gebe
  1. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

Meleklerimize 5 Soru 5 Cevapla Makyaj Temizliği

Konu, 'Makyajın Püf Noktaları' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

Bu konu; makyaj temizliği hakkında bilgi vermektedir.

Makyaj biz bayanların güzellikte olmazsa olmaz yardımcımızdır.Makyaj yapmak kadar makyajımızı temizlemekte önemlidir.İşte makyaj temizliği hakkında meleklerimizin kafasına takılan 5 önemli sorunun cevabı güzellik ve bakım önerileri bölümümüzde.

1- Bazı Akşamlar Makyajımı Silmeye Üşeniyorum. Böyle Zamanlarda Sabah Kalktığımda Ne Yapmalıyım?
    Akşam yapmanız gereken işlemi sabah yapabilirsiniz. Cildinizi makyaj temizleyicisi bir ürün ile temizledikten sonra sabah kullandığınız toniğinizi uygulayabilirsiniz. Ancak tekrar makyaj yapacaksanız, biraz beklemelisiniz. Temizleme işleminden hemen sonra fondöten sürerseniz, cildiniz parlar ve fondötenin dayanma süresinde azalma meydana gelebilir.

2- Makyaj Temizleyici Ürünlerin Cildi Tedavi Edici Bir Etkisi Var Mı?

Her gün cildinizi temizleyerek cildinizin yaşlanma sürecini geciktiriyorsunuz. Yani makyaj temizlemek gelecek için yatırım yapmak demektir. Bazen bu temizleme işlemi sayesinde farkında olmadan cildinizde meydana gelen bakterilerden arınırıyorsunuz, bazen ise tıkanmış gözenekleri boşaltıyorsunuz. Bir şekilde cildinizin yaşlanmasına neden olan sorunları tedavi etmiş oluyorsunuz.

3- Çok Yoğun Bir Göz Makyajı Yapıyorum Ve Makyajı Silerken Zorlanıyorum. Kirpiklerimin Kopacağından Korkuyorum. Ne Yapmam Gerekiyor?

Yoğun göz makyajı yapan kadınlara genellikle gözler için özel olarak üretilmiş makyaj temizleyici ürünler tavsiye ediliyor. Yalnız göz makyajınızı temizlerken kullandığınız pamuğa çok miktarda ürün dökmek yerine birden fazla pamuk kullanmaya özen göstermeli, pamuğu bir müddet gözünüzün üstünde tuttuktan sonra kirpiklerinizi aşağıdan yukarıya doğru silmeyi denemelisiniz. Böylece kirpiklerinizde herhangi bir kopma işlemi meydana gelmez.

4- Bazen Suya Karşı Dayanıklı Maskara Kullanıyorum Ama Daha Sonra Silmekte Zorluk Çekiyorum. Bunun İçin Özel Bir Yöntem Var Mı?

Su ve yağ olmak üzere iki bazlı ürünleri tercih etmelisiniz. Ürünün yağ bazlı kısmı makyajı temizlerken, su bazlı kısmı yumuşatıyor ve kirpiklerin zarar görmesini engelliyor.

5- Sadece Yüz İçin Olan Makyaj Temizleyici Ürünü Gözlerimde De Kulanabilir Miyim?

Tabi ki kullanabilirsiniz. Ancak uygulama sırasında gözünüzü kapalı tuttuğunuza özen göstermeli ve gözünüzü açmadan önce iyice yıkamalısınız. Göz makyajınızın tamamen sildiğinden emin olmak için de pamukta herhangi bir iz görmeyene kadar silme işlemine devam etmelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey aynı pamuğu birkaç kez kullanmamak. Uzmanlar makyaj temizlerken sürekli temiz pamuk kullanılmasının daha yararlı olduğunu dile getiriyor.

2. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    Evet bende makyaj temizleyip tonik olarak elma sirkesi tercih ederim doğal maden suyu kullananlarıda duydum sonra krem sürerim genelde silmeden yatarsam sabah gözlerim kapkara kalkıyorum aaa aynada kim bu diyorum

karakuzu bunu beğendi.
  3. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    süper gercekten SIK SIK sorulan sorulardir bunlar :)

narçiçeğimm bunu beğendi.
  4. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    teşekkürlerr canım bu yararlı bilgi için :)

Meleklerimize 5 Soru 5 Cevapla Makyaj Temizliği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınca 5 soru

Kadınca 5 soru

fal soruları kadinca sorular sorulu fallar sorulu fal cevaplı fallar Sevgili melekler, Zaman zaman erkeklere ilginç sorular sorarız. Bakalım bu soruları sizde erkeğinize soruyor musunuz? Kadınların erkeklere en çok sordukları 5 soru ile duymak istedikleri ve erkeğin söylemek isteyebileceği yanıtlar... 1- Ne Düşünüyorsun? 2- Bana aşık mısın? 3- Kilolu muyum? 4- O...
  2. 5 Soru - 5 Cevap

5 Soru - 5 Cevap

Yeni oyunumuza Hosgeldiniz Meleklerim :) Oyunumuz cok Kolay, ama Basit degil :seker: Ben 3 tane Üye nicki yazacagim, ve onlara 5 soru soracagim. 3 üyeden hangisi daha önce okursa nickini, o cevaplayacak sorulari :) Ve ardindan kendisi sececek 3 üye ve 5 soru :) Sorulara gelince, sanirim ne tarz sorular sorulabilecegini acmama gerek yok :D:D:D ilk 3 üyeyi ben seciyorum ve sorularimi...
  3. 5 soruda makyaj temizleme

5 soruda makyaj temizleme

Makyaj temizleme; her kadın için çoğu zaman rutin bir işlem... Oysa cilt bakımında oldukça önemli bir yere sahip ve dikkat edilmesi gereken bir dizi de kuralı bulunuyor. İşte makyaj temizleme hakkında merak edilen 5 soru ve cevapları... 1- Bazı Akşamlar Makyajımı Silmeye Üşeniyorum. Böyle Zamanlarda Sabah Kalktığımda Ne Yapmalıyım? Akşam yapmanız gereken işlemi sabah yapabilirsiniz....
  4. Soru ve Cevaplarla Cilt Temizliği

Soru ve Cevaplarla Cilt Temizliği

cilt bakımı nasıl yapılır cilt temizliği nasıl yapılır cilt temizleme ile ilgili sorular ve cevapları hakkında bilgiler Meleklermekanı.com'da Cildimiz en önemli giysimiz melekler...Vücudumuzun sağlığına dikkat ettiğimiz kadar cilt sağlığınada dikkat etmemiz gerekir...Sağlıklı bir cilde sahip olmamız için en önemli şey düzgün yapılan cilt temizliğidir...Bu yazımızda cilt temizliği ile ilgili...
  5. 2012 Yılı 10 Haziran PYBS 5. Sınıf Soru ve Cevapları Burada Melekler

2012 Yılı 10 Haziran PYBS 5. Sınıf Soru ve Cevapları Burada Melekler

10 Haziran 2012 5. sınıf PYBS bursluluk soru ve cevapları 5. sınıf PYBS soru ve cevapları Sevgili melekler, bugün yapılan 2012 PYBS sınavı saat 10:00 'da tüm yurtta ve Lefkoşa'da düzenlendi. Sınavın ardından kontrol etmek isteyenler için 5. sınıf PYBS soru ve cevapları ile ilgili bilgilerimiz şöyle... Bugün (10 Haziran 2012) saat 10.00'da tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre...

Sayfayı Paylaş