gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Meğer o şehit değilmiş!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Bundan daha büyük ayıp olamaz. Günlerdir o kahramanları anlattık, övdük. Meğer o şehit değilmiş. Nasıl mı? Mehmet Önder Saçmalıoğlu'nu 3 gün önce kaybettik. 21 yaşında ABD konsosolosluğu önünde teröristlere karşı kahramanca çarpışıp şehit düştü.

Biz onu şehit olarak bildik, bağrımıza bastık. Resmi törenler yapıldı, onbirlerce insan arkasında saf tuttu cenazesinde. Ama çıldırtan devlet bürokrasisi onu şehit saymadı malesef..

İnanılması güç ama gerçek. Yasalara göre şehit değil..Yani Saçmalıoğlu ailesi, devletin şehit ailelerine tanıdığı haklardan yararlanamayacak. Kan parası ve maaş alamayacak.

İnanılmaz rezaleti Kanal D Haber ortaya çıkardı. Mevzuata göre 14 önce işe başlayan Saçmalıoğlu, polis değil polis adayıymış.. Asaleti tasdik olması için 1 yıl geçmesi gerekiyor.

Bir yıl boyunca suça karışmamış ve ceza almamış olması gerekiyor. Bu süre içinde şehit olmamaları gerekiyor. Aksi halde şehit sayılmıyorlar.

Onu şehit saymayan yasalar, 14 günlük polisi sokaklara salıp ölümle her an baş başa kalmasında sakınca görmedi. Bu rezalet Saçmalıoğlu'nun ölümü kadar acı verici. Ölüm haberiyle sarsılan ailesi, rezil mevzuatla bir kez daha yıkılacak.

internethaber.com

2. melekçik

melekçik Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Meğer o şehit değilmiş!
    evet haberi izlemiştim gerçektende rezalet ailesinin içi zaten yanmış oğullarını kaybetmişler bide böyle bir haber karşısında hepten yıkılmışlardır ALLAH onlara sabır versin
    onu şehit saymayanlarada akıl fikir versin

3. nisan yagmuru

nisan yagmuru Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

o kagitta sehit olmayabilir(ki cok buyuk bir ayip koruyunca iyiydi vatani icin canini verince)ama Allah katindaki mertebeyi kimse alamaz onun elinden.o polis o an durup dusunseydi aaa ben polis degilim olursem sehit hakkim olmaz ve kenara cekilseydi iyimiydi?Allah korusun bizi boyle burokrasi islerinden.

4. Monera

Monera Forum Okuru

saçmalık resmen :( polis değil polis adayı olduğu için ha...Allah sabır versin...

5. UzakMavi

UzakMavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bencede saçmalık :S püfffff:samar::samar:

Meğer o şehit değilmiş! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şehitler Vurulunca Değil, Unutulunca Ölürler !

Şehitler Vurulunca Değil, Unutulunca Ölürler !

Arkadaşım her yazdığımın arkasındayım, orayı yaşayan bilir. Oraya ilk giden askerler olarak çok iyi bilirim orayı. Bu bir masal değil yaşanmış bir hayat. Dedim ya ilk gidenlerdendim oraya, Eruh baskınından tam 3 gün sonra oradaydık nereye gitdiğimizi bilmeden çıktık Bolu Komando Tugayı'ndan. Hele birde evliysen, hele yüzünü dahi görmediğin çoçuğun varsa yandın. İnanın neresinden...
  2. O Şİmdİ Şehİt

O Şİmdİ Şehİt

Yekpare Bekleyişin Getirdiği Bir Akşam Kulakları Tırmalayan Sağır Sessizlik Ümüğü Sıkılmış Musallat Yaşam... Cudi Dağı Eteklerinde Kokmuş ağız nefesleri Pusu, Kurşun, Kan Hain Ayak Sesleri... Tutuşur Gözbebeklerimde Alaşafak Savuşur Yüreğimde Ürkek Ceylan Hisleri, Aldatılmışlığın Sırrını Çözmeye Çalışan Ustalık Kör Kalem Uçlarında, Derin Uçurum İzleri... Fizik, Anatomi, Olasılık Kauçuk...
  3. Müslüm Gürses - O Sen Değilsin

Müslüm Gürses - O Sen Değilsin

Git benden uzak dur anma ismimi Sen artık gözümde o sen değilsin Unut hatıramı yırt at resmimi Sen artık gözümde o sen değilsin Sana gönül veren iflah olmamış Söyle seni sevip kim ağlamamış Günah defterinde boşyer kalmamış Canımı verdiğim o sen değilsin O benim sevgilim o sen değilsin Aşkı kadehlerde arar olmuşsun Bu daldan o dala konar olmuşsun Sen kendine bile zarar olmuşsun O benim...
  4. Ebru Yaşar - O Değil

Ebru Yaşar - O Değil

Gözlerimde hayalin yağmur bulutu Senden başka bir şey için ağlamıyorum İhanetini benden gayrı herkes unuttu Eksiğim neydi başkasından bilemiyorum Şimdi mutlu oldun mu Söyle dengini buldun mu Onada benim gibi Sevgi nedir diye sordun mu O değil seni ben hak ediyorum O değil seni menfaatsiz ben seviyorum Baktığın o gözlerde ihanet dolu Geç olmadan anlamanı çok istiyorum Beni vurup seni saran...
  5. Meğer...

Meğer...

Meğer Ne çok anlamsız gürültü Ne çok boş uğultu varmış hayatımda Meğer Ne çok anlamsız duygular Ne çok boş anılar taşırmışım sırtımda Meğer Ne hasretmişim kupkuru ıssızlığa Kör kütük yalnızlığa Düşünüyorum da Nasıl katlanırmışım bunca kargaşaya Nasıl dayanırmışım, bunca karmaşaya Belki geç oldu ama Yeni yeni başladı aklıma takılmaya Yeni yeni başladım kendime sormaya Acaba Değermiydi...

Sayfayı Paylaş