gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

MEB'te yarı tatili erkene alınabilir

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı da okulların gireceği yarı yıl tatilini erkene çekebilecekleri açıkladı. Sağlık Bakanlığı, domuz gribi salgının yayılma hızını azaltmak için aşı başta olmak üzere çeşitli tedbirler almaya devam ederken Milli Eğitim Bakanlığı da okulların gireceği yarı yıl tatilini erkene çekebilecekleri açıkladı.
    Okullarda 23 Ocak’ta başlayacak olan sömestir tatilinin öne çekilmesiyle önce veliler rahat bir nefes alacak. Okullarda yapılacak aşılamanın ardından eğitim ve öğretime bir süre ara verilecek. Ardından da sömestir tatili öne çekilecek. Milli Eğitim Bakanlığı okullarda müfredat programını hızlandırırken, yazılı sınavlar da öne çekildi.

EĞİTİM PROGRAMI HAZIRLANIYOR

Ancak bu uygulamanın karşılığında okulların yazın eğitim ve öğretim yapması da gündemde. Konuyla ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu “Henüz kesinleşmiş bir takvim yok. Ama sömestir tatili duruma göre öne çekilebilir. Okulların tatil edilmesi, geçici veya süreli olarak kapatılması, sömestir tatilinin erkene çekilip, ileriye alınması gibi tedbirler, buna ilişkin çalışmalar devam ediyor. Ancak kesinleşmiş bir şey yok” dedi. Öte yandan okullarda aşılama programı velilerin iznine göre pazartesi gününden itibaren başlayacak. Velilerden aşıyla ilgili form alınıyor. Aşılanan çocuklara belli süre rapor verilecek.

H1N1 en çok elle bulaşıyor

İnönü Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kızılay, domuz gribinin en çok elle bulaştığını söyledi. Prof. Dr. Ahmet Kızılay, “Ateş, boğaz ağrısı, boğaz kuruluğu, halsizlik ve öksürük geçirenlerin hepsine domuz gribi vakası koyuyoruz. Çünkü Dünya Sağlık Örgütü böyle kabul ediyor. Şu anda hiç test yapmaya gerek yok.

Eğer geçirdiyseniz, siz domuz gribi geçirdiniz” dedi. Gribin aşı ile önlenebilir bir hastalık olduğunu belirten Kızılay “En çok insanlar arasında dolaşma ve bulaşma elle oluyor. Virüs kapı koluna bulaşmışsa, o kapı kolunu tutan herkes, grip virüsünü almış oluyor. Para da virüsün yayılmasında en önemli araçlardan biri” dedi.

2. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Bu biz ögrenciler açısından bana göre iyi olmadı.Çünkü yazılı zamanında aynı gün girilen bir kaç yazılı, bizim başarımızı olumsuz yönde etkileyecektir bence.

3. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bencede iyi olmadı..Sınavlar üst üste gelecek.Çocuklar dersane okul arasında mekik dokuyor zaten.Allah yardımcısı olsun bütün öğrencilerimizin.

4. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Öylede canlarım hastalandıktan sonra daha çok geri kalırsınız bunu da düşünün.Sağlık her zaman daha önemlidir.

5. CanSimidi

CanSimidi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben öğretmenim,tatil olması istenmiyor bizim okulda konular yetişmeyecek diyorlar ama sonuçta sağlık daha önemli. Eğer engellenecekse virüsün yayılması olmsı gereken bu.

MEB'te yarı tatili erkene alınabilir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adli tatil yarın başlıyor

Adli tatil yarın başlıyor

2009 adli tatil ne zaman adli tatil ne zaman 2009 bitiyor bitiyor Adli tatil süresince nöbetçi mahkemeler görev yapacak. Nöbetçi mahkemeler, tutuklusu olan ve acil nitelik taşıyan davaları görüşecek. Diğer davalara ise yeni adli yıla kadar ara verilecek. Yüksek yargı organları Danıştay, Yargıtay, Askeri Yargıtay ve Askeri Yüksek İdare Mahkemesinde de nöbetçi heyetler görev yapacak. Bu...
  2. İstanbul'da okullar yarın tatil

İstanbul'da okullar yarın tatil

İstanbul'un düşman işgalinden kurtuluşunun 85'inci yıl dönümü kutlamaları kapsamında yarın ilk ve orta öğretim okulları tatil edildi. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, yaptığı açıklamada, 6 Ekim'in İstanbul'un kurtuluş yıl dönümü olduğunu belirterek, bu nedenle okulların bir gün tatil olduğunu bildirdi. Özer, ancak okul yöneticileri ile Vatan Caddesi'nde yapılacak törene katılacak...
  3. 14 Şubatta erkeğe hangi hediyeler alınabilir kızlar yardım

14 Şubatta erkeğe hangi hediyeler alınabilir kızlar yardım

14 Şubat Sevgililer Gününde Erkeklere Alınabilecek Hediyeler erkeğe alınabilecek hediyeler erkeklere alınabilecek hediyeler sevgililer gününde erkeklere ne alınır sevgililer gününde erkeğe ne alınır alınacak Sevgililer Günü yaklaştıkça hediye telaşı da artıyor. Özellikle beraberliğiniz uzun süredir devam ediyorsa bir erkek için sevgililer günü hediyesi seçmek oldukça zor oluyor. Çünkü...
  4. 2012 Yarı Yıl Tatili Sömestr Tatili Tarihi

2012 Yarı Yıl Tatili Sömestr Tatili Tarihi

2012 yarı yıl tatili sömestr tatili tarihi ne zaman ile ilgili bilgiler burada melekler Tatil tatil derken koca yaz bitti gitti melekler :) Bugün itibariyle 1.sınıflar için 2011-2012 eğitim dönemi başladı.Çocukların tüm okul malzemeleri de yavaştan tamamlanıyor.Önümüzdeki pazartesi günü yani 19 Eylül'de de tüm öğrenciler okullarında derslerine başlayacaklar.Hepsine meleklermekani.com ailesi...
  5. Hangi İllerde Yarın Okullar Tatil ?

Hangi İllerde Yarın Okullar Tatil ?

kar tatili 8 şubat hangi illerde okullar tatil 8 şubat kar tatili Sevgili melekler, geçen hafta ki olumsuz hava koşulları sebebiyle yaşanılan karlı günler , o kadar etkili olmasa da geri geliyor. Edirne 'den yurda giriş yapan yeni bir soğuk hava dalgası yurdu etkisi altına almaya başlayacak. Bu arada Anadolu'da da karlı ve soğuk hava etkisini devam ettiriyor. Son verilen bilgilere göre yarın...

Sayfayı Paylaş