakal 1 su bardağı nişasta 3 su bardağı şeker Portakallı Pazule Tarifi Portakallardan iki tanesinin kabuğunu rende yapın ve bir bardak su içinde bir saat kadar bekletin....
  3. dolma tarifi :)

dolma tarifi :)

selam melek bacilar...gecen gun burdan bir melek bana dolma tarifi vermisti kimdi o aradim bulamadim :çapkın:
  4. Ev yapımı mayonez tarifimiz burada!!

Ev yapımı mayonez tarifimiz burada!!

Meleklerim vazgeçemediğim tatlardan biri olan mayonezi kalorisinden dolayı az tüketmeye çalışırken bir de hazır olanların sağlığımızı ne kadar bozduğunu öğrenince evde kendim yapayımda sağlığımı bozmayayım diye düşündüm. Hatta yarın mayonezli tavuk salatası yapasım geldi :D:D İşte evim için seçtiğim tarif meleklerim; § Kavanozve blendırın ağzı dahil tüm malzemelerin buzdolabında 1 saat...
  5. Etli karışık dolma tarifi

Etli karışık dolma tarifi

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden dir dolma.Yapılışı biraz zahmetli olsada lezzetine değer bir emek.Dolma hem zeytin yağlı hemde etli yapılabiliyor.Her iki lezzetede bayılıyorum.İç malzemeleri her yörede aynı kullanılsada ,farklı baharatlarla değişik aromalar tatmak mümkün.Etli dolmayada ,zeytin yağlı dolmayada baharat çok yakışıyor.Ben bugün size güneydoğu mutfağına ait etli dolma...

Sayfayı Paylaş