gebe
  1. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

Melekler pazılı bulgur salatasını denedinizmi??

Konu, 'Salatalar' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

Pazılı bulgur salatası Bilgisayarımın başında oturmuş hangi konuyu açsam diye düşünürken birden kafamda bi ampul yandı hahaha ve buldumm dedim aklıma ilk gelen şey salatalar oldu pazınında salatası olurmu diye düşünürken birde baktım oluyomuş neden bu tarifi meleklerimle paylaşmayım dedim veeeeee işte sizlere pazılı bulgur salatası.Afiyet olsun meleklerimize

4-5 pazı yaprağı, doğranmış (pazı yoksa ıspanak da olur)
    2 su bardağı köftelik bulgur
    1 su bardağı sıcak su
    1 bardak kuru fasulye, haşlanmış
    2 yemek kaşığı kurutulmuş domates, küp küp doğranmış
    4-5 dal taze soğan, doğranmış (ben evde olmadığı için pırasa koydum!)
    yarım su bardağı yeşil zeytin, dilimlenmiş
    zeytinyağı
    tuz
    karabiber
    Hazırlanması:

Köftelik bulguru geniş ve yayvan bir kaba alıp üzerine sıcak suyu dökün. Hafif karıştırıp üzerine kapatın ve 20 dakika bekletin.
    20 dakika sonunda kalan malzemeleri ekleyip iyice karıştırın. Yağını, tuzunu ve biberini ilave edin

karakuzu bunu beğendi.
  2. EBRULİM

EBRULİM Forum Okuru

guzel görunuo ama ben pazıyı sevmem :(

narçiçeğimm bunu beğendi.
Melekler pazılı bulgur salatasını denedinizmi?? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pazılı Kaygana

Pazılı Kaygana

pazıllar pazı tava pazılı kaygana pazili kaygana pazı tavası Malzemeler 2 bağ pazı, 2 orta boy kuru soğan, 1 tutam tuz, mısır unu, 2 kaşık buğday unu, 2 Adet yumurta, zeytinyağı, nane, maydanoz Yapilis Tarifi Pazılar yıkanır, ince ince doğranır, yine ince doğranmış kuru soğanlar tuz ile ovulur, süzgece konur ve üzerine su gezdirilir. Sıkılarak başka bir kaba alınır. Nane,...
  2. Salatadaki sağlık

Salatadaki sağlık

salatadaki vitaminler turp yaprağı yenirmi turp yaprağı salatası yemeği yenir mi Salatalık Kanı temizler, karaciğeri çalıştırır. Böbrekleri çalıştırarak bol idrar söktürür. İdrarla birlikte vücuttaki üre asidi ve ürat tuzlarını eritip dışarı atar. Havi olduğu bol kükürdü ile kanı temizler, ciltteki ter bezlerini çalıştırır, bol vitamin ve madeni madde verir, böylece cildin taze ve pürüzsüz...
  3. salatalar

salatalar

Boston Salata (2 Kişilik) Malzemeler: 1/2 Göbek Salata 1/2 Enginar1 Çay Kaşığı Mısır 1 Çay Kaşığı Küp Doğranmış Kaşar Peyniri 1 Çay Kaşığı Küp Doğranmış Kuşkonmaz Sos Malzemesi 1 Çay Bardagı Mayonez 1 Çay Kaşığı Karabiber 1 Çay Kaşığı Sirke, Tuz ----------------------------- HAZIRLANIŞI : Göbek salatayı doğrayın. Üzerine enginarları küp keserek mısır ve kuşkonmaz ile beraber ekleyin....
  4. Bulgur

Bulgur

Bulgur kaynatmak, kırdırmak ve onu eve taşımak bereketle yenecek rızka, Bulgur pilavı zekatı verilen ve bundan dolayı bereket hasıl olan nimete delalet eder.Evde bolluk anlamındadır. Rüyasında evine çuvalla bulgur girdiğini gören kişi, tahmin bile edemeyeceği bir bolluğa kavuşur
  5. Pazılı Makarna Çorbası

Pazılı Makarna Çorbası

Pazılı Makarna Çorbası Malzemeler Yarım demet pazı 1 patates 2 pırasa 120 gr burgu makarna 5 su bardağı su 3 çorba kaşığı zeytinyağı tuz Yemeğin Tarifi Pazıyı temizleyip ince şeritler halinde doğrayın. Pırasayı temizleyip dilimleyin. Patatesi soyup küp küp doğrayın. 5 bardak suyu orta ateşte kaynatın. Pırasa, patates ve...

Sayfayı Paylaş