gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Melekler Evde dondurma nasıl yapılır buyrun

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Evde dondurma nasıl yapılır Evde Dondurma tarifi

Merhaba Sevgili Melek'ler, geçtiğimiz günlerde ben gibi dondurma sevenler için http://www.meleklermekani.com/yemek...lkabakli-dondurma-tarifi-burada-melekler.html dedik ve size lezzetli bir dondurma tarifi verdik. Şimdi ise dondurma çeşitlerinin geneline değiniyor ve evde dondurma nasıl yapılır hepbirlikte öğreniyoruz. Şimdi gelin evde dondurma yapımı nasıl oluyormuş, görelim Melek'lerim :)

Dondurma yapmak için süt, kıvam verici madde ve şeker gerekmektedir. Dondurmanın türüne göre, kıvam verici madde olarak nişasta, nişasta ve yumurta sarısı ya da sahlep kullanırız.

Malzemeler:
    1 Litre Yağlı Süt
    1 Tatlı Kaşığı Toz Salep ’5 gr’
    1 Çay Kaşığı Vanilya
    1 Su Bardağı Toz Şeker

Yapımı:

Bir kap içerisine toz şeker, salep, vanilya konulacak ve karıştırılacak. Tencere içerisine 1 litre süt konulacak ve normal ısıda kaynatılacak. Üzerine hazırlanan “toz şeker, salep, vanilya” karışımı bitinceye kadar “azar azar” ilave edilecek. Tencere kaynamaya başladıktan sonra, ocak ısısı düşük ısı konumuna getirilecek. Saat’a bakılacak ve not edilecek. Tencere 10 dakika süre ile savrularak kaynatılacak. Süre bitiminde tencere ocaktan alınacak ve oda sıcaklığına düşünceye kadar bekletilecek. Ardından tencere kapağı kapalı olarak, dondurucuya konulacak ve 2 saat süre ile dondurucuda tutulacak. Süre bitiminde tencere dondurucudan alınacak ve karıştırılacak.Tenceredeki süt tamamen donuncaya kadar, her saat başı karıştırma işlemine devam edilecek. Yaklaşık 5 saat süre sonunda vanilyalı dondurmanız sevise hazır

Melekler Evde dondurma nasıl yapılır buyrun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Resimli Evde Limonata nasıl yapılır buyrun öğrenelim melekler

Resimli Evde Limonata nasıl yapılır buyrun öğrenelim melekler

Evde Limonata nasıl yapılır Evde Limonata yapmak Kendi içeceğini, kendi evde yapmak isteyen tüm melek'lerimiz ve misafirlerimiz, sizler için bu sayfamızda vitamin deposu olan ve bir o kadar da lezzetli olan limonata tarifini sunuyoruz :) Evde Limonata malzemeleri: 3 adet iri limon 2 su bardağı şeker 1 yemek kaşığı limon tuzu 4 litre su (2 litresi sıcak,2 litresi soğuk olacak) Evde...
  2. Ev yapımı dondurma nasıl yapılır?

Ev yapımı dondurma nasıl yapılır?

Ev yapımı dondurma nasıl yapılır? Selam kızalr bu yaz dondurmayı evde kendim yapmak istiyorum ama evde dondurma nasıl yapılır bilmiyorum.
  3. Ev Yapımı Dondurma Nasıl Yapılır buyrun öğrenelim Melekler

Ev Yapımı Dondurma Nasıl Yapılır buyrun öğrenelim Melekler

Ev Yapımı Dondurma Nasıl Yapılır Ev Yapımı Dondurma Tarifi, Resimli Şimdi size bir teklif de bulunmak istiyorum Melek'ler. Bu yaz sıcaklarında siz de benim gibi her gece çilekli, vanilyalı ve kakaolu dondurma yemeden yapamıyorsanız, dondurmanızı evde kendiniz yapmak ister misiniz? O zaman bu yazımızda vereceğimiz ev yapımı dondurma tarifi sizlere gelsin ve şimdiden de afiyeto lsun diyoruz....
  4. Evde nasıl ekmek yapılır buyrun öğrenelim melekler

Evde nasıl ekmek yapılır buyrun öğrenelim melekler

Evde nasıl ekmek yapılır Ev Yapımı Ekmek Pazar kahvaltı sofralarınıza lezzet katacak ya da Ramazan Ayı'nda sahur sofraları için ideal ve o mis kokusuyla enfes olacak ev yapımı ekmek yapılışı hakkında bu yazımızda bilgi ediniyoruz Melek'ler. Sizlerde evde ekmek nasıl yapılır diyenlerdenseniz buyrun evde ekmek tarifi sizlerin olsun:) Evde ekmek yapmak istiyorsanız ihtiyacınız olan...
  5. Yeni Facebookda Hesap Dondurma Nasıl Yapılır Buyrun Öğrenelim

Yeni Facebookda Hesap Dondurma Nasıl Yapılır Buyrun Öğrenelim

2012 Facebook Hesap Dondurma Facebookda Hesap Dondurma Nasıl Yapılır Merhaba Sevgili melek'ler, dün ki yazımızda Dondurulmuş Facebook hesabı nasıl açılır diye sizler ile bilgi paylaşımında bulunmuştuk. Şimdi ise yeni Facebook hesap dondurma nasıl yapılır diye bilgiler aktarıyor ve 2012 Facebook hesap dondurma konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet...

Sayfayı Paylaş