gebe
  1. fuzuli

fuzuli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Mecnun'un Sitemi!..

Konu, 'Çöplük' kısmında fuzuli tarafından paylaşıldı.

Mecnun'un Sitemi!..

Bir bütün idim ben Leylâ ile.Sense Leylâ’yım diyorsun.Sen Leylâ isen eğer; beni yakmaya hayalin yeter, takatim yok sana kavuşmaya. Varlığı olmayan bir zerreye aynadan ne fayda?Canım gideli hayli zamandır, cismindeki bir başka candır; bir özge candır. Sensin beni benden ayıran, uzaklaştıran.Ben yokum, senin tecellin var. Vuslatının ağır yükünü kaldıramam ki. Önceleri sen vardın, şimdi ben yok oldum. Manevi dünyamda dostum daima sensin. Dış görünüşe değer verme bahsi ortadan kalktı artık. Gönül çok önceleri sana koştu canım seninle gitti. Şimdiki canım Leylâ’ya değil, Mevlâ’ya yönelik. Bir’lik yolunda seninle olmam, yanarım. Şimdi, gözümün nuru, gönlümün aydınlığı!..

Ben maskaralığa nam salmışım bari sen bu yola girme. İçinden çıkma namus perdesinin. Mecnun olan benim; bana yaraşır delilik, kınamışlık. Şimdi git, aşk töresini, âşıklık geleneğini, maşuk gidişatını bozma. Gir şimdi, ey vefalı! Açtırma kötü söz arayanların dudaklarını; sakız verme dedikodu arayanların ağızlarına. Beni aramaya çıktığını âleme bildirip deliliğine ferman yazdırma. Kimse seni burada görmeden git.
    Ben ki varım; sen içimdesin, bunu bil!..

İskender Pala...

Mecnun'un Sitemi!.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sitem

Sitem

beni özlüyormuşsun öyle diyorlar kıs kıs gülüyormuş tuzak kuranlar sense besleyerek yalnızlığını kabul ediyormuşsun aldattığını beni soracak olursan hayli kırgınım kırgınlık bir yana bir de şaşkınım tek tek anlayarak hatalarımı sevmeye çalışıyorum yalnızlığımı işte ben böyle bir hal içindeyim aslında derin keder içindeyim bazen bilmeyerek ne yaptığımı iyi kötü güzel çirkin her biçimdeyim...
  2. Sitem etmek

Sitem etmek

Birinin sitemine maruz kalmak, onun rica ile yalvarmasına, Haklı bir gerekçeyle sitem ettiğini görmek ilahi yardım görmeye delalet eder.Kirmani'ye (RA) göre: rüyada bir kimsenin sitem ettigini gören o kimseye söz geçiremez. Rüyada sitem edilen kisi sitem edenden üstün olur. Kendisine sitem eden kimseye karsilik olarak sitem ettigini gören, fenaliga fenalik ile karsilik vermis olur. Bir devlet...
  3. Leyla Mecnun'un nesiydi...

Leyla Mecnun'un nesiydi...

leyla ile mecnunun o büyük aşki. Okulda tarih derslerinde önümüze gelen aşk hikayesi kimi zamanda büyüklerimizden dinlediğimiz bir hikayedir. İşte leyla ile mecnun aşkı Lise son sınıf öğrencileri edebiyat dersinde son bir haftadır meşhur "Leyla ile Mecnun" hikayesini işliyorlardı. En ince ayrıntılarına kadar konu ele alındı. Artık son dersin son dakikaları idi. Öğretmen sınıfa...
  4. Leyla İle Mecnun'da Esra Erol'a Taş

Leyla İle Mecnun'da Esra Erol'a Taş

Sosyal medyanın en çok konuşalan dizisi olan "Leyla ile Mecnun", sunucu Esra Erol'a göndermede bulundu... Erol'un bir programda 'Otobüsteki insanları görünce ağlıyorum' dediği sözleri ti'ye alındı. Dizide zengin Karabasan (Köksal Engür) ile Şirin (Müge Boz) arabalarını başkasına verince yolda kalıyorlar. Şirin, Karabasan'a otobüse binme teklifi sunuyor. Karabasan ise, "...

Sayfayı Paylaş