gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

mektup böreği ...harika bişey...resimli..

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

mektup böreği resimli börek çeşitleri börek çeşitleri resimli mektup böreği tarifi cesitleri
    [​IMG] ***MEKTUP BÖREĞİ***

MALZEME:​

• [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]Yarım çay bardağı sıvı yağ[/FONT] ​
    • [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]Yarım çay bardağı sirke[/FONT] ​
    • [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif] 2 su bardağı su[/FONT] ​
    • [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif] 1 tatlı kaşığı tuz[/FONT] ​
    • [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif] 6 su bardağı un[/FONT]​
    İÇ MALZEME:
    • [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif] 250 gram beyaz peynir[/FONT] ​
    • [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif] Maydanoz[/FONT] ​
    • [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif] 1 paket margarin(250gram)eritilmiş[/FONT]​
    [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]YAPILIŞI: Sıvı yağ,sirke,Su ve tuzu yoğurma kabına alın..Un ilave ederek yumuşak bir hamur yoğurun..hamurun üzerini kapakla yada streçle kapatıp 15-20 dakika dinlendirin..Hamuru 15 bezeye ayırın.Üçerli guruplar halinde beş guruba ayırın..Margarini eritin..Merdaneyle 3 bezeyi unlanmış bir zeminde bıçak sırtı kalınlığında açın.Yufkaların üzerine erittiğimiz yağı sürün.Üçüncü yufkanın üzerinede yağ sürüp karşılıklı kenarlarını;aralarınada yağ sürerek bohça gibi kapatın.hamuru buzlukta 10 dakika bekletin.Diğer bezeleride aynı şekilde hazırlayın.ve onar dakika buzlukta bekletin.İlk koyduğumuz hamuru buzluktan alıp merdaneyle yarım santim kalınlığında açın.Sonra artı şeklinde kesip 4 kare oluşturun.her karenin ortasına peynirli harçtan koyup zarf şeklinde kapatın..Diğer hamurlarıda buzluktan alıp aynı şekilde hazırlayın..Üzerlerine yumurta sarısı sürüp önceden ısıtılmış fırına verin.Pembeleşene kadar pişirin..AFİYET OLSUN..[/FONT]
    [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]Not: pişer pişmez fırından alın çıtırlığını kaybetmesin..[/FONT]
    (alıntı)

2. serden

serden Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: mektup böreği ...harika bişey...resimli..
    Çok severim bu böreği eklenti için tşk ederim :)

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: mektup böreği ...harika bişey...resimli..

Malzemeler evde bulunan malzemeler bende çok seviyorum bu böreği:)tam yemek vakti görünce canım çekti:) paylaştığın için teşekkürler canım

mektup böreği ...harika bişey...resimli.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mektup böreği

mektup böreği

mektup böreği Bir yufkanın ortasına peyniri kare olucak şekilde yerleştirin .Yufkanın kenarlarını peynirin üzerine katlayın bir kare oluşturun ,karenin büyüklüğünü teflon tavanızın büyüklüğüne göre ayarlayın ,ister margarin ister sıvı yağda teflonda pişirin.İç malszemesini isterseniz kıymalı,patatesli ,pastırmalı veya sucuklu yapabilirsiniz.Eğer isterseniz yufkaya bir yumurta biraz yoğurt ve...
  2. çocuklar için harika börek

çocuklar için harika börek

çocuk börekleri çocuklar için börek çocuklar için börekler börek tarifleri tarifi Bu harika börekleri kaç defa pişirdim,hatırlamıyorum bile..Özellikle çocuklu misafirleriniz geldiginde,çocuklar için süper bir seçenek..Bugüne kadar bu böreği severek yemeyen tek bir çocuk dahi olmadı..Size önerim bu harika böregi hala denemediyseniz hemen denemeniz…. MALZEMELER 4 yaprak milföy hamuru 2...
  3. Kolay Pırasalı Börek (Resimli)

Kolay Pırasalı Börek (Resimli)

pırasa böreği resimli pırasalı börek pırasa böreği pirasali börek prasalı Birazdan bu böreği yapıcam arkadaşlar tarif hep elimin altında olsun diye sizlerle paylaşayım dedim. Siz de deneyin çok kolay.:) Malzemeler: 3 adet yufka 1 adet yumurta 500 gr pırasa 2 adet orta boy havuç Yarım çay bardağı sıvıyağ 2 su bardağı yoğurt tuz fırın tepsisini yağlamak için margarin Yapılışı: Pırasaların...
  4. Makarna Böreği Tarifi Resimli

Makarna Böreği Tarifi Resimli

Makarna Böreği Tarifi Resimli Merhaba kızlar daha önce yediniz mi bilmiyorum ama sizden makarna böreği tarifi istiyorum. resimli olursa makbule geçer
  5. Kaşarlı Kabaklı Börek Tarifi Harika !

Kaşarlı Kabaklı Börek Tarifi Harika !

kabaklı kaşarlı börek kabaklı börek Kabak yemeği, kabak kavurması, kabak dolması, mücver, ne bereketli bir sebze şu kabak melekler :) Üstelik kabızlık sorununa da son veriyor ve bağırsaklar için son derece faydalı. Bu yazımızda bu binbir çeşit tarife bir tane daha ekliyoruz ve kabaklı kaşarlı börek tarifi ile sizleri başbaşa bırakıyoruz.. :) Malzemeler 2 Adet yufka 2 Adet Kabak...

Sayfayı Paylaş