gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Meditasyon yoga'nın ayrılmaz bir parçasıdır

Konu, 'meditasyon' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Meditasyon kişisel bir ruhsal gelişim çalışması olduğuna göre etki ve faydaları kişiye göre değişir ancak bu, meditasyon üzerine bazı genellemeler yapılmasını engellemez. Meditasyon, duyulardan kaynaklanan düşüncelerin artık söz konusu olmadığı bir bilinç durumudur. Bu durumda zihinde, bir amaca yönelik olarak sürekli bir akım meydana gelir. Bu durumda zihinde tek bir dalga oluşur. .

Meditasyon,düşüncenin konsantrasyon konusunda doğru ve düzenli akışıdır. Konsantrasyonun hemen arkasından ortaya çıkan haldir, yogik skalada yedinci dereceye ulaşmadır.

Meditasyon,insanı yaşarken ölümsüzlüğe, yani ebedi mutluluğa ulaştıran tek araçtır. Bu ebedi mutluluk tam anlamı ile ruhsal özgürlük halidir ki ; bu hale ulaşan varlık için artık süphe,kuruntu ve dünyasal dertler ortadan kalkmıştır. Bu duruma ulaşmış kişinin karması ile tüm bağları tek tek kopar.

Meditasyon,öz benliğin gıdasıdır. Nasıl bedensel varlığımızın günün belirli saatlerinde maddi gıdaya ihtiyacı bulunuyor ve bunu titizlikle karşılıyorsak,aynı şekilde ruhsal varlığımızın da günün belirli saatlerinde bu ruhsal gıdaya ihtiyacı vardır.

Düzenli uygulanan bir meditasyon çalışması, insana sezgisel bilgi yolunu açar, zihin sakin ve istikrarlı bir hal alır. Kozmik bilinç ile birleşme yüce hali içerisinde, evrensel bilgi ile bağlantı kurulur.

Gerçek huzura kavuşmanın yolu meditasyondur. Gerçekte meditasyon sırasında zihnini kontrol altına alamış bir kişi öz benliğine ait bilgiye ulaşır. Meditasyonun vermiş olduğu huzur ve sükuneti tadmamış bir kişinin mutluluğundan nasıl söz edilebilir?….

Meditasyonun ateşi, her türlü alt seviye dürtülerini yok edip ; insanı, doğrudan doğruya sonsuz özgürlüğü getirecek öze sahip yüce bilgiye ulaştıracaktır.

Meditasyon yoga'nın ayrılmaz bir parçasıdır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sagopa Kajmer - İskeletler Diyarında Bir Et Parçasıyım

Sagopa Kajmer - İskeletler Diyarında Bir Et Parçasıyım

Yarını olmayan dünlere yazılmış her şiir ve şair olmuş her fikir ki kaleme düşmüş her sözü. Hep karanlık anlatıldı şarkılarda günyüzü. Yalpalayan ömürler aşikar hüzün görüntüsü. Yalnızlıkla sevişir oldun, karanlık hep zifir ve gökyüzünde güneşin doğum sancılarını bekledin. Doğmamış çocuktu doğacak, her ışık hazin sihir ki; hediye olacak her yarın manevi hazinedir, vasiyetimdir, cümlelerimin...
  2. Sagopa Kajmer - İskeletler Diyarında Bir Et Parçası

Sagopa Kajmer - İskeletler Diyarında Bir Et Parçası

VERSE 1 Yarını olmayan dünlere yazılmış her şiir ve şair olmuş her fikir ki kaleme düşmüş her sözü. Hep karanlık anlatıldı şarkılarda günyüzü. Yalpalayan ömürler aşikar hüzün görüntüsü. Yalnızlıkla sevişir oldun, karanlık hep zifir ve gökyüzünde güneşin doğum sancılarını bekledin. Doğmamış çocuktu doğacak, her ışık hazin sihir ki; hediye olacak her yarın manevi hazinedir, vasiyetimdir,...
  3. ---Meditasyon--

---Meditasyon--

meditasyon meleklerle meditasyon Meditasyonu çok duyduk ama nedir?Nasıl yapılır?Bu konularda bilgiyide tam öğrenelim haydi bakalım.:) Meditasyon yapmanın tek bir kuralı var, o da zihnimizi susturmaktır. Doğru nefes almak meditasyonda ilk adım olur... Meditasyon nedir? Hiç düşündünüz mü? Bazı kitaplarda, sohbetlerde, birçok yerde karşımıza çıkar “meditasyon yapın” tavsiyesi. Ama çoğu yerde...
  4. Beyaz ve kırmızı renk karışımı bir et parçası

Beyaz ve kırmızı renk karışımı bir et parçası

Merhabalar ben 1 haftalık evliyim ve adetim düğün günüme denk geldiği için adet geciktirici hap kullandım ve düğünden sonra hapı bıraktım 1 gün sonra hastalandım ama benden beyaz ve kırmızı renk karışımı 10 cm uzunlugunda bir et parçası geldi ilk defa böyle birşey gördüm ve çok korktum acaba neden böyle birşey oldu çok merak ediyorum? Hamile olduğumu düşünmüyorum beni bilgilendirirseniz...

Sayfayı Paylaş