gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Meleklerim iyi şans dilediğiniz tüm arkadaşlarınıza okutun

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

sevinçler paylaştıkça artar üzüntüler paylaştıkça azalır .
    Bu yazıyı okumanız sadece 30 saniyenizi alacak, ve sonunda hayata ve ilişkilere bakış açınız değişecek.!!!

İleri derecede hasta iki adam aynı hastane odasındaydılar.
    Adamlardan birinin her öğleden sonra 1 saatliğine oturmasına izin veriliyordu, ciğerlerindeki suyun süzülmesi için.
    Bu hastanın yatağı odadaki tek pencerenin tam yanındaydı.
    Diğer hasta ise hep sırtüstü yatmak zorundaydı.
    Bu iki hasta saatlerce birbiriyle konuşur, eşlerini, ailelerini, evlerini, işlerini, askerlik anılarını, tatilde gittikleri yerleri anlatırlardı birbirlerine.
    Pencerenin yanındaki hasta, her öğleden sonra oturmasına izin
    verdikleri saati diğer hastaya pencereden görebildiklerini anlatarak geçiriyordu.
    Diğer hasta hep bir sonraki günü iple çekmeye başladı, dışarıdaki renkli ve hareketli dünyayı dinlemek için.
    Pencere, içinde çok güzel bir göl olan parka bakıyordu.
    Ördekler ve kuğular gölde yüzerken çocuklar model bot’larını suda yüzdürüyorlardı.
    Genç aşıklar, gökkuşağının tüm renklerindeki çiçeklerin arasında kol kola dolaşıyorlardı.
    Ulu ağaçlar etrafı süslüyor, uzaktan şehrin silueti görünebiliyordu.
    Pencere kenarındaki adam bunları muhteşem bir detayla anlatırken, odanın diğer ucunda yatan adam gözlerini kapar ve bu muhteşem manzarayı hayalinde canlandırırdı.
    Sıcak bir öğleden sonra, pencerenin yanındaki adam geçmekte olan bir şenlik alayını tarif etti.
    Diğer adam bando seslerini duyamasa bile hayalinde canlandırabiliyordu, pencere kenarındaki adamın tasviriyle.
    Günler ve haftalar geçti.
    Bir sabah banyo yaptırmak için su getiren gündüzcü hemşire pencere kenarında yatan hastanın cansız bedeniyle karşılaştı:
    uykusunda, huzur içinde ölmüştü.
    Hüzünlendi, hastane görevlilerini cesedi dışarı taşımaları için çağırdı.
    Uygun zaman geçtiğine kanaat getirir getirmez, diğer hasta pencerenin kenarındaki yatağa taşınmasının mümkün olup olamayacağını sordu.
    Hemşire Memnuniyetle isteğini yerine getirdi, hastanın rahat olduğundan emin Olduktan sonra onu yalnız bıraktı.
    Yavaşça, duyduğu acıya aldırmadan, bir dirseğine yaslanarak dışarıdaki dünyaya bakmak üzere yatağından doğruldu adam.
    Sonunda, dışarıyı kendi gözleriyle görme zevkini yaşayabilecekti.
    Pencereden dışarı bakabilmek için yavaşça dönmeye zorladı kendisini.
    Pencere, boş bir duvara bakıyordu.
    Adam hemşireye, vefat eden oda arkadaşının pencerenin dışında görünen harika şeylerden bahsetmesine sebep olan şeyin ne olabileceğini sordu.
    Hemşirenin cevabı, ölen adamın kör olduğu ve pencerenin önündeki duvarı görmediğiydi.
    'Sanırım seni cesaretlendirmek istedi' dedi.

Epilog: Diğer insanları mutlu etmek çok büyük mutluluk getirir,
    Kendi durumunuz ne olursa olsun.
    Paylaşılan dertler yarısı kadar üzüntü verir, paylaşılan mutluluklar ise İki katı artar.
    Kendinizi zengin hissetmek istiyorsanız, sahip olduğunuz ve
    paranın satın alamayacağı her şeyi paylaşın.

Bu gün bize bir hediyedir.
    Bu yazının kaynağı bilinmiyor, fakat okuyan herkese mutluluk getirecektir.

Bu yazıyı sadece burada okuyup geçmeyin Meleklerim
    İyi şans dilediğiniz tüm arkadaşlarınıza okutun.....

daha önce verildiyse özür adilerim
    .

2. nisan yagmuru

nisan yagmuru Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Meleklerim iyi şans dilediğiniz tüm arkadaşlarınıza okutun
    sana cok tesekkur ederim cok guzel bir yazi ben daha oncede okumustum ama insan guzel seylerden tekrar tekrar okusada bikmaz

3. necla

necla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

cok tesekkurler ellerine saglik;daha once okumustum ama surekli okuyup hatirda tutmamiz gereken bir yazi...

4. semazen

semazen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Diğer insanları mutlu etmek çok büyük mutluluk getirir,
    Kendi durumunuz ne olursa olsun.
    Paylaşılan dertler yarısı kadar üzüntü verir, paylaşılan mutluluklar ise İki katı artar.
    Kendinizi zengin hissetmek istiyorsanız, sahip olduğunuz ve
    paranın satın alamayacağı her şeyi paylaşın.

Teşekkürler canım...

5. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler zuzu.Acılar paylaştıkça azalır,sevinçler paylaştıkça çoğalır..

6. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

bu güzel yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkürler ediyorum arkadaşlar

7. Bonita

Bonita Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ablacım öncelikle çok teşekkürler yazın için. gerçekten çok güzel. gerekten okurken hem hüzünlendim hemde çok mutlu oldum emegine saglık ablam benim

8. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

canımsın sağol bitanem teşekkürler

Meleklerim iyi şans dilediğiniz tüm arkadaşlarınıza okutun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. iyi şanslar msjı

iyi şanslar msjı

başarı dileme mesajları sınav için başarı dileme mesajları sınavda İyi şanslar dilerim Bu önemli sınavında kalbimiz hep seninle, başarılar dilerim Önündeki bu engeli aşman dileklerimizle, bol şans Dualarımız hep seninle, bol şans dileriz...
  2. Ebru Gündeş - İyi Şanslar

Ebru Gündeş - İyi Şanslar

Zorla tutamam gidene yol yakışır Aşk bir kalp yarasıdır zamanla unutulur Senle ayrıldık ne denir ki hayırlısı Gönlümün kapısını yeni bir aşk çalabilir Yanmam yıkılmam senin ardından yar Öteki aşıklardan büyük farkın var Bir gidene kal demem asla İki ezdirmem kendimi aşka Üç düşman olup ayrılmak yakışmaz Sana son sözüm iyi şanslar(2)
  3. Tüm Meleklerime

Tüm Meleklerime

Kızımın rahatsızlığı dolayısıyle meleklerimin ilgi alaka ve dualarına sonsuz ihtiyacımız vardı.tüm meleklerimle gurur duyuyorum sağolsunlar var olsunlar hiçbirisini eksik etmediler bu maneviyattan.kızım ve ben tüm meleklerimize kocaman ama kocaman bir teşekkürür borç biliriz.Allah hepinizden razı olsun ve karşınıza çıkarsın... iyili varsınız iyiki yolumuz bu siteye düşmüş iyiki sizleri...
  4. iyi Şanslar Mesajları

iyi Şanslar Mesajları

şansla ilgili güzel sözler şansla ilgili sözler bol sans mesajlari şans mesajları sans mesajlari iyi şanslar diliyorum hayatında sana canım benim! Umarım Bu Sınavı Başarı Sevgi Ve özgüvenle geçersin canım iyi şanslar. Şanslar senin Hayatında Olsun En büyük Şans iSe Seni gerçekten Seven biri Olsun Hayatında iyi şanslar. Yeni Başladığın iş hayatında Sana Başarı Mutluluk Güven Ve iyi...
  5. Şans Meleğim Şarkı Sözleri

Şans Meleğim Şarkı Sözleri

kenan doğulu, şans meleğim, şarkı sözleri, resimleri, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Süper hızlı gelişti her şey Bir anda döndü şansımız İşte hayat böyle bir şey Şip şak değişir her şey Biraz mutsuz umutsuzken Çekim gücümü unutmuşken Evrenle barıştım bugün İyi ki varsın Saçını bir sağa bir sola savuruyorsun ya Baka baka doyamıyorum Gözünü süze süze havalı...

Sayfayı Paylaş