gebe
  1. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

meleklerime dolaz tarifi

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

Dolaz tarifi dolaz nasıl yapılır.meleklerim sizinle yöremize özgü bi lezzeti paylaşmak istedim bilmem aranızda adını duyan varmı gelin hep beraber dolaz nasıl yapılırmış bakalım

DOLAZ
    Malzeme:
    50 gram Bizim Mutfak Margarin
    2 kahve fincanı Bizim Mutfak Un
    7 çorba kaşığı süt
    2 adet yumurta
    100 gram kaymak
    150 gram pekmez
    1 su bardağı ceviz içi
    Süt, kaymak ve yumurtaları çukur bir kapta mikser yardımıyla köpük köpük olana dek çırpın. Margarini eritin, unu ekleyip kavurun. Sütlü karışımı azar azar ilave ederek karıştırın. Orta ateşte 15 dakika boyunca sürekli karıştırarak pişirin. Ocaktan alın. Servis tabağına aktarıp üzerine pekmez dökün. Ceviz içi serpin. Hemen servis yapın.

aSeLL51 bunu beğendi.
meleklerime dolaz tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Abdigör köftesi tarifi nasıl yapılıyor tarif lazım melekler

Abdigör köftesi tarifi nasıl yapılıyor tarif lazım melekler

Abdigör köftesi nasıl yapılıyor, tarifi ve kullanılan malzemeleri lazım bana, yetiştirebilirsem bu iftarda bunu yapmayı çok istiyorum. Tarifi var ise paylaşırsanız sevinirim.
  2. Balık Ekmeği Tarifi Meleklerimize Özel...

Balık Ekmeği Tarifi Meleklerimize Özel...

Balık Yemekleri Balık Ekmeği Tarifi Hem besleyici hem görüntüsü harika görünüyor...Balık severlere yeni tarifimiz...Bayıla bayıla yiyeceğinizden de eminim..Valla benim bile ağzımın suları aktı ....Balığın faydaları saymakla bitmez ama bir kez daha değinmek istiyoruz... Hamsi Ekmeği: Tuzlanmış hamsiyi balıkçılarda veya marketlerde bulabilirsiniz, genelde balık reyonlarının yanındaki...
  3. İşte Meleklerimize Banana Split Tarifi....

İşte Meleklerimize Banana Split Tarifi....

Banana Split Tarifi Banana Split Nasıl Yapılır Yaz günleri geldi sıcaklar kendini hissettirdiği günlerde tavsiye edebileceğimiz bir tatlı türü...Hem serin hem hafif bir tatlı...Yapanlara şimdiden afiyet olsun...Bu arada malzemelerdeki dondurmayı hazırda alabilirsiniz ev yapımı dondurma da olabilir... Malzemeler: 5 adet muz 5 tatlı kaşığı karamel 5 tatlı kaşığı çilek sosu 5 parça...
  4. Meleklerime ebruli kek tarifi

Meleklerime ebruli kek tarifi

Bu konu; ebruli kek ile ilgili bilgi vermektedir. Tam bir görsel şölen bu kek gösterişli duruşuyla dikkatimi çok çekti. Lezzet olarak bildik kek tadı ama görüntü eklendiği için kekin tadı daha bir güzel geldi. Geçen akşam yeni evlenmiş bir arkadaşımızın evine gittiğimizde hazırladığı enfes sunumlardan biri de ebruli kekti. Tabi hemen sordum nasıl yapılıyor diye püf noktalarını öğrendim...
  5. Meleklere Garnitürlü Barbunya Balığı tarifi

Meleklere Garnitürlü Barbunya Balığı tarifi

Garnitürlü Barbunya Balığı Malzemeler 1 Kilo barbunya balığı 2 Adet kabak 2 Adet havuç 3 Adet domates 2 Adet soğan 1 Su bardağı su 5 Çorba kaşığı zeytinyağı 1 Tutam kırmızı safran 1 Diş sarımsak 5 Çorba kaşığı mayonez 4-5 Dal maydanoz 3-4 Adet taze soğan sapı Tuz, karabiber, kekik Hazırlanışı Balıkları temizleyip yıkayın. Süzgece alıp suyunun süzülmesi için bekletin. Havuç ve...

Sayfayı Paylaş