gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

mazı

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

(Thuja / Arborvitae / Thuya / Noix da gelle) Servigiller familyasindan, pul yaprakli, daima yesil, agaç veya agaççik halinde bulunan bir bitki cinsidir. Halk hekimliginde yapraklari ve kozalagi kullanilir. Kullanildigi yerler: Yapraklari sigilleri yok etmekte kullanilir. Kozalagindan barsak kurdu düsürücü ilaç yapilir. Gebe kalmayi önlemek için kullanilir. Bazi zehirlenmelerde panzehir olarak kullanildigi bilinir. Basur memelerinde de faydalidir. alıntıdır

mazı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mazı

Mazı

Çoğalan, gün be gün artan mal ve dünyalığa delalet eder.Rüyada mazi görmek, büyüyen ve artan bir mala delalet eder.
  2. Yaşar - Mazim Değil

Yaşar - Mazim Değil

Eskidim kendim kadar Kapandı bütün kapılar Geçip giden zamanlar Artık gözümde değil x2 Savruldum yıllar yılı Ağlattım bulutları Bu hayatın kahrını Çeksem de lüzum değil Resimler mi karışmış Bu benim mazim değil Aynalar mı buruşmuş Bu benim yüzüm değil
  3. Mazı

Mazı

(Thuja / Arborvitae / Thuya / Noix da gelle) Servigiller familyasindan, pul yaprakli, daima yesil, agaç veya agaççik halinde bulunan bir bitki cinsidir. Halk hekimliginde yapraklari ve kozalagi kullanilir. Kullanildigi yerler: Yapraklari sigilleri yok etmekte kullanilir. Kozalagindan barsak kurdu düsürücü ilaç yapilir. Gebe kalmayi önlemek için kullanilir. Bazi zehirlenmelerde panzehir olarak...
  4. Mazı (Thuja)

Mazı (Thuja)

mazı bakımı mazı ağacı bakımı Mazı (Thuja), Cupressaceae (servigiller) familyasının Thuja cinsinden ağaç türlerine verilen ad. Genellikle piramitsi bir görünüm sergileyen mazı ağaçlarının ince, pulsu bir dış kabuğu ve lifli bir iç kabuğu vardır. Dalları ya yatay bir konumdadır ya da yukarı doğru yönelmiştir. Sürgünlere karşılıklı olarak dizilen pulsu yapraklarının henüz olgunlaşmamış...
  5. Mazı Neye İyi Gelir ?

Mazı Neye İyi Gelir ?

Mazının Faydaları nelerdir Mazı Yararları mazı Hangi hastalığa İyi Gelir Doğada ki şifalı bitkilerden mazı bitkisi, hangi hastalığa iyi gelir sorusunun yanıtını aşağıda ki yazıda bulabilirsiniz melekler :) Yaprakları siğilleri yok etmekte kullanılır. Kozalağından bağırsak solucanı düşürücü ilaç yapılır. Gebe kalmayı önlemek için kullanılır. Bazı zehirlenmelerde, panzehir olarak...

Sayfayı Paylaş