gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Melekler ve Cinler Hakkında Bilgi Verebilirmisiniz ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Korkuyorum ama yine de merak ediyorum :D Cinler ve melekler hakkında bana neler söyleyebilirsiniz ? Ne de olsa sizler de meleksiniz :p

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Melek Nedir
    Melek, Allah tarafından yaratılmış, erkeklik ve dişilikleri olmayan ve Allah’a itaatten ayrılmayan nuranî bir varlıktır. Melekler, duyu organlarıyla algılanabilecek maddî bir yapıya sahip olmamaları yönüyle gayb âlemine ait varlıklardır. Bunun için de, haklarında duyularla değil, âyet-i kerimeler ve peygamberlerin verdikleri haberlerle bilgi sahibi oluruz.

Rabbimiz, gaybın son habercisi, son peygamberi Hz. Muhammed’e (S.A.V.) vahyetmiş olduğu kitabında, bize meleklerden bahseder ve onların varlığına inanmayı iman esasları içinde ifade eder: Peygamber Rabbi tarafından kendisine indirilene iman etti, (buna) mü’minler de (iman ettiler).

Her biri Allah’a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine iman ettiler.(Bakara 2/285)
    Meleklere inanmayan kişi, ilgili âyetlerin hükmünü inkâr ettiği için iman etmiş sayılmaz. Esasında meleklere inanmamak, dolaylı olarak vahyi, peygamberi, peygamberin getirdiği kitabı ve tebliğ ettiği dini inkâr etmek anlamına gelir.

Cin Nedir

Cinler hacmi ve kütlesi olmayan, bu alemde bir başka boyutta bulunan (yaşayan) varlıklardır. Halk dilinde Cin erkek Peri de kadın olarak düşünülür. Gerçekte de durum farklı değildir. Cinler de erkekli dişili bir yaşam sürerler; doğarlar, yaşarlar, ürerler ve ölürler. İnançları ve idealleri vardır.

Melekler ve Cinler Hakkında Bilgi Verebilirmisiniz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Melekler Bebek ve Çocuk Güvenliği hakkında bilgiler

Melekler Bebek ve Çocuk Güvenliği hakkında bilgiler

Bebek ve Çocuk Güvenliği yatak korkuluğu çocuk yatak korkuluğu bebek korumalıkları bebek korkulukları korkulukları Bebek ve Çocuk Güvenliği Bebek ve çocukların sağlıklı bir şekilde gelişimlerini tamamlamaları için yaşadıkları mekanın güvenli ve istediklerini yapabilecekleri rahatlıkta olması gerekiyor. Çoğu zaman anne babanın gözünden kaçan çok küçük şeyler ciddi problemlere yol açabiliyor....
  2. Atamızın ölümü hakkında ki ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz ?

Atamızın ölümü hakkında ki ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz ?

İyi akşamlar , 10 Kasım yaklaşıyor ve ödev araştırmam için Atanın ölümü hakkında bilgi istiyorum yardımcı olur musunuz ?
  3. Özet halında İzmirin işgali hakkında bilgiler verebilirmisiniz ?

Özet halında İzmirin işgali hakkında bilgiler verebilirmisiniz ?

Ödevim var ve İzmirin İşgali konusunun özet bilgilerini yazmam lazım. Herkese yardım ediyorsunuz bana da bir el atın lütfen :)
  4. Aşka Gel yarışması hakkında bilgi verebilirmisiniz

Aşka Gel yarışması hakkında bilgi verebilirmisiniz

Aşka Gel adında yeni bir yarışma başlayacak diye duydum ama kanalını hatırlamıyorum.Başlama zamanı ve diğer bilgileri paylaşabilirmisiniz bu sayfadan ?
  5. güney kore mutfağı hakkında bilgi verebilirmisiniz

güney kore mutfağı hakkında bilgi verebilirmisiniz

Güney Koreyi merak ediyoruz ve birkaç arkadaş gitmeyi düşünüyoruz ama yemek kültürü nasıl? Böcek falan yiyorlarsa aç kalırız vallahi :S

Sayfayı Paylaş