melekler acı biber yanması nasıl geçerr

Cemoş kurutmalık biber yaparken elim yandı.Felaket yanıyorum netten ararken yazını gördüm.Rüyam vallahi bilsem geçicek o dediğini yaparım :D (şaka yaptım) kızlar ne buzlu su,ne süt ne yoğurt işe yaramadı felaket kötüyüm ..Bu ara da ben çitos :) Sevgilerimle

Cemoş kurutmalık biber yaparken elim yandı.Felaket yanıyorum netten ararken yazını gördüm.Rüyam vallahi bilsem geçicek o dediğini yaparım :D (şaka yaptım) kızlar ne buzlu su,ne süt ne yoğurt işe yaramadı felaket kötüyüm ..Bu ara da ben çitos :) Sevgilerimle

pardon citos, senin yazini görmedim yazmadan önce... ama bana yogurt cok iyi geliyor!!!!!!

ayy çitommm nerdesin sen yaaa özledimm:kiss: kıs sendemi yandın benim gibi hahaha ay sorma yine salça zamanı geldii yine acıalr içindeyim hahaha çitooo en kısa zamanda görüşelim seni merak ediyorummm

Sema kardes allah razi olsun bal gercekten de ise yaradi ondan once bir suru yontem denedim hic biri bal kadar fayda etmedi agzin bal yesin daha ne diyeyim kardes :)

KESİN ÇÖZÜM!!!!!!
Arkadaşlar yanan elinizi önce suya sonra tuza bandırın. o tuz elinizdeki yanma geçene kadar kalsın. biraz daha fazla yanıyor sabredin çünkü 20-25 dakikada geçiyor.

Merhaba arkadaşlar biber doğramıştım, acıymış sonradan fark ettim. 9 saattir ellerim yanıyordu taa ki bal sürmeyi deneyene dek.Kesinlikle tavsiye ederim bal sürün biraz bekletin sonra durulayın :)

Kızlar ben her şeyi denedim. Sadece silverdin krem sürüp bir saat bekleyince geçti. Fito ve anestol kremler de aynı işe yarıyor. Derinizi inceletecek bir şey yapmayın deterjan kullanmayın.

Benimde bir kaç defa elim acı biberden yandı. Aşama aşama bir kaç yöntem denedim. Önce ellerimi soğuk suda beklettim. Daha sonra yoğurt sürdüm. 10 dakika sonra elimi yıkadım bal uyguladım. Acı biberden yanan ellerim nihayet rahatladı. Yanma tamamiyle geçmesede hafifliyor.

Geri