gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

MEB Açıklaması : Bu Yıl SBS Son Kez Yapılacak !

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Sbs İçin Bu Sene Son Sbs Bu Sene Son Kez Yapılacak

Sevgili melekler, MEB yaptığı açıklamayla bu yıl sbs sınavının son kez yapılacağını açıkladı. Sbs İçin Bu Sene Son diyen Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Zararsız bakın neler söyledi;

Ortaöğretimde SBS 2013'te son kez yapılacak.Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Zararsız, SBS'nin bu yıl son kez yapılacağını, sonra sistemin değişeceğini söyledi.

NTV yayınına katılan Zararsız şunları söyledi: "Eğitim-öğretim yılının sonunda SBS yine yapılacak. 2012-2013 öğretim yılının sonunda Haziran ayında takvimine göre yapılacak. 2013-2014 öğretim yılının sonunda ise SBS olmayacak. Bir başka şekilde ortaokuldan liseye yerleştirme yürürlüğe girecek."

Yeni sistem konusunda çalışmaların sürdüğünü belirten Zararsız, "Görüşmeler sonucunda sistem kurgulandığında kamuoyuyla paylaşılacak" dedi.

MEB Açıklaması : Bu Yıl SBS Son Kez Yapılacak ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 60 yıldan bu yana ilk kez küçülüyoruz

60 yıldan bu yana ilk kez küçülüyoruz

Uluslararası Para Fonu (IMF), dünya ekonomisinin, bu yıl yüzde 0,5 ile yüzde 1 arasında küçüleceğini bildirdi. IMF'nin, G20 Bakanlar toplantısında yayınladığı raporda yer alan verilere göre, dünya ekonomisi bu yıl, 60 yıldan bu yana ilk kez küçülecek. ABD ekonomisinin de, bu yıl yüzde 2,6 oranında küçüleceğinin belirtildiği raporda, küresel ekonominin canlanması için ortak önlem alınması...
  2. Binbir Gece bu gece son kez ekranlarda

Binbir Gece bu gece son kez ekranlarda

Kanal D’nin reyting rekorları kıran dizisi bugün son bölümüyle ekrana gelecek. 2006 yılında “150 bin dolarlık ahlaksız teklif” ile Türkiye gündemine oturmuş ve “bir anne çocuğu için ne yapar, bunun en uç noktası nedir” sorusunun cevabını aratmıştı “Binbir Gece” dizisi. Kanal D’nin reyting rekorları kıran dizisi bugün son bölümüyle ekrana gelecek. Dizinin yönetmeni Kudret Sabancı ve...
  3. Bu Sana Son Kez Aldanışım...

Bu Sana Son Kez Aldanışım...

Bu sana son aldanışımdı, Son kez kapamıştım gözlerimi, Tut diye beklemiştim ellerimi, Tutmadın… Ben öylece kalakaldım. Oysa neler biriktirmiştim içimde… Sana dair; Söylenecek o kadar çok şey vardı ki… Söyleyemedim. Süslemiştim sevdamı, Gelinlik kızlar gibi… Yüklemiştim umutlarımı sırtıma, Gelmiştim kapına… Heybem aşk doluydu,sevda kokuyordu… Kapıda kaldım. Bu sana...
  4. SBS 2012 Yedek Kayıt Yerleştirme Sonuçları İle İlgili MEB Açıklaması

SBS 2012 Yedek Kayıt Yerleştirme Sonuçları İle İlgili MEB Açıklaması

SBS Yedek Kayıt yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak 2012 SBS boş kontenjan açıklaması Sevgili melekler, 2012 SBS sınavına girmiş ve ek yerleştirmelerden yararlanmak isteyen öğrenciler için MEB'nın 2012 SBS boş kontenjan açıklaması ile ilgili bilgiler şöyle... "Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten...
  5. MEB SBS Kontenjanlarını Arttırdı!

MEB SBS Kontenjanlarını Arttırdı!

sbs kontenjanları sbs kontenjanları 2013 Sevgili melekler, sbs sınavına giren öğrencileri sevindirecek bir haberle karşınızdayız. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), seviye belirleme sınavı (SBS) sonucuna göre öğrenci alan fen ve sosyal bilimler liseleri ile her türdeki Anadolu liselerinin kontenjanlarını yüzde 30 artırdı. MEB, SBS sonuçlarına göre tercih işlemlerini 15 Temmuz pazartesi...

Sayfayı Paylaş