gebe
  1. meleklerin sultanı

meleklerin sultanı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Mecnunun aşkı...

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında meleklerin sultanı tarafından paylaşıldı.

leyla ile mecnun sözleri mecnunun sözleri leyla mecnun
    Bir gün Mecnun çölde aşkından avare avare dolaşırken namaz kılan bir zahid kişinin önünden geçer.Zahid namazını kıldıktan sonra Mecnun'a:
    "Sen nasıl bir insansın.Bir kız için düştüğün hâle bak!Bir de gelmiş benim gibi bir şahsın namaz kılarken önünden geçiyorsun." gibisinden sözler sarfeder.Mecnun'un yanıtı gecikmez:
    "Ben ki mecnun bir şahsım.Önünden geçtim.Leyla'ya olan aşkımdan seni göremedim.Sen ki zahid bir şahıssın.Allah aşkıyla yanar tutuşursun.Sen nasıl beni gördün?"
    alıntı

Mecnunun aşkı... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. makine aşkı:)

makine aşkı:)

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. aşkı lâl...

aşkı lâl...

ateşe koşan kelebekler gibi koştum sana tüm şehir gördü beni, bir tek sen görmedin şiir kokan ellerimi tuttun bedenimdeki arzuyla seviştin törpüledin korkularımı gözlerimin kahvesinden içtin hatırlıyor musun? sevdiğin o kadın bendim Rabih dinlemiyorum artık, heyecanlarını anımsatıyor Ezginin Günlüğü, beni sevdiğin günleri Düş Sokağı, sevişmelerimizi benim için sen dinle, temizlensin...
  3. aşkı anlatabilirmisiniz ?????

aşkı anlatabilirmisiniz ?????

Bize sevmesini öğretmediler sevgili,bize hep sevgiyi saklamasını öğrettiler. Hep bekletmeyi.,. hep ertelemeyi... bu yüzden biz kiminle birlikteysek bir diğerini ama hep uzakta olanı özledik, hiç dinmedi doyumsuzluğumuz, biz hep uzaktakini sevdik sevgili...yanımızdakini değil, odamızın duvarının arkasındakini değil, birşeyler paylaştığımızı değil,uzaklardakini, ulaşamadığımız kadar...
  4. Gülün aşkı

Gülün aşkı

Gül kadar güzel aşklar için.:) Gülün sevdası dikendedir Akan her damla kan Ayrı bir sevdadır ona Renginiyse sevdalandığı kanından alır Gülün sevdası yürektedir. Dikenlerin istediği tendeki değil, Yürektekidir. Sevdalıdır; Kana sevdalı Cana sevdalı Yüreğe sevdalı, Sen bir gülsün yürekler için Hoyrat bir elsin sevda için, Kadife bir ses gibidir gözlerin, İnce bir serzeniş olur yüreğe...
  5. aşkı anlamak..

aşkı anlamak..

Bir zamanlar, bütün duygu ve kavramların üzrinde yaşadıgı bir ada varmış. Mutluluk, Üzüntü, Bilgi ve tüm digerleri... Aşk da dahil. Birgün, adanın sulara gömülmekte oldugu haberi gelmiş. Bunun üzerine hepsi adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar. Aşk, adada en sona kalan duygu olmuş. Çünkü mümkün ol...an en son... ana kadar beklemek istemiş. Ada neredeyse batmak üzereyken, Aşk başka...

Sayfayı Paylaş