gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Melekler sigara içiyorsanız gebe kalamazsınız yazıyı okuyun

Konu, 'Gebelik' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Sigara içen bir kadın içmeyen bir kadınla aynı anda hamile kalma kararı alsa bile, ancak 2 ay gecikmeyle bu amacına ulaşabiliyor. Oxford Üniversitesi bilim adamlarının yaptıkları araştırma, sigara içen kadınların içmeyenlere göre daha zor hamile kalabildiklerini ortaya koydu. Oxford Üniversitesi bilim adamlarının yaptığı ve sonuçları Journal of Biosocial Sciences dergisi tarafından yayınlanan araştırmaya göre, sigara içen bir kadın içmeyen bir kadınla aynı anda hamile kalma kararı alsa bile ancak 2 ay gecikmeyle bu amacına ulaşabiliyor. Bilim adamları, sigara tiryakisi anne adaylarının bu alışkanlıklarını terk etmelerinden 1 yıl sonra ise hiç sigara içmemiş kadınlarla aynı duruma geldiklerini ve yeniden hızla hamile kalma yeteneklerini kazandıklarını belirtiyor. 569 kadın üzerinde, bu kadınların sigara konusundaki bütün alışkanlıklarını incelemeye yönelik bir araştırma yapan bilim adamları, sonuçların, sigaranın, hamile kalma sürecindeki kadınlara verdiği zararı bir kez daha kanıtladığına işaret ediyor. Bilim adamları, araştırmaya katılan 114 kadının hamile kaldıktan sonra doğuma kadar geçen sürede de sigara içmeyi sürdürdüklerine işaret ederken, bunun sonuçlarıyla ilgili bütün olumsuzluklara da dikkat çekti.
    Bilim adamları, annenin hamilelik boyunca sigara içmeyi sürdürmesinin bebek ölümlerine ve bebeklerde solunum yolu hastalıklarına yol açtığına işaret ederken, sigaranın, kadının hamile kalma şansını azaltmasını da sigara dumanında bulunan antiöstrojenik maddelerin yumurtlama üzerindeki olumsuz etkilerine bağladı.
    Bilim adamları, sigaranın ayrıca kısa vadede de yumurtanın kalitesini bozarak döllenmiş yumurtanın rahme yerleşme şansını azaltabileceğini bildirdi.

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: Sigara içen kadınların hamile kalması daha zor
    emeğine sağlık canım paylaşımn için saol

3. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

evet her türlü sigara sağlığa zararlı eline sağlık canım.

4. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

emegine saglik canim,paylasim icin tsklerr canm valla bnde 2cocuk istiyorum suanda sigarayida iciyorum hamile kalsam hemn birakavcamda nerde

5. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Konu başlığı ve içeriği güncellenmiştir.

Melekler sigara içiyorsanız gebe kalamazsınız yazıyı okuyun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sigara tiryakileri bu yazıyı okuyun lütfen!

Sigara tiryakileri bu yazıyı okuyun lütfen!

Malum, sigara pek çok hastalığa yol açıyor, ama bunlar içinde en önemlisi akciğer kanseri. Çünkü, bu hastalığın teşhisi çoğu zaman gecikiyor ve ölümcül olma ihtimali de bu yüzden oldukça yüksek. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Rasim küçükusta, Mynet okurları için yazdı. Akciğer kanseri hangi belirtilerle ortaya çıkıyor, erken belirtisi var...
  2. Neden Sigara İçiyoruz ?

Neden Sigara İçiyoruz ?

Dünya Sağlık Örgütü, her gün en az bir kere bir tütün ürününü içenleri ‘düzenli içici' her gün içmeyenleri ise ‘düzensiz içici' olarak tanımlar. 2004 yılı verilerine göre çoğu gelişmekte olan ülkelerde olmak üzere 1 milyar 300 milyon kişi sigara içmektedir. Erkeklerin %47' si, kadınların ise %12' si sigara tiryakisidir. Türkiye' de ise erkeklerin %63' ü kadınların %24' ü olmak üzere 28 milyon...
  3. Neden sigara içiyoruz?

Neden sigara içiyoruz?

Dünya Sağlık Örgütü, her gün en az bir kere bir tütün ürününü içenleri ‘düzenli içici' her gün içmeyenleri ise ‘düzensiz içici' olarak tanımlar. 2004 yılı verilerine göre çoğu gelişmekte olan ülkelerde olmak üzere 1 milyar 300 milyon kişi sigara içmektedir. Erkeklerin %47' si, kadınların ise %12' si sigara tiryakisidir. Türkiye' de ise erkeklerin %63' ü kadınların %24' ü olmak üzere 28 milyon...
  4. 3 aylık gebeyim ve sigara içiyorum :(

3 aylık gebeyim ve sigara içiyorum :(

Ben bir sigara tiryakisiyim. 3 aylkık hamileyim ve o kadar çabalamama rağmen bir türlü bırakamadım.Biliyorum bana kızıyorsunuz ama beni ancak tiryakiler anlayabilir. Benim durumumda olup sigarayı bırakabilen varmı bana da yardım edin :(

Sayfayı Paylaş