gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Melekler Nasıl varlıklardır

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

melekleri neden göremiyoruz Melekler Nasıl varlıklardır

"Melekleri neden göremiyoruz?" diyen misafirimiz için ve sizlerinde bu konuda bilgi edinmesi için, bu yazımızda melekler hakkında merak edieln tüm bilgileri paylaşıyoruz siz sevgili fani melek'lerimizle :)

Yüce Allah, varlıkları çeşitli şekillerde yaratmıştır. Bunlardan kimisi bizim görebileceğimiz, kimisi de göremiyeceğimiz şekildedir. İnsan, bazı varlıkları göremiyor. Çünkü, insanın gözü her şeyi görebilecek durumda yaratılmamıştır, görme yeteneği sınırlıdır. Sınırlı olan göz elbbette kendi görme alanları dışındaki varlıkları göremez. Ama bunların varlığını ilmi olarak kabul eder.
    Günümüzde ilmin geldiği nokta itibari ile göremediğimiz varlıkların gördüklerimize oranla çok fazla olduğu yönündedir. Ama bu varlıkların varlığına sahip olduğumuz bilgi sayesinde inanırlız
    İmanın şartlarından ikincisi meleklere inanmaktır. Melekler, nurdan yaratılmış varlıklardır. Onlar yemezler, içmezler, erkeklik ve dişilikleri yoktur.
    Melekler, Allah'ın sevgili kullarıdır. Allah'ın emirlerini kusursuz yerine getirirler, hiç günah işlemezler.
    Meselâ; çok küçük bir cismi göremediğimiz gibi; havayı, rüzgârı, rûhumuzu ve aklımızı da göremiyoruz. Telden geçen elektrik akımı da görülmüyor. Halbuki göremediğimiz bu şeylerin var olduğunu biliyoruz. İşte melekler de var olduğu halde görülmeyen varlıklardır.
    Melekler nurdan yaratılmış lâtif varlıklar oldukları için biz onları göremiyoruz. Fakat meleklerin varlığına inanıyoruz, çünkü meleklerin varlığını Allah Teâla Kur'an-ı Kerim'de haber vermiş, Peygamber Efendimiz de melekleri hem görmüş, hem de bize bildirmiştir.

Melekler Nasıl varlıklardır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Heeeey Aşk! Varlığını Nasıl Reddedebilirim ki?

Heeeey Aşk! Varlığını Nasıl Reddedebilirim ki?

Aşk... 3 harfli ama hissedildiği an dünyalara bile bedel olabilen bir kelime. Aşk... Sen karşıma çıkana kadar var olduğuna inanmadığım bir duygu. Aşk... Sahte insanların sahte cennetlerinin yakınından bile geçmeyen bir yol. Ey aşk! Bir zamanlar inancımı yitirmiştim ben sana. Ta ki o gelip karanlık dünyamdan beni aydınlığa çıkarana kadar. İşte o an anladım, varsın, tertemiz yüreklerde...
  2. ''VarLıĞındaki YokLuĞun''

''VarLıĞındaki YokLuĞun''

En acı yalnızlık senin verdiğin yalnızlık oluyor. Sen yokken bir şey düğümleniyor boğazıma, yutkunamıyorum. Nefes alamıyorum, sıkışıyor kalbim. Bulunduğum yerde yığılıp kalacakmışım ve bir daha hiç kalkamayacakmışım gibi geliyor bana. Oysa senden önce de yalnız kaldı bu yürek. Gidenlerin bıraktığı tortuyu taşımayı bildi. Bir tek sen böyle çaresiz bırakıyorsun beni. Bir tek sen yokluğunla...
  3. varlığın varlığıma sebeptir yar

varlığın varlığıma sebeptir yar

çok yorgunum be sevdiğim bu yollar beni çok yordu,varlığın huzur veriyor bana beni sensiz bırakma...İNCİÇİÇEYİM dersin ya hep bana çiçeğini sensizlikte soldurma,yokluğunla cezalandırma... Yar… Söylenemediği için biriken cümlelerimle karşındayım Gözlerine bakmaya cesaretim yok..! Sadece yüreğine dokunabilmek için buradayım.. En çaresiz En aciz Ve en saf halimle...
  4. Deccal nasıl bir varlıktır?

Deccal nasıl bir varlıktır?

Ebu Bekiris Sıddık (Radıyellahu anhu) derki Resulullah (Sallallahu aleyhi ve sellem) bize haber verdiki Deccal doğu tarafından çıkacaktır. Oraya Horasan denir. Kavimler ona tabi olacaktır. (Tirmizi) Ebu Ümame el Bahili’den (Radıyellahu anhu) rivayet edildiki şöyle haber vermiştir. Resulullah (Sallallahu aleyhi ve sellem) bize hitap etti. Ekseri hutbeleri Deccal hakkındaki...

Sayfayı Paylaş