gebe
  1. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

Meleklerimize bol köpüklü kahve yapmanın sırları

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

İyi kahve İyi kahve nasıl yapılır İyi kahve yapmanın sırları

Atalarımız bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır demişler.Kahve tiryakileri iyi bilir kahvenin bol köpüklüsü makbuldür.Bol köpüklü Türk kahvesi nasıl yapılır kahve yaparken nelere dikkat edilir.Aşağıdaki makalemizde sizinle paylaştık melekler.Afiyet olsun.

- Eğer vaktiniz ve sabrınız varsa, kahve çekirdekleri kendiniz kavurun ve öğütün... Taze kavrulup öğütülen kahve her zaman daha başarılı sonuç verir. Çünkü kahve yağları beklemiş kahveye kıyasla çok daha iyi durumda olacaktır. Kavurma kısmı biraz zahmetli olduğundan, sadece öğütmekle de yetinebilirsiniz. Basit bir el değirmeni ile kahvenizi çok kısa bir sürede rahatlıkla öğütebilirsiniz.

- Eğer önceden kavrulup öğütülmüş kahve alacaksanız, iyi bir markanın yeni tarihli ürününü alın. Kahve alırken rutubetli bir kaşık kullanmayın. Kahve kutunuzun ağzını sıkıca kapatın. Uzun süre beklemiş kahve kullanmayın.

- Mutlaka temiz ve soğuk içme suyu kullanın. Musluk suyu kullanırsanız, bu sudaki klor kahvenizin tadını bozacaktır.

- Beklemiş kahveyi ısıtıp tekrar tüketmeyin. En fazla yarım saat içinde kahve bütün güzel özelliklerini yitirmiş olur...

- Kahvenizi temiz bir cezvede pişirin. Deterjan kalıntılarının iyice temizlendiğinden emin olun. Kullandığınız deterjanlar kokusuz olursa çok daha iyi sonuç alırsınız.

Meleklerimize bol köpüklü kahve yapmanın sırları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bol şekilli bir kahve alırmıydınız?

bol şekilli bir kahve alırmıydınız?

a dan z ye şekilli isimler şekilli kahve yapımı kahve nasıl yapılır
  2. genç kızlar için köpüklü kahve yapmanın hilesi

genç kızlar için köpüklü kahve yapmanın hilesi

rüyada köpüklü kahve pişirmek rüyada köpüklü kahve yapmak görmek banyo yapmak EVET ÇOĞUMUZUN BAŞINDAN KAHVE MEVZU OLAYI GEÇMİŞTİR:) ve daha gelmemiş o güzel gün ama gelecektir bir gün diyerek :tea: hilemize geçelim.. küp şeker :laugh: evet küp şeker çayın içine atıldığında nasıl köpürüyorsa kahve yapımındada küp şeker kullanımı kahvemizi köpük köpük yapıyor...DENENMİŞTİR ONAYLII ve en...
  3. Nasıl köpüklü kahve yapacağım yardım edin istemeye gelecekler :S:S

Nasıl köpüklü kahve yapacağım yardım edin istemeye gelecekler :S:S

Yakında beni istemeye gelecekler ve nasıl köpüklü kahve yapacağımı bilmiyorum. Anlatıyorlar şöyle yap böyle yap diye ama bir türlü olmuyor. Tecrübeli meleklerden yardım istiyorum :S:S
  4. Bol Köpüklü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

Bol Köpüklü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

bu konu kahve pişirmenin püf noktalarını içermektedir. Milli kültürümüz de var olan Türk kahvesinin tiryakilerini ilgilendiren bu haberimizle sizlerleyiz. Özellikle Türk kahvesinin en büyük özelliği bol köpüklü ve lezzetli pişmesidir. Hatta köpüksüz olan kahve yapanın da içenin de içine sinmez diyebilirim. Sizlere keyifle içebileceğiniz bol köpüklü Türk kahvesi yapmanız için gereken püf...
  5. Bol Köpüklü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır? İşte Cevabı!

Bol Köpüklü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır? İşte Cevabı!

köpüklü türk kahvesi, türk kahvesi yapımı, bol köpüklü kahve Sevgili melekler, Türk kültürünün vazgeçilmezi esi hoş sohbetlerin, keyifli davet sofralarının en iyi arkadaşı olan türk kahvesi, kız isteme törenlerinin de vazgeçilmezidir. Özellikle damat adayı için bol tuzlu hazırlanan ya da gelin adayının insafına bağlı olarak evde bulunan her baharatın doldurulduğu bol köpüklü türk kahvesi...

Sayfayı Paylaş