gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Mektup yazarken nelere dikkat etmeliyiz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Mektup yazmak tarihe karıştı fakat ben sevgilime yazmak istiyorum nasıl yazmalıyım ve nelere dikkat etmeliyim

2. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    698
    Ödül Puanları:
    113
    Mektup planı Hitap seslenme Bölümü: mektubun bu bölümü mektupm yazdığımız kişi ile olan ilişkimize göre olur Hiç tanımadığımız birisine samimi bir arkadaşımıza sesleniyor gibi seslenemeyiz Hitap örnekleri: Sevgili Babacığım Canım Kadar Sevdiğim Kardeşim AzizHemşerim Efendi Oğlum Gözümün nuru kızım Sayın Yönetici
    Hitaplar mektubun diğer bölümlerinde yeri geldiğinde tekrarlanabilirhitaptan sonra virgül konurbGiriş Bölümü: mektubun giriş bölümünde genellikle en son mektuplaşmadan söz edilir Neden mektub yazıldığı anlatılır

Gelişme Bölümü: iletmek istediğimiz düşüncelere haberlere genişçe yer verilen bölümdürverilecek haberler konularına göre paragraf halinde yazılmalıdır Özel mektuplarda konu birliği önemli olmadığından her paragrafta bir konu olmalıdır

Sonuç Bölümü: İyilik dilekleri selam samimiyet ifade eden cümleler yer alır Tek paragraf halinde kısa olarak düzenlenir

Özel mektubun sahibinden izinsiz açılması hem genel ahlak kurallarına aykırı hemde kanunen suçtur Haberleşme hürriyeti anayasal güvence altındadır Konuya ilişkin anayasa maddesi şöyledir: Madde 22- Herkes haberleşme hürriyetine sahiptirHaberleşmenin gizliliği esastırKanunun açıkça gösterdiği hallerde usulüne göre verilmiş hakim kararı olmadıkça gecikmesinde sakınca bulunan hallerde de kanunla yetkili kılınan merciin emri bulunmadıkça,haberleşme engellenemez ve gizliliğine dokunulamaz

3. gizem albenis

gizem albenis Forum Okuru

Bu na göre hitap bölümü sebep olur sonuç olurr

Mektup yazarken nelere dikkat etmeliyiz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamilelikte nelere dikkat etmeliyiz ?

hamilelikte nelere dikkat etmeliyiz ?

Hamilelikte dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, neler yenilip içilmeli ? ARkadaşlarım 5 sene sonunda çok şükür hamile kalabilmeyi başardım. Aslında sorunda yoktu ama bir türlü kalamıyordum şu anda 20 günlük hamişim. Allahıma binlerce şükürler olsun. Şimdi sizlere şunu sormak istiyorum. Ben gebelik hususunda çok tecrübesizim. Sizlerden hamilelikte nelere dikkat etmem gerekli konusunda yardım...
  2. Haşema Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Haşema Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

haşema özellikleri haşema nedir haşema alırken dikkat edilmesi gerekenler Kapalı bayanların havuz ve deniz de yüzme amacı ile giydikleri kapalı mayo türüne haşema deniyor. Günümüz de birçok haşema markası ve modeli ile birlikte farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır. Haşema modelleri modern ve klasik olarak tercih edebiliyorsunuz. Malum yakın da havuz ve deniz sezonu açılıyor, hatta bazı...
  3. Kreş Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kreş Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

kreş seçimi, kreş nasıl seçilmeli, kreş seçerken dikkat edilmesi gerekenler Çalışan annelerin en büyük sorunları işe gittiklerinde çocukları güvenli kişiye ve ortamlara bırakmak... Ben de çalışan bir anne olarak 2 yaşına kadar bakıcıyı tercih ettim. Fakat uzmanlar 3 yaştan itibaren artık çocukların sosyalleşmeleri adına kreşi öneriyorlar. Dünyanın en kıymetli varlığı çocuklarımız değilmidir?...
  4. Kürtaj sonrası nelere dikkat etmeliyim?

Kürtaj sonrası nelere dikkat etmeliyim?

kürtaj sonrası ne zaman yemek yerim,kürtaj sonrası kanama,kürtaj sonrası ağrı,kürtaj sonrası halsizlik,kürtajdan sonra yaşanan durumlar hakkında bilgiler İstenmeyen gebelikleri önleyebilmek için öncelikle modern aile planlaması yöntemleri etkin bir şekilde uygulanmalı ve her şeye rağmen istenmeyen bir gebelik ortaya çıkmışsa son çare olarak kürtaja başvurulmalıdır. Kürtaj, gebelik...
  5. Lohusalıkta nelere dikkat etmeliyim?

Lohusalıkta nelere dikkat etmeliyim?

Lohusalık dönemi doğumdan sonraki 6 haftayı kapsar. Bebeğin anneden doğduğu andan itibaren başlar ve 6 haftanın sonunda lohusalık dönemi sona erer. Bu dönem aslında kontinü devam eden ve gebelik etkisiyle oluşan değişimlerin tekrar eski gebelik öncesi haline döndüğü dönemdir. Hafta hafta ayırmak pratik olabilir fakat haftadan haftaya geçişler keskin sınırlarla belli olmayabilir. Lohusalığın...

Sayfayı Paylaş