gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Medine-i münevvere

Konu, 'L-M' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Peygamberimizin (s.a.v.) aydınlık şehri olan Medine'yi görmek yahut oraya girmek, din ve dünya ile ilgili birçok hayır ve iyiliklerin meydana gelmesine; Medine'yi görmek güzel geçime, emniyet ve güvene, rahmet ve mağfirete, üzüntüden ve diğer sıkıntılı ddurumlardan kurtuluşa, Medine, bir yere göç eden insan için orada hayır ve berekete nail olmaya, Kendini Mescid-i Nebevi'nin kapısında yahut Hücre-i Saadet'in önünde görmek tövbe etmeye delalet eder.

Medine-i münevvere konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tarihi medine resimleri

tarihi medine resimleri

tarihi medine resimleri Tarihi Medine resimleri ________alinti__________
  2. Medine-ı munevvereyı görmek

Medine-ı munevvereyı görmek

Hz. Muhammed Aleyhisselam Efendimizin bulundugu Medine'yi ziyaret etmek, daima hayra ve iyilige delalet eder. Mescid-i Nebevi'nin kapilarindan biri önünde veya Hücreyi Saadet'in kapisi önünde durup tövbe ettigini görmek, tövbesinin kabul edilecegine; kabr-i serifinden nurlar çiktigini görmek, dininde serefe ulasacagina; Peygamberimiz (SAV) Efendimizin kabri ile minber arasinda bulundugunu...
  3. Sense gel(E)medin

Sense gel(E)medin

uzun geceler sonuna iliştirdiğim yanlızlıklar.. sessizliğinin kanıtı... bir ses dedim.. bir ses diledim.. sense.. gel(E)medin dönüşün bir eylül dediler kuşlar... bekledim.. çaresiz... yüreğimin dilinden binlerce SEN seslendim... sonra uzun uzun yürüdüm yollara.. bastığım yer ağladıda acıma.. bir sen duy\A\madın.. bir sen anlamadın... şimdi yüreğimde izbe bir sevda... yitik...

Sayfayı Paylaş