gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Meb 10 bin yeni kadro daha açacak

Konu, 'Egitim' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

2009 ağustos öğretmen kadroları Milli Eğitim Bakanlığı yeni dönemde 20 bin öğretmen atayacak. Atamalar için başvurular 9 Ağustos Perşembe günü başlıyor. 20 bin öğretmenin ardından Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl içinde 10 bin yeni kadro daha açacak. Milli Eğitim Bakanlığı 2007-2008 eğitim öğretim dönemi hazırlıklarına öğretmen atamalarıyla başladı.
    Bakanlık 20 bin öğretmen alacak. Bunlardan 10 bini sözleşmeli olacak. En çok atama sınıf öğretmenliğine yapılacak. Sınıf öğretmenliğini Türkçe, Matematik ve İngilizce branşları izleyecek. Başvurular internet üzerinden yapılacak.
    Peki, alınacak 20 bin öğretmen ihtiyacı karşılayacak mı? CNN TÜRK’ün sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Remzi Kaya, öğretmen açığı olan okullara yıl sonuna kadar 10 bin yeni öğrtemenin daha atanacağını açıkladı.
    Okullar açıldıktan sonra ihtiyaç belirlenecek. Yıl sonuna kadar 10 bin yeni öğretmen atanacak.
    Bakanlığın teknik eğitim öğretmenleri için kontenjan açmaması buna karşılık bin 300 yeni din kültürü öğretmeni alınacak olması beraberinde tartışmaları da getirdi.
    Milli Eğitim Bakanlığı’na göre, bu durum arz talep dengesinden kaynaklanıyor.
    Remzi Kaya, katsayı uygulaması nedeniyle öğrencilerin meslek liselerini tercih etmediğini belirterek “Bu nedenle öğretmene de ihtiyaç duyulmuyor” dedi.
    Kaya “Burada öğrenci olmadığı için öğretmenlerin dersi boş geçmektedir. Norm fazlası dediğimiz konuma gelmiş meslek lisesi öğretmenleri var” diye konuştu.
    Bakanlık bu yıl tüm öğretmen atamalarını ve tayinleri 31 Ağustos’a kadar bitirecek. 3 Eylül’den itibaren öğretmenlerin yeni görev yerlerine gitmesi planlanıyor.

Meb 10 bin yeni kadro daha açacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 10 Bin Poundluk Yapboz...

10 Bin Poundluk Yapboz...

10 Bin Poundluk Yapboz... İngiltere’nin orta kesimindeki Lincoln kentinde, bir çöp toplayıcısı çöpte 10 bin poundluk kesik banknotlar buldu, ancak banka yetkilileri kesik banknotları birleştirdiği takdirde çöp toplayıcısına yeni banknotları verecek. Linconshire Echo gazetesinin haberine göre, Graham Hill adlı çöp toplayıcısı, bu pahalı yapbozu geçen Mayısta çöp bidonlarını karıştırırken 10 ve...
  2. 10 bin yeni polis alınacak

10 bin yeni polis alınacak

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, bu yıl 8 ile 10 bin arasında üniversite mezunu polis alınacağını bildirdi. Bakan Atalay, Muğla Valiliği Vali Özer Türk Toplantı Salonu'nda düzenlenen Seçim Güvenliği Bölge Valiler Toplantısı öncesinde, Muğla Valisi Ahmet Altıparmak'ın makam odasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye'de, polis meslek yüksekokulları ile üniversite mezunlarının polis...
  3. 250 kişilik kadroya 10 bin başvuru

250 kişilik kadroya 10 bin başvuru

250 kişilik kadroya 10 bin kişi başvurdu. Başvuranlardan 9 bin 750'si işe alınamayacak Ekonomik krizle birlikle işsiz sayısı her geçen gün artıyor. Az da olsa her yeni iş ilanı işsizler için umut oluyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Zabıta Müdürlüğü'nde açılan 250 kişilik kadro için ilk 2 günde 10 bin kişi başvurdu. İş kuyruğundakilerin tek amacı şanslı 250...
  4. 15 Bin Yeni Kadro Müjdesi...

15 Bin Yeni Kadro Müjdesi...

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın Merkez ve Taşra Birimlerine, Değişik Unvanlarda 15 Bin 227 Yeni Kadro Tahsis Edilecek. Ekonomik ve Mali konularda önemli düzenlemeleri içeren, Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, Meclis'e sunuldu. Bazı vergilerde indirim, bazı vergilerde ise yeni düzenlemeler getiren tasarıda günlük...
  5. Pis Yedili Yeni Sezon Kadrosuna İki Ünlü İsim Daha Katıldı

Pis Yedili Yeni Sezon Kadrosuna İki Ünlü İsim Daha Katıldı

Pis Yedili Dizisi Yeni Sezon Oyuncuları Yeni Sezon Pis Yedili Oyuncuları Sevgili melekler, merakla beklenen gençlik ve komedi dizisi Pis Yedili yeni sezonda oyuncu kadrosuna iki ünlü ismi daha katıyor. Pis Yedili Dizisi Yeni Sezon Oyuncuları yeni isimler kimlermiş bakalım öğrenelim ... Ayşegül Aldinç, Kadir Doğulu ve Özge Özberk'in baş rollerinde oynadığı "Pis...

Sayfayı Paylaş