gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Meclis'te yumruklu kavga

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] TBMM Genel Kurulu'nda yolsuzluk ve ihbar tartışmaları yumruklu kavgaya yol açtı.

TBMM Genel Kurulu’nda 2009 Mali Yılı Bütçesinde Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı’nın maddelerinin görüşmelerinde DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın önceki gün gündeme getirdiği ve Malatya Üniversitesi’nde yaşanan “karaciğer naklinde” ile ilgili iddialarına bugünkü görüşmelerde yanıt veren CHP Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu’nun sözleri kavga çıkardı.

Aslanoğlu, Sakık’ın iddialarının yalan olduğunu ve Sakık’ın bu iddialarla ilgili yanlış ihbar yaptığını söyleyince ortalık bir anda savaş alanına döndü. Sakık, yerinden fırlayarak Aslanoğlu’na “Terbiyesiz adam iftira etme bana, soytarılık yapma, bana 'ihbarcı' diyemezsin” dedi ve yumruklarını peş peşe Aslanoğlu’nun suratına savurdu.

Sakık’ın yumruklarının birisi Aslanoğlu’nun suratına diğeri ise omuzuna isabet etti. Oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Meral Akşener kısa bir süre şaşkınlık yaşadıktan sonra oturuma ara verdi. Araya giren TBMM İdare Amirleri, Aslanoğlu ve Sakık’ın arasına girerek olayların daha da büyümesini önlediler. DTP’liler Sakık’ı Genel Kurul salonundan çıkarırken, CHP’li milletvekilleri de Aslanoğlu’nu sakinleştirmeye çalıştılar.

TBMM Genel Kurulu’nda kendisine “ihbarcı” dediği için, CHP Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu’nu yumruklayan DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, tepkilerin ardından CHP Grubu’nu ziyaret ederek Aslanoğlu’ndan özür diledi ve iki milletvekili sarılarak barıştılar.

Meclis'te yumruklu kavga konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. KEY nihayet Meclis'te

KEY nihayet Meclis'te

KEY ödemelerinde nihai tarih belirsizliğini koruyor. Meclis bugün genel kurulda KEY'i enine boyuna tartışacak! Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerini de içeren kamu finansmanı ve borç yönetimini yeniden düzenleyen kanun tasarısı bugün TBMM Genel Kurulunda görüşülecek. Tasarıya göre, TMSF'nin Hazine'ye olan 90 milyar YTL tutarındaki borcu terkin edilecek. Ancak TMSF, yaptığı tahsilatları...
  2. Sicil Affı, Meclis'ten geçti

Sicil Affı, Meclis'ten geçti

adli sicil affı 2009 adli sicil affı öğrenci affi 2010 Kamuoyunda, "sicil affı" olarak bilinen yasa tasarısı TBMM Genel Kurulu’ndan geçerek yasalaştı. Yasa, ödeme tarihi, düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten önce olup da kullandığı nakdi ve gayri nakdi kredinin ödemelerini aksatan gerçek ve tüzel kişilere kolaylıklar getiriyor. Yasaya göre, ödeme tarihi, düzenlemenin yürürlüğe...
  3. Meclis'te Kürtçe krizi

Meclis'te Kürtçe krizi

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, TBMM'deki grup toplantısını Kürtçe gerçekleştirdi. DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, Meclis Grup toplantısının bir bölümünü Kürtçe yaptı. Konuşmasına Türkçe olarak başlayan Türk, 21 Şubat’ın dünya anadili günü olarak kutlandığını belirterek, "çok kültürlülüğü geliştirecek olanın çok dillilik olacağını" söyledi. Türk, TRT Şeş'te Kürtçe yayın...
  4. Meclis'te tek başına

Meclis'te tek başına

TBMM Genel Kurulu, Başkanlık Divanının oluşmaması nedeniyle toplanamadı. TBMM Başkanvekili Meral Akşener, Genel Kurulu saat 15.00'de açtı. Akşener'in, Başkanlık Divanı oluşamadığı için çalışmalara başlayamayacaklarını dile getirmesi üzerine, Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç, yerinden kalkarak, bu açıklamaya itiraz etti. TBMM Başkanlığının, Meclis çalışmalarını engellediğini iddia...
  5. Kavga!!!

Kavga!!!

Ya günlük valla kafayı yiyicem.Ya eski Türk filmlerini izlemekten usandım artık.Kendimi bazen türkan şoray bazende ayşecik sanıyorum.Bunun en büyük sebebi eşimmmm:sinir: Ya artık izlemek istemiyorum şiştim.Kulağımda bitmek bilmeyen bir adile naşit kahkahası(rahmetle anıyorum)ve birşey sorulduğunda şaban gibi(kemal sunal rahmetle anıyorum)e eevettt diyorum.Kadir inanır gibi bakış attığımı...

Sayfayı Paylaş