Melekler stres tipinizi öğrenin

her zaman olabileceklerin en kötüsünü düşünüyorum maleseffffffffffffffff
CEVABINN LAVİŞİM
Kötümserler:Siz bardağın yarısını dolu değil, boş görüyorsunuz. Dolayısıyla küçük problemleri gözünüzde büyütüyor, adeta bir felaket olarak algılıyorsunuz. Bunun nedeni, sürekli pesimist bakış açınız nedeniyle kötülükleri kendinizden uzaklaştırma isteğiniz.
Çözüm: Problemlerin kabusa dönüşmesinin, gözardı edilebilecek kadar çok düşük bir ihtimal olduğunu sık sık kendinize tekrarlayın. Ve olabilecek sorunlara değil, gerçekleşmiş olanlara odaklanın.
Anti - Stres önerisi: Hayatı o kadar da ciddiye almayın, Örneğin; neşeli bir film sakinleşmenize yardımcı olabilir. Stresten kurtulmanız için size ayrıca küçük bir meditasyon önerimiz var. Bunun için rahat bir yere oturduktan sonra düzenli olarak derin derin nefes alın ve verin. Bu sırada istediğiniz bir sayıya ya da kelimeye konsantre olun.

Benimde :yardım isteğini hiçbir zaman geri çeviremiyor musunuz?
’Evet’ diyenler:
Siz, adeta iyilik meleğisiniz, Çevrenizdekiler S.O,S verdiklerinde hiçbir zaman ‘hayır’ diyemiyorsunuz. Bunun altında yatan neden ise kendinizi sadece yararlı bir şeyler yaptığınızda önemseneceğinizi düşünüyor olmanız.
Çözüm: Artık önemli olmadığını düşündüğünüz yardım isteklerini reddetmeye başlayın. Ayrıca sadece başkalarına değil, kendinize de zaman ayırın.
Anti - Stres önerisi: Müzik dinleyin, okuyun, yürüyüş yapın veya dans edin. Bu sırada sizi hiç kimsenin rahatsız etmesine izin vermeyip. Günün sadece 1 saatini bile kendinize ayırdığınızda huzuru bulacaksınız.

* Her zaman büyük hedefleriniz mi var?
calisirken bu üsteki cümle bana cok uyuyordu...

* Her zaman, olabileceklerin en kötüsünü mü düşünüyorsunuz?
eltilerim söz konusu olunca bu üsteki cümle cok uyuyor :D:D

* Ani tepkiler mi veriyorsunuz?
hamis olalai bu üsteki cok uyuyor, bazen kendime sok oluyorum :S

* Kendinize hiçbir konuda güvenemiyor musunuz?
isden ayrilali bu üsteki cümlede uyuyor :D:D

Yardım isteğini hiçbir zaman geri çeviremiyor musunuz?
Her zaman, olabileceklerin en kötüsünü mü düşünüyorsunuz?

CANIMCIM CEVABIN
’Evet’ diyenler:

Siz, adeta iyilik meleğisiniz, Çevrenizdekiler S.O,S verdiklerinde hiçbir zaman ‘hayır’ diyemiyorsunuz. Bunun altında yatan neden ise kendinizi sadece yararlı bir şeyler yaptığınızda önemseneceğinizi düşünüyor olmanız.
Çözüm: Artık önemli olmadığını düşündüğünüz yardım isteklerini reddetmeye başlayın. Ayrıca sadece başkalarına değil, kendinize de zaman ayırın.
Anti - Stres önerisi: Müzik dinleyin, okuyun, yürüyüş yapın veya dans edin. Bu sırada sizi hiç kimsenin rahatsız etmesine izin vermeyip. Günün sadece 1 saatini bile kendinize ayırdığınızda huzuru bulacaksınız.

Kötümserler:

Siz bardağın yarısını dolu değil, boş görüyorsunuz. Dolayısıyla küçük problemleri gözünüzde büyütüyor, adeta bir felaket olarak algılıyorsunuz. Bunun nedeni, sürekli pesimist bakış açınız nedeniyle kötülükleri kendinizden uzaklaştırma isteğiniz.
Çözüm: Problemlerin kabusa dönüşmesinin, gözardı edilebilecek kadar çok düşük bir ihtimal olduğunu sık sık kendinize tekrarlayın. Ve olabilecek sorunlara değil, gerçekleşmiş olanlara odaklanın.
Anti - Stres önerisi: Hayatı o kadar da ciddiye almayın, Örneğin; neşeli bir film sakinleşmenize yardımcı olabilir. Stresten kurtulmanız için size ayrıca küçük bir meditasyon önerimiz var. Bunun için rahat bir yere oturduktan sonra düzenli olarak derin derin nefes alın ve verin. Bu sırada istediğiniz bir sayıya ya da kelimeye konsantre olun.

Geri