gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Mecazen "çok bilgili" anlamına gelen sözcük nedir?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Mecazen "çok bilgili" anlamına gelen sözcük nedir? çok bilgili ne demek
    Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda yine ne nedir, ne demektir ya da anlamı nedir tarzlarında ki bir konuya daha değiniyor ve mecazen çok biligili kelimesi ne anlama geliyor açıklıyoruz!

Mecazen "çok bilgili" anlamına gelen sözcük; Kırkambar'dır.

Mecazen "çok bilgili" anlamına gelen sözcük nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ''Hanım'' sözcüğü ne demek ?

''Hanım'' sözcüğü ne demek ?

hanım ne demek ''Hanım'' sözcüğü ne demek ? Söylenir ki, bir gün Cengiz Han, tüm hanları toplamış, sağ yanına da eşini oturtmuş; Cengiz Han hanlarına, -- 'Ben Hanlar Han’i Cengiz Han, hepinizin hanıyım', eşini göstererek; -- 'Bu da benim HAN IM' demiş. İşte erkeklerin ”eşim” anlamına söyledikleri ”hanım” kelimesi oradangeliyormuş... Ne kadar insanca değil mi? Kadın adı da var, yeri de...
  2. Müdürlerden Gelen notların anlamları

Müdürlerden Gelen notların anlamları

"Bu konuda düşüncelerini bana bildir." Tercümesi: Ne yapacağımı bilemedim. "Bu konuda bir toplantı yapalım." Tercümesi: Neden yapacağımı bilemedim. "Bunu imzala." Tercümesi: İşler ters giderse senin başın ağrısın. "Yönetim Kurulu'na sun." Tercümesi: Genel Müdürle Yönetim Kurulu Başkanı bu konuda farklı düşünüyorlar, sen kendini...
  3. Yazımı karıştırılan sözcükler nelerdir

Yazımı karıştırılan sözcükler nelerdir

Hangi sözcüklerin yazımı karıştırılır, yazımı karıştırılan sözcüklere anlamları ile birlikte örnekler verebilir misiniz ?
  4. muhtar sözcüğünün anlamı nedir

muhtar sözcüğünün anlamı nedir

muhtar sözcüğünün anlamı nedir ? Arkadaşlar hiç merak ettiniz mi bilmem ama ben çok merak ettim acaba muhtar sözcüğünün anlamı nedir ?
  5. Kullandığımız ama anlamlarını bilmediğimiz sözcükler

Kullandığımız ama anlamlarını bilmediğimiz sözcükler

Özellikle yabancı dillerin dilimizi ve kültürümüzü yağma ettiği bir ortamda, bu gibi çalışmaların halkbilim alanında araştırma yapacaklara da katkı yapacağına inanmaktayım. Ağca: Beyaz Aktaracak: Yufka ekmeği pişirirken sac üzerinde çevirmek için kullanılan ağaçtan sapı olan genellikle yassı demir çubuk Anadut: Biçilmiş ekin ya da ot demetlerini kağnı ya da traktöre yüklemeye yarayan ikisi...

Sayfayı Paylaş