melekler yardım :(

IIIözlemIII

Yeni Üye
Üye
melekler yardım :(
şu an öylesine yanlsızım ki öylesine çaresiz inanın şu mesajı yazarken ağlıyorum ne yapacağımı bilemiyorum resmen yaşamım avuçlerımın arasından kayıp gidiyor daha öncede yazmıştım annem hasta diye birazda olsa toparladı gerçi ben göremedim ama telefonda sesi iyi geliyor ben şu an sivasdayım okul için tekrar geldim vizelerim vardı ama öylesine yoruldum ki melekler iteleye iteleye bir şeyler yapmaya çaışıyorum 2 senelik evliyim 1 yaşında da bir kızımız var bebişim şu an annemde eşim nerde onu bile bilmiyorum artık kaldıramaz hale geldik evlendiğimizden beri alttan aldım sustum sabrettim ama artık dayanamıyorum eşimle ilk evlendiğimiz sıralar kayınvalidemlerle oturuyoduk burda yazacamayacağım kadar değişik bir aile yapıları var eşim hiç çalışmadı bende hemen hamile kalınca bütün bilezikler altınlar bozulup parada bitince 7 aylık hamileydim annemin yanına yerleştik tahmin edersiniz bir sürü problem oldugerek onun ailesinden gerek benim ailemden bu arada ben okulu dondurmuştum bu sene tekrar devam etmeye başladım aile tüm
daha doğrusu ben hiç yeni bir aile olduğumuzun farkına varamadım ki eşimle hala çıkıyo gibiyiz birtek bebişimiz oldu işte okul konusundada bir sürü problem çıkardılar herkes konuştu hala da konuşmaya devam ediyor ne işi var evlendi barklandı otursun evinde diye ama benim bir evim yokki ve eşim hala çalışmıyo hiç de çalışmadı ve beni kandırdı çalışıyorum dedi okulu bıraktım o dönem annem çok rahatsızdı meğer çalışmıyomuş sabah çıkıp kendi annesi gile gidiyomuş akşam tekrar eve geliyomuş tüm bunlar öylesine yıprattı ki beni okulada sürekli ara verip tekrar başlamam derslerden kopardı beni şimdi okul noktasında yapabileceğim bu senelik çok bişe kalmadı hepsi alttan ders olarak kaldı en yakın arkadaşım burdaydı dostum du uzun senelere dayanan bir hukukumuz var dı burası resmen benim için bir kaçış olyodu öylesine sıkılıyodum ki problemlerden laftan sözden burda rahatlıyodum bir nefes alıyodum ama şimdi okulum da probleme girdi ve dostum dediğim kişi sırf eşimle problemlerim var diye benden uzaklaştı ailesi baskı yapmış ne alaka tam çözemedim ama hep böylesi problemlerde kabak en yakın arkadaşa patlarya ailesi ondan korkuyo galiba dediğim gibi ne yapacağımı bilemiyorum öylesine daraldım ki şu an dışarı çıkıp avaz avaz bağırmak istiyorum :(:(:(:(:(:(:(

Cevap: melekler yardım :(

Sevgili özlem,

Arkadaşının senden uzaklaşmasının tek sebebi; yaşadığın birliktelik ( ki onada saçma geliyordur )

Sen artır bir annesin, kendini bırakmanın zamanı değil şimdi, okul olayı olmuyorsa bile bebişini bırakıp sırf kendini rahatlatmak adına uzaklaşma yavrunun olduğu şehirden. Türkiye'deki böyle problem yaşayan ne ilk kadınsın nede son olacaksın.

Eşin kandırıyor seni çalışmıyor, peki ne diye evlisiniz. Çol çocuğunun rızkını kazanmayan, senin yanında olmayan adam ile evlilik gibi bir müesseseyi neden devam ettiyorsun ki !

Yazıyı okur okumaz, toparlan bak okul olmuyor ise git çocuğunun yanında ol, yazık dimi ona anne sevgisinden şevkatinden mahrum bırakma onu. Onun ve annenin sana herzamankinden daha fazla ihtiyacı var. Artı bu evlilik olayını iyi düşün, Herşey yatak değil özlem. Yanında olmayanın yanında olma. Ve sırrını verme kimseye,
" Söyleme sırrını dostuna, oda gider söyler başka bir dostuna "

Güzel haberlerini bekliyoruz. Ayakta kal. Bebişin için.

M.C

canıım beniim yaa ilk önce allah yardımcın olsun..ben evli değilim ama düşüncelerimde bence sen bebişinii bırakma kimseye..sırf sen iyi oluyorsun diye..bence bebeğinin sana çook ihtiyacı var..o yavrucağın günahı nekii...çünkü sen onun annesisin..bir bebeğe annesi kadar kimse yanamaz..hem annende zaten hastaymış çok geçmiş olsun tatlım..allah acil şifalar versin...o evlilik ne zamana kadar böyle sürerkii...bence evli bile değilsiniz..evli kalmak çok kutsaldır..bence bu zamanda bebeğinin yanında ol...onun varlığınla bir kez daha hayatta kal...yüce rabbim hep yanında olsun tatlıım..sevgiyle kal...

canım benim inşallah biran önce aradığın huzuru ve mutluluğu bulursun tek yapman gereken seni üzen şeyleri kafana takmamaya çalışmak, sabredip yılmadan mücadeleye devam etmek,vazgeçmemek, ve Allah'tan yardım dilemek.Dualarımız seninle ve bütün zor durumda olan meleklerle..

Unutma canım zor günler elbet bir gün geçer mutlu günlere kavuşursun sen yeterki kendini bırakma..!

Canım kendi tecrübelerimden sana tek diyebileceğim şey; sorunlardan kaçarak kurtulamassın aksine her şey daha da zorlaşır... En kısa zamanda sorunlarınla yüzleş ve geçici değil kalıcı çözümler bul...
Umarım herşey gönlünce olur.... Senden güzel haberler bekliyorum....

hepinizin tüm güzel dikleri için teşekkür ederim bugün bebişimin yanına geldim çoookk özledim diğer durumlar hala aynı bekleyip zamanı geldiğinde hareket edeceğim bebeğimle vakit geçiriyorum şimdilik

canım durumun benide diğer melekler kadar çok üzdü
insanlar köşeye sıkıştıklarında doğru sanarak aslalında çok yanlış kararlar alabilir sen çok dikkat et yanlış kararlar alma kararlarını çok iyi düşün sadece sana değil senin hayatına değil evladının hayatınada uyan kararlar olsun
ve bende arkadaşa katılıyorum çalışmayan adamla işin olmasın bencede yıkılıan yuvalar elbette benide üzer ama senin anlattıklarından ben ortada yuva falan göremedim seni ve sevdiklerini allaha emanet ediyorum sakın ağlama

Geri