gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Meme Küçültme Estetiği

Konu, 'Estetik-Plastik-Cerrahi' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

meme küçültme ,meme ufaltma,meme küçültme estetiği hakkında tüm bilgiler,meme küçültmek isteyenler,meme küçültme estetiği nasıl yapılır,meme küçültme estetiği ile ilgili merak edilenler indir (2).jpg
    İri göğüsler geçmişte sağlığın ve doğurganlığın simgesi idi. Dolgun olmalıydı ki sütü bol olsun, çocuklarını emzirsin, bu da o kadının sağlıklı olduğu anlamına gelirdi. Oysa modern tıpta ve günümüzde bu kavramların yeri yoktur. Göğüslerin büyük olması belli bir ölçüye kadar kabul edilebilir. Bu ölçü sizin vücut ölçülerinizle de orantılıdır. Genel olarak D cup sutyen giyiyorsanız büyük bir memeden söz edilebilir. Geçmişte her ne kadar sağlıkla ilişkilendirilmiş olsa da aslında tam tersine birçok tıbbi soruna zemin hazırlar. Boyun ağrısı, bel ağrısı, omuzlarda sutyen askısına bağlı izler, yaz aylarında memenin altında mantar oluşumu ve memelerin arasında pişik oluşumu son derece tatsız durumlardır. Elbette vücut oranlarınıza göre büyük bir memenin olması estetik anlamda da bir çok sıkıntıya neden olur.

Sonuçta meme büyüklüğü nedeni ile başvuran hastalarda karşımızda hem estetik hem de tıbbi bir problem vardır.

Memeler bazen aşırı kiloya bağlı olarak, bazen gebelik, bazen de genetik yatkınlık sonucu yapısal olarak büyük olabilir. Cerrahi dışında da bir çözümü yoktur. Meme, deri, deri altı yağ dokusu, ve süt bezlerinden oluşur genel olarak. Meme küçültme (yada göğüs küçültme) ameliyatında hedeflenen küçültme oranına göre bu dokuların her birinden bir miktar doku atılması gerekir. Deriden bir miktar atmak demek bir kesi olacağı ve bu kesiye bağlı bir ameliyat izinin kalacağı anlamına gelir. Atılacak doku miktarına göre yapılacak kesi ve bu kesinin izi değişiklik göstermektedir, buna doktorunuzla birlikte karar vermelisiniz. Çok farklı tekniklerle bu işlem yapılabilmektedir. Süt bezlerinden bir miktar atmak ise ileride çocuk doğurmak düşünülüyor ise süt verme kapasitesinde azalma olacağı anlamına gelir. Sütünüzün ne kadar azalacağı da çıkarılacak süt bezi miktarı ile ilişkilidir. Tamamen süt kesilmeyecektir. Meme küçültme sırasında meme ucu genellikle korunur ve olması gereken ideal yerine yükseltilerek aynı zamanda meme dikleştirilmesi de yapılır.

Bir çok göğüs küçültme tekniği mevcuttur, sizin için ideal olanının hangisi olduğu muayeneniz yapıldıktan sonra karar verilebilir. Tabi ki sizin ne oranda bir küçülme beklediğiniz de meme küçültme yönteminin seçiminde önemli olacaktır. Göğüs küçültme ameliyatı da aynen göğüs dikleştirme ameliyatında olduğu gibi sadece göğüs çevresinden yapılan bir kesi ile yapılabildiği gibi, ters “T” şeklinde bir iz kalacak şekilde de yapılabilmektedir. Hedeflenen küçülme arttıkça iz miktarı artıyor gibi düşünülebilir. Oluşan izler tam olarak asla yok olmaz fakat biraz da kişinin iyileşme özellikleriyle de ilişkili olarak yıllar içerisinde fark edilebilirliği azalmaktadır.

Meme küçültme vakaları aynı zamanda ciddi fiziksel sıkıntıları olan hastalardır ve bu ameliyattan sonra ağız birliği yapmışçasına aynı şeyi söylerler: “yeniden doğdum”.

Ameliyatlarda genellikle genel anesteziyi tercih ediyorum, hastanede bir gece kalmakta fayda vardır. Bir gün sonra pansumanınız değiştirilir ve elastik bir sutyen giydirilerek taburcu edilirsiniz. Eriyebilen ipler kullanılır ve dikiş alınmaz. Teorik olarak ikinci gün banyo yapabilirsiniz. Ama ben işi garanti altına almak için özel bir su geçirmez pansuman uyguladıktan sonra izin veriyorum yada bir hafta erteliyorum. Meme küçültme ameliyatı ağrılı değildir, kullanacağınız basit ağrı kesiciler fazlasıyla yeterli olacaktır. Birkaç gün içerisinde günlük yaşantınıza rahatlıkla dönebilirsiniz

2. selma ak

selma ak Forum Okuru

3. sisi06

sisi06 Forum Okuru

Bende meme estetiği ile tecrübesi olan birisinin sözlerinin merak ediyorum paylaşırsa sevinirim

4. kamuran06

kamuran06 Forum Okuru

EDIT BY BEYZA BAŞKA SİTEYE YÖNLENDİREN REKLAM LİNKİ BIRAKMAYIN.REKLAM VERMEK İSTİYORSANIZ İLETİŞİME GEÇİN. ameliyatından sonra sarkma olasılığı oluyor mu ?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Temmuz 2015
Meme Küçültme Estetiği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. estetik

estetik

plastik cerrah tuğrul turan op dr tuğrul turan iletişim dr iletişim Ülkemizde estetik cerrahiye olan ilginin artmasıyla birlikte erken yaşlarda yapılan estetik operasyonların oranı da arttı. Oysa, vücut gelişimini tamamlamadan yapılan bu işlemler daha sonra tekrar edilmeye mahkûm. Kişinin psikolojisini bozabilir. 'Kadın İsterse' adlı dizide Hülya Avşar'ı senaryo gereği 25 yıl gençleştiren...
  2. Meni

Meni

Rüyada meni, devamli olan nakit maldir, azi da çogu da articidir. Kendisinden meni çiktigini görse, bu onun için meydana çikacak maldir. Elinde veya yaninda baskasinin menisini oldugunu gören kimse, baskasinin malina kavusur. Nikahli birisi menisinin nikahlisina bulastigini görse, ondan muradina kavusur ve bir hayra isabet eder. Haniminin menisini bulastigini gören kimse, ondan faydalanir....
  3. Düğün Bütçesini Küçültmenin Yolları

Düğün Bütçesini Küçültmenin Yolları

Evlenecek olan her çift mutlaka en güzel şekilde bir düğün hayal eder ama bazen maddi olanakların elverişli olmamasından dolayı bu hayali kısıtlamak zorunda kalabilir Şimdi tüm evlenecek çiftlere bu konuyla ilgili bazı tüyolar vermek istiyorum bütçeyi sarsmayacak şekilde en güzel düğün nasıl yapılır ve bütçenizi nasıl aşağı çekebilirsiniz işte cevapları Tabii ki kusursuz bir düğün hayal...
  4. Meme küçültme operasyon deneyimi olan

Meme küçültme operasyon deneyimi olan

Meme boyutu yüzünden bel ağrısı omuz ağrısı çekiyorum. özellikle yaz aylarında çok problem oluyor. Fakat çevremde duyduğum başarısız operasyonlar yüzünden meme ameliyatına olumsuz yaklaşıyorum :( bildiğiniz kesin çözüm getirecek bir poliklinik veya doktor önerisi olan var mı acaba bir kaç sorum daha olacak operasyonun riskleri neler veya memede iz kalıyor mu deneyimleri olan varsa...
  5. Meme ameliyatı sonrası bakım

Meme ameliyatı sonrası bakım

Meme ameliyatınız sırasında , doktorunuz gerekli gördüğünde koltuk altındaki lenf bezlerini de çıkarabilir. Bu işlem koltukaltı lenflerin çıkarılması ( aksiller disseksiyon ) adını almaktadır. Vücudumuzda bildiğiniz kan dolaşımına ilave olarak lenf dolaşımı adı verilen beyaz lenf sıvısı dolaşımı vardır. Bu sıvı, lenf kanalları ile taşınırken lenf bezlerine uğrar. Koltuk altı lenf bezlerinin...

Sayfayı Paylaş