gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Mehmet Sevigen istifa etti

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, partideki tüm görevlerinden istifa etti.

Sevigen basın toplantısında soru almadı.
    Sevigen, hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili bir basın toplantısı düzenleyerek, CHP'deki görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

Bir süredir kendisi hakkında sistemli bir şekilde “çirkin” iftiralarla bir kampanya yürütüldüğünü söyleyen Sevigen, “Kaset dediler, rant dediler. Ama hiçbirini ispat edemediler. Bunların hiçbirisi doğru değildir. Hakkımda ortaya atılan iddiaların hiçbirisi doğru değildir. Ne plan değişikliği yapıldığı, ne de bir kredi ilişkisi aracılık edilerek çıkar elde edilmiştir. Ne de asılsız iftiralara karşılığında tek kuruş çıkar elde edilmiştir. Ama ne yazık ki bunlar yazılmış çizilmiş ve televizyonlarda günlerce yayınlanmıştır” dedi.

İddiaların hiçbirinin gerçeği yansıtmadığını açıklayan Sevigen, iddiaları ortaya atanları iddialarını kanıtlamaya çağırdığını söyledi. Sevigen, “Hakkımda bu iddiaları atanları ispat etmeye çağırıyorum. Kimsenin haysiyet celladı olarak ortalarda dolaşmasına kesinlikle izin vermeyeceğim” dedi.

'PARTİMİ KORUMAK İÇİN İSTİFA EDİYORUM'

Kendisi ile ilgili ortaya atılan iddiaların AKP’nin yolsuzlukları ile CHP'nin doğruluk ve dürüstlüğünün buluşturulmaya çalışıldığını iddia eden Sevigen, “Ne kendimin ne de çocuklarımın kursağından bir kuruş kul hakkı girmedi. Partim yıpratılmak istendi. Buna izin vermeyeceğim. Sevgili Genel Başkanıma çok teşekkür ederim. Böyle bir insanla beraber olduğum için çok gururluyum. Deniz Baykal’ın yanında iğne deliği kadar yetim hakkı yediğiniz zaman, kalmanız mümkün değildir. Altını çizerek belirtmek istiyorum partimi korumak için, birlikte çalıştığım arkadaşlarımı korumak için, hukuksal olarak bana yapılan haksızlıkları ve çirkin iftiraların hesabını yargıda sormak ve bütün yapılanlara ve yargısız infazın hesabını sormak için partimdeki görevlerimden ayrılıyorum” dedi.

BAKIRKÖY BELEDİYESİ'NDEN KİM NE TALEP ETTİ?

Kampanyayı başlatan kişinin, Bakırköy Belediyesi konusundaki talebini karşılayamadığı için bütün bu bedelleri ödediğini ve üzgün olmadığımı söyleyen Sevigen, “Ne kadar haklı bir iş yaptığımı daha iyi anlıyorum. Her kuşun eti yenmez, bunu herkes bilsin. Ellerinde kalem olanlar diledikleri gibi o kalemleri kullanarak insanlara şantaj, dayatma yaptıramayacaklarını görsünler. Bu herkesin hor gördüğü Anadolu çocuğu, bazılarının küçümsediği eski mesleğimin alnı açık, yüzü pak delikanlısıyım ben. Ömür boyu milletvekili olarak CHP için hizmet edeceğim. Bu konuda alnım ak. Bir tek kuruş yetim hakkı girmemiştir. Yargıya gideceğiz, yargıda hesaplaşacağım bunu da göreceksiniz. Ben aslan gibiyim dimdik duruyorum ve yine görevimi yapmaya devam edeceğim. Hizmet etmeye devam edeceğim. Her kuşun eti yenmez” dedi.

Soru almayan Sevigen, daha sonra “uzun uzun” konuşacaklarını söyledi.

Beşiktaş’ta yükselen 23 katlı Selenyum Panorama’nın arsasının alımında aracılık eden Sevigen hakkında şu iddialar gündeme geldi:

Arsayı 1997’de 8.2 milyon dolara satın alan Özhan Erem, 2005’e kadar hukuk mücadelesi vererek 12 kata kadar izin alabildi. Ancak arsayı satması konusundaki baskıya dayanamayarak satılığa çıkardı. CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen’in aracılık ettiği satışta arsa Başbakan Tayyip Erdoğan’ın sınıf arkadaşı Mehmet Emin Erkan’a 5.2 milyon dolara geçti. Üç ay içinde izin 23 kata çıktı. Seren İnşaat ile Mehmet Sevigen arasında ’Kar Payı Ortaklığı Sözleşmesi’ hazırlandı. Bu sözleşmeye göre arsa sahibi Seren İnşaat en az 14 milyon dolar gelir elde edecek ve bu gelirin yüzde 8’i yani 1 milyon 120 dolar Mehmet Sevigen’e kar payı ortağı olarak verilecekti. Her iki taraf da ortaklık için sözleşme metninin hazırlandığını, ancak imzalanmadığını söyledi.

Mehmet Sevigen istifa etti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. AKP Yozgat Milletvekili Mehmet Yaşar Öztürk partisinden istifa etti

AKP Yozgat Milletvekili Mehmet Yaşar Öztürk partisinden istifa etti

Abdüllatif Şener'e yakınlığı ile bilinen AK Parti Yozgat Milletvekili Yaşar Öztürk, partisinden istifa etti. AKP'nin ilk istifası parti içinde şok etkisi yarattı. AKP Yozgat Milletvekili Mehmet Yaşar Öztürk akşam saatlerinde Meclis Başkanlığı'na gönderdiği istifa dilekçesinde, "Gördüğüm lüzum üzerine partimden istifa ediyorum" ifadelerini kullandı. Öztürk'ün, eski Bakan Abdüllatif...
  2. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat istifa etti

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat istifa etti

AK Parti MYK'dan deprem gibi kararlar çıktı. Bu kararlar AK Partililer için bile sürpriz oldu. Bomba istifa Fırat'dan geldi. AK Parti'de deprem yaşandı. MYK'dan önemli kararlar çıktı.Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat partideki tüm görevlerinden istifa etti, yerine İçişleri eski bakanı Abdülkadir Aksu getirildi. Bir süre önce Genel Başkan yardımcılığından istifa eden...
  3. Halis Toprak istifa etti

Halis Toprak istifa etti

Halis Toprak, Toprak Holding Yönetim Kurulu Başkanlığından istifa ettiğini duyurdu. Halis Toprak, yazılı açıklamasında, 32 yıldan bu yana sürdürdüğü Toprak Holding Yönetim Kurulu Başkanlığından bugün itibariyle istifa ettiği, Yönetim Kurulu Başkanlığının oğlu Mehmet Toprak tarafından yürütüleceğini bildirildi.
  4. İstifa ettim genç olmaktan

İstifa ettim genç olmaktan

İstifa ettim GENÇ olmaktan... Yağmur yüreğime çiselerdi kendimi genç hissettiğim zamanlarda. Serinlerdi yüreğimin dört bir tarafı… Ben ne zaman karanlığa düşsem, yağmur başlardı gözlerimden ve gönlüme düşerdi her bir damlası. Her damlada sen olurdun… Her damlada senden bir parça olurdu.. Ve ben her yağmurda seni bulurdum… Tekrar tekrar düşerdin yüreğime, tekrar tekrar saklardım seni...
  5. Kenan Işık İstifa Etti

Kenan Işık İstifa Etti

Kenan Işık İstifa Etti Kenan Işık İstifa Etti Şehir Tiyatroları'nda son perde. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yeni yönetmeliğinin ardından başlayan tartışmada Başkan Kadir Topbaş'ın sanat danışmanı Kenan Işık da istifa etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın repertuar belirleme yetkisini bürokratlara veren yeni yönetmeliğin ardından istifalar sürüyor. Akşam...

Sayfayı Paylaş