gebe
  1. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Meclis’in ortasında anırırım’

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında İzmirella tarafından paylaşıldı.

Meclis’in ortasında anırırım’ [​IMG]Olay sözlerin sahibinden travmatik savunma

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ANKARA- AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, “Atatürk devrimleri toplum üzerinde travma yarattı” sözleri nedeniyle kendisi eleştirenlere ilginç bir tepki verdi.

Dün Meclis’te bütün gözler yine Fırat’ın üzerindeydi. Fırat, Meclis kulisinde gazetecilerin tartışma yaratan sözlerini hatırlatması üzerine şunları söyledi:

YALAN MI?: Beni sert şekilde eleştiriyorlar. Devrimler nedeniyle travma yaşandı dedim. Yalan mı, yanlış mı? Ben kötü niyetle o sözleri kullanmadım. Devrimler kötü demedim ama bir gecede tekke ve zaviyeler kapanmadı mı? Şeyhülislamlık sona ermedi mi? Dünyanın her yerinde devrimler böyle yapılıyor. Türkiye’de böyle yapıldı. Türkiye’de de bir travmaydı.

BİR GECEDE: Devrimler uzun bir içselleştirme sonunda oturdu. Bir gecede yaşanan her şey travmadır. Bugün herkes her konuda bir şeyler söylüyor. Devrim Kanunları konusunda söylediklerinden dolayı beni eleştiriyorlar. Devrim Kanunları konusunda konuşanlar eğer bunların tamamını okuduysa ben Meclis’in ortasında eşek gibi anırırım.

KİM KAVRADI: Lozan Anlaşması’nı kim tam anlamıyla okudu ve özünü kavrayabildi. Okumadan konuşuyoruz. Benim NY Times’a söylediklerimin tam metnine bakmak lazım. Benim her zaman yapmaya çalıştığım yabancılarla konuşurken Türkiye’yi anlamaları için tarihsel bir çerçeve çizmektir. O nedenle de benim burada yaptığım. Bugüne nasıl gelindiğini anlatmak için tarihsel bir çerçeve çizmektir.

Erdoğan’dan destek

AKP MYK toplantısında Fırat, açıklamalarının belli bir grup medya tarafından çarpıtıldığını ifade etti. Fırat, basın açıklaması yaptığını hatırlatınca Erdoğan’ın, “O medya grubu, basın açıklamanı dikkate almayacaktır, görmezden gelecektir” dediği öğrenildi. MYK üyeleri Fırat’a, “Yine gündem sensin”, “Basın seni seviyor” diye espriler yaptı.
    [/FONT]
    gazetevatan.com

Meclis’in ortasında anırırım’ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ortaya karışık

ortaya karışık

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. ortasında kalbimin

ortasında kalbimin

ortasında kalbimin kalbimin ortasında türkiye
  3. Ortaya Karışık

Ortaya Karışık

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. ortaya karışık:)

ortaya karışık:)

5. Ortanca

Ortanca

İyi niyetli, kimseye ilişmeyen, hoş, duygulu, beğenilen,nazik, zeki kadın veya erkektir. Rüyada bahçesinde ortanca çiçekleri bulundugunu görmek, büyük bir haberle karsilasip sevinecegine delalet eder. Bir rivayete göre, ortanca görmek, yakin bir yere yolculuk yapacagina da isarettir.

Sayfayı Paylaş