gebe
  1. Tüp bebekte

Tüp bebekte Forum Okuru

Melekler Tüp bebekte dış gebelik yaşayanlar

Konu, 'Tüp Bebek Merkezleri' kısmında Tüp bebekte tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlarım ben yakında tüp bebek yaptıracağım arkadaşlarım bana tüp bebekte dış gebelik oluştuğunu söylüyorlar tüp bebekte dış gebelik olur mu birde neden olur mecburen çocuğum yok yaptırmak istiyorum. Bunun belirtileri var mı ne zaman başlar bana net olarak bilgi verebilir misini ya tşk ediyorum

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba ; Normalde genel toplumda dış gebelik sıklığı yüz gebelikten ortalama biri veya ikisi dış gebelik olacak kadardır. Tüp bebek uygulamalarında bu oran biraz daha artmaktadır. Tüp bebek tedavisi ile elde edilen gebeliklerin yaklaşık yüzde ikisi dış gebeliktir. Tüp bebek uygulanan tüm hastalar düşüldüğünde dış gebelik meydana gelmesi ihtimali yüzde birin altına düşer çünkü her uygulamada gebelik oluşmamaktadır.
    Artış olmasının sebebi muhtemelen tüp bebeğe başvuran hastaların önemli bir bölümünde tüplerin hasarlı olması ve bu nedenle gebeliğin tüpe yerleşmesidir Konuyla ilgili ayrıntıları bu linkte bulabilirsiniz

http://www.meleklermekani.com/threads/tup-bebekte-dis-gebelik-riski-varmidir.258821/

Melekler Tüp bebekte dış gebelik yaşayanlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüp iltihabı ve dış gebelik

Tüp iltihabı ve dış gebelik

tüp iltihabı dış gebeliğe sebepmidir,tüplerin iltihaplı olması dış gebeliğe neden olurmu,tüplerdeki enfeksiyon dış gebeliğe sebebiyet verirmi,dış gebelik ve tubal faktörler hakkında bilgiler Geçirilmiş Salpenjitis (Tüplerin iltihabı) dış gebelik geçiren kadınların %50'sinden fazlasının nedeni "salpenjit" yani tüplerin enfeksiyonudur. Salpenjit tek taraflı (unilateral)...
  2. Tüp bebekte Dış Gebelik Riski Nedir?

Tüp bebekte Dış Gebelik Riski Nedir?

tüp bebekte dış gebelik riski varmı,tüp bebek tedavisinde dış gebelik geçirenler,tüp bebek tedavisinde dış gebelik olasılığı,tüp bebek tedavisi ve dış gebelik hakkında bilgiler Normal yollarla hamilelik olmayan hastalarda sperm ile yumurtanın laboratuvar ortamında döllenerek anne rahmine yerleştirilmesini amaçlayan bir yöntem olan tüp bebek tedavisi, etkili, kişiden kişiye değişmekle...
  3. Tüp bebekte dış gebelik riski varmıdır?

Tüp bebekte dış gebelik riski varmıdır?

tüp bebekte dış gebelik belirtileri,tüp bebekte dış gebelik nasıl anlaşılır,tüp bebekte dış gebelik teşhisi,tüp bebek tedavisi ve dış gebelik hakkında bilgiler Tüp bebek uygulamalarında embriyo transferinden 12 gün sonra gebelik testi yapılır. Gebelik testi yapıldığı günlerde ultrasonda gebelik görülemez, bu normaldir çünkü gebelik henüz çok küçüktür. Bu nedenle gebelik testi yapıldıktan...
  4. Tüp bebekte dış gebelik riski ne kadardır?

Tüp bebekte dış gebelik riski ne kadardır?

Tüp bebek uygulamalarında embriyo transferinden 12 gün sonra gebelik testi yapılır. Gebelik testi yapıldığı günlerde ultrasonda gebelik görülemez, bu normaldir çünkü gebelik henüz çok küçüktür. Bu nedenle gebelik testi yapıldıktan ortalama iki hafta sonra hasta ultrason kontrolüne çağrılır, bu kontrolde gebelik kesesinin izlenebilmesi gerekir. Transferden iki hafta sonra yapılan ultrason...
  5. Dış gebelik  yaşayanlar bunu nasıl anladınız ?

Dış gebelik yaşayanlar bunu nasıl anladınız ?

Dış gebelik, döllenmiş yumurtanın rahim içi yerine rahim dışında herhangi bir dokuya tutunup yerleşmesidir.Normal koşullarda gebelik embriyonun rahim tabakasının içinde ve arka duvara yerleşmesiyle oluşur. Dış gebelikte ise, durum tam tersidir. Döllenme yani tüplerde gerçekleşir. Belirtileri tıpkı normal gebelik gibi seyretmektedir bu yüzden teşhisi hemen yapılamaz.Peki dış gebeliğin...

Sayfayı Paylaş