gebe
  1. yağmur_damlası

yağmur_damlası Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Memati'nin türküsü

Konu, 'L-M Harfli Şarkılar' kısmında yağmur_damlası tarafından paylaşıldı.

bu şehir girdap gülüm notaları bu şehir girdap gülüm nota notası feleğe dayandım notaları memati nota Bu şehir girdap gülüm Girdapta mehtap gülüm
    Bu şehir girdap gülüm
    Girdapta mehtap gülüm
    Feleğin bir suyu var
    Su değil kezzap güzlüm
    Feleğin bir suyu var
    Su değil kezzap güzlüm
    Yezidin harcı zulüm
    Yiğidin burcu ölüm
    Yezidin harcı zulüm
    Yiğidin burcu ölüm
    Feleğe dayandım gülüm
    Öldüm de uyandım gülüm
    Feleğe dayandım gülüm
    Öldüm de uyandım gülüm

Memati'nin türküsü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ayran türküsü

ayran türküsü

Gurbet ellerinde eğlendim kaldım Güzel cemalini görünce durdum Gelin bu ayranı taze mi yaydın Hüdanın aşkına doldur ayranı Canım ayranı, güzel ayranı İyi hoş doldursun ayranı ya, sen kimsin? Köylük yerde bir genç kız her isteyene bir tas ayranı uzatırsa ne olur, adı nereye çıkar? Demezler mi; falancanın kızını gördüm, bir yabancıya tası doldurup ayran verdi. Aralarında bir şey var, elin...
  2. Menteşeli Türküsü

Menteşeli Türküsü

Halk müziği açısından büyük bir olgunluk örneği olan Menteşeli Türküsü: Kocasını oğlunu ve damadını seferberlik yıllarında Yemen'e gönderen;Fatma *****n yakmış olduğu içli bir ağıttır. Mengene yöresinde mutlu bir hayatları vardır Menteşeli ailesinin. Bir gün gelir erler seferberlik dolayısıyla askere çağrılır. Fatma ana kocasını oğlunu ve damadını büyük bir yüreklilikle uğurlar. Kendisi kızı...
  3. windows türküsü

windows türküsü

Hepsi de RAR oldu gitti Programların DEMOsu bitti İllegal kullandım, kar oldu gitti İnternet saygı göstermiyor dilime Polisler neylesin bu halime Web'den mail attım da köyüme Virüsleri alıp içine de gitti Web masterlar izin vermez geçeyim Login olup, mp3'ler seçeyim. Zor geldi Q klavye bana Bırakın da ben de F'ye geçeyim. Anket yapmış, sormuşlar Aşkı Ben aşığım,tercihim de...
  4. Meyrik Türküsü

Meyrik Türküsü

Benim sevdigim eserler arasina giren bir Türkü... Agit aslinda kürtce okunmustur daha sonra Türkceye cevrilmistir...Bilmeyenlere tavsiye ederim... Meyrik Türküsü’nün Hikayesi Meyrik, Pazarcık ‘ın Damlataş Köyü’nün "Kantarma Obası"nda veremden ölen ve üzerine ağıtlar yakılan güzel bir gelindir Meyrik evlenmeden önce verem hastalığına tutulmuştur. Teyzesinin oğlu Hasan’la...
  5. Şafak Türküsü

Şafak Türküsü

ahmet kaya, şarkı sözü, parçaları, nevzat çelik, eserleri, şafak türküsü hakkında bilgi burada bulabilirsiniz Çok severim bu parçayı kimden olursa olsun.. yeter ki olsun. Şarkının Şairi Nevzat Çelik ŞAFAK TÜRKÜSÜ Beni burada arama Arama anne Kapıda adımı sorma Saçlarına yıldız düşmüş Koparma anne ağlama. ”Kaç zamandır yüzüm tıraşlı Gözlerim şafak bekledim Uzarken ellerim kulağım...

Sayfayı Paylaş